Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia lornetek - w klimacie ART
Autor Wiadomość
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Pon 05 Gru, 2022   

...!!! :smile: :smile: :smile:
WRACAJ!!!
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

Wikingowa Marine 7x50 z pozdrowieniami!

IMG_20221203_122806.jpg
Plik ściągnięto 2620 raz(y) 661,3 KB

IMG_20221023_212103.jpg
Plik ściągnięto 2620 raz(y) 599,76 KB

 
 
Qbutek 
Uczestnik


Pomógł: 4 razy
Posty: 65
Skąd: Boat City
Wysłany: Pią 09 Gru, 2022   

adaher napisał/a:
Wikingowa Marine 7x50 z pozdrowieniami!


Ooo, czyżby bagnet do Grota? Że tak, ten, tego, masz może jego "dłuższy koniec / podstawę mocowania"? ;) Jeśli tak to jak wrażenia? Różne opinie krążą a myślę o m.in. o dokupieniu ARowi jakiegoś "mniejszego braciszka".
(O bagnecie też mógłbyś coś napisać... ;) )
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Sob 10 Gru, 2022   

Qbutek, Wysłałem Ci na pw.
 
 
NoVik 
Rozmowny



Pomógł: 4 razy
Posty: 471
Skąd: Leszno
Wysłany: Nie 18 Gru, 2022   

Leica Trinovid

FB_IMG_1671134956344.jpg
Plik ściągnięto 2430 raz(y) 29,43 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 768
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 11 Sty, 2023   

Prawdziwi Pasjonaci - Wiking i Autor tego pięknego wątku, już nie piszą - szkoda...

Wiking i Jego Trzej Muszkieterowie: Dialyt, Marine, FL

Wikingowi Trzej Muszkieterowie 7x42 7x50 7x42.jpg
Plik ściągnięto 2243 raz(y) 53,22 KB

Pasjonat.jpg
Plik ściągnięto 2243 raz(y) 50,57 KB

 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 750
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 13 Sty, 2023   

adaher, ta Omega to rówieśnik Zeissa? Co jakiś czas zegarki z serii Omega Constellation z różnych lat wpadają mi w oko i długo nie mogą wypaść...
 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 909
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

Przeczytałem wiele biografii i książek o Einsteinie i w kilku pojawia się kwestia korzystania z lornetki. Einstein będąc już w USA w wolnych chwilach często podziwiał świat i przyrodę. Szczególnie fascynował go widok rozgwieżdżonego nieba przez lornetkę. Było to ponoć inspiracją do jego powiedzonka, że tylko dwie rzeczy są nieskończone - wszechświat i ludzka głupota.
O dziwo do tej pory nie widziałem zdjęcia Einsteina z lornetką aż w końcu na jakieś trafiłem.
Tak przy okazji bardzo lubię biografie i przeczytałem ich mnóstwo.

Einstein.jpg
Plik ściągnięto 1352 raz(y) 97,84 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2501
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 30 Sie, 2023   

Maciek, :mrgreen: :mrgreen: też taką miałem, tylko bez sznurka :mrgreen: .
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 294
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 05 Lis, 2023   

Zdjeciom rownie daleko do artu, co urzadzeniu rejestrujacemu do aparatu fotograficznego, niemniej najladniejszy poczatek listopada na Mazowszu, jaki kojarze od wielu lat, zaslugiwal na jakies utrwalenie. Miejsce - Bolimowski Park Krajobrazowy. Ksiazkowa, pastelowa jesien. Towarzysz wycieczki, ktorego doswiadczenie w tym okresie uruchomilo wspomnienia.

Dawno temu spotkalem sie ze sp Januszem Pleszka celem kolimacji mojego Skymastera. Duzo wtedy rozmawialismy, zrozumial ze do sklepu na Mogilskiej nie trafilem przez przypadek. Wtem skierowal sie na zaplecze i wyciagnal swojego Fujinona 10x50, ktorego zawsze stawial za wzor cnot optycznych. Powiedzial wtedy, ze lornetka powinna dawac latwosc obserwacji jak zakladanie okularow na oczy. Przylozylem swoje i zrozumialem, o co mu chodzilo. Od tego momentu nie bylo jak wczesniej - zaczal sie binocholizm. Nie bylby soba, gdyby na odchodne nie dodal - kup sobie kiedys porzadna lornetke.

No coz, przez lata szkoly Fujinon pozostawal poza zasiegiem. Z Januszem pozostalismy w stalym kontakcie, duzo sie od niego nauczylem. Mial dar tlumaczenia zaleznosci pomiedzy rozwiazaniami konstrukcyjnymi, a ich konsekwencjami w praktyce obserwacyjnej. Do dzis, gdy ktos pyta mnie o sprzet do obserwacji, powtarzam za nim, ze lornetka ma przede wszystkim nie przeszkadzac oczom w patrzeniu. Glebia tego pozornego truizmu wychodzi dopiero po dluzszym czasie korzystania ze sprzetu i niekiedy decyduje, ze nawet z obiektywnie dobrymi optyczne lornetkami nie chce sie wiazac na dluzej.

Gornolotnej puenty nie przewiduje. :) Chcialbym spotkac sie z nim raz jeszcze i pokazac, ze jego instrukcje potraktowalem powaznie. A forumowych Kolegow zachecic do spotkan lornetkowych i wymiany mysli. Niewiele trzeba, aby czasem otworzyc oczy na nowo.

0B67931D-FDEC-49CB-89C6-1E16AA3825A4.jpeg
Plik ściągnięto 891 raz(y) 177,92 KB

7657FD58-6306-4E01-8F78-DCBC7CD4F996.jpeg
Plik ściągnięto 891 raz(y) 346,92 KB

93E3EC94-3473-4D91-9865-9FC38B6CB398.jpeg
Plik ściągnięto 891 raz(y) 354,62 KB

5EE08BB1-17C3-42A4-AD86-377EF5A81F3C.jpeg
Plik ściągnięto 891 raz(y) 519,45 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,76 sekundy. Zapytań do SQL: 26