Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski CL companion 8x30 B wersja 2022
Autor Wiadomość
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   Swarovski CL companion 8x30 B wersja 2022

Szanowni, nie wiem czy jest wiadome, że od 2022 roku lornetka Swarovski CL companion 8x30 B ma nowszą wersję :shock: , która na mostku nie ma napisu CL companion.
Czym się różni nowa wersja od wersji z napisem? z tego co udało mi się sprawdzić w moim egzemplarzu (wersja 2022) to odległość ostrzenia wynosi ok. 3 m, ale też zakres ostrości w okularze wynosi ok. 97 %. Obraz nieostrości wręcz rewelacyjny - utrata ostrości na samej krawędzi to ok. max.30%.
Bardzo dobre oddanie bieli, brak duszków pod światło latarni i samochodów, świetna rozdzielczość i kontrast, duża GO, punktowe gwiazdy na niebie. AC jest duża na samym brzegu, ale absolutnie nie przeszkadza w normalnych obserwacjach (bo kto normalny patrzy przez lornetkę w zakresie ok. 3% od brzegu :razz: ). Pod słońce pojawia się bardzo znikoma mgiełka, utrata kontrastu również bardzo mała. W pudełku nie ma ściereczki jak zazwyczaj bywało u swarka, ale dali szczoteczkę i mydełko do czyszczenia obudowy lornetki-jest instrukcja w tym zakresie, no i oczywiście torba. Na razie tyle.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   

Z Twojego opisu nie mogę zrozumieć, jakie są te różnice.

Przy okazji zacząłem drążyć temat i widzę, że wciąż można kupić starą wersję, która jest niewiele tańsza od nowej, za to regulacja dioptrażu jest pod okularem i pole widzenia mniejsze o pół stopnia.

Nieco szokujące może wydawać się, że nowa w wersji NOMAD jest grubo ponad 2x droższa od normalnej! Tyle płacisz za skórzane obszycie?
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   

Nie miałem zamiaru wskazywać różnice, gdyż nie mam obydwu wersji do porównania. Jak uważnie przeczytasz mój tekst to zauważysz znak zapytania ?. Opisałem możliwie wnikliwie moje obserwacje dla nowej wersji.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   

koraf napisał/a:
Nie miałem zamiaru wskazywać różnice, gdyż nie mam obydwu wersji do porównania. Jak uważnie przeczytasz mój tekst to zauważysz znak zapytania ?. Opisałem możliwie wnikliwie moje obserwacje dla nowej wersji.


Ok, nie zrozumiałem. Często w takiej formie ludzie opisują sprzęt: najpierw jest niby pytanie, a potem odpowiedź.

Może uznali, że to logo na mostku to za dużo bałaganu i bardziej elegancko będzie bez niego.
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   

...albo księgowy policzył, że można zaoszczędzić na farbie.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   

Za doskonałą bazę do porównania może służyć test Arka z 2019 roku. W nowym egzemplarzu brak jest napisu companion CL i może faktycznie na tym chcieli zaoszczędzić. Dla mnie jest to lornetka (wersja 2022), która bardzo mocno zbliżyła się do wersji EL. Obudowa tej lornetki wg mnie jest nawet lepszą od EL.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 23 Sty, 2023   

koraf, napisał..."Obraz nieostrości wręcz rewelacyjny - utrata ostrości na samej krawędzi to ok. max.30%"

Tego nie rozumiem, albo rozumiem, że obraz jest ostry w 70% o środka pola, a pozostałe 30% to jest nieostre. Czy tak to jest ?
Cenę podnieśli, chyba, za usunięcie napisu z obudowy :mrgreen: i za szczoteczkę z mydełkiem.
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Wto 24 Sty, 2023   

Jan55 napisał/a:
koraf, napisał..."Obraz nieostrości wręcz rewelacyjny - utrata ostrości na samej krawędzi to ok. max.30%"

Tego nie rozumiem, albo rozumiem, że obraz jest ostry w 70% o środka pola, a pozostałe 30% to jest nieostre. Czy tak to jest ?
Cenę podnieśli, chyba, za usunięcie napisu z obudowy :mrgreen: i za szczoteczkę z mydełkiem.
Jan55 Obraz jest ostry w 97% od środka pola , a w tych 3% nieostrości na samej krawędzi wg mnie utrata ostrości wynosi max. ok. 30%. Inaczej mówiąc sama nieostrość w ok. 3% pola od brzegu jest bardzo czytelna.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Wto 24 Sty, 2023   

koraf, dzięki za odpowiedź,teraz już złapałem o co chodzi.
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 25 Sty, 2023   Re: Swarovski CL companion 8x30 B wersja 2022

koraf napisał/a:
Szanowni, nie wiem czy jest wiadome, że od 2022 roku lornetka Swarovski CL companion 8x30 B ma nowszą wersję :shock: , która na mostku nie ma napisu CL companion.


nowa wersja, bardzo interesujące. bardzo nie wporządku jest jak producenci robią skrycie modyfikacje które wpływaja na jakość produktu. z opisu obrazu trudno ocenic czy cokolwiek sie zmieniło, patrząc na ostatnią modyfikację EL 32, to węszył bym raczej pogorszenia jakości, ale opis nie sugeruje by jednak to nastapiło. Najwieksze wady co były to nadal są :)
Skoro torba jest w komplecie (w końcu), wiec moze dlatego też cena wyższa.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 25 Sty, 2023   

ppv, za granicą, torba zawsze była w komplecie i cena była taka sama. To w Polsce ktoś wymyślił, aby sprzedawać osobno i podnosić z tego powodu cenę. Natomiast w "nowej" wersji dodali mydełko i szczoteczkę, więc i cena musi być wyższa :mrgreen: .
Być może okładzina tego CL-a bardzo zbiera brud i trzeba ją często myć mydełkiem, gorzej jak skończy się mydełko i co wtedy ? Może się okazać, że potrzebne jest tylko mydełko Swarovskiego za np 200 zł :mrgreen: , bo innego nie można używać.
Co do optyki, to dopiero porównanie 1:1 da nam porównanie, jaka jest różnica między "starą" a "nową" wersją CL B, czy w ogóle jest :wink: .
Co do nowej ceny, hmm, w/g mnie jest bardzo przeszacowana, jak na taką lornetkę, ale cóż, logo Swarovski bardzo się ceni. :wink:
 
 
koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sro 25 Sty, 2023   

Parametry optyczne (ogólnie) w nowej wersji są naprawdę z najwyższej półki, mam porównanie do EL 10x50 3 generacji. Obawiałem się AC, gdyż w teście Arka wykazana została jako duża i faktycznie jest, ale nie jest uciążliwa przy normalnym obserwowaniu, gdyż dotyczy bardzo małego obszaru okularu. Obudowa jest niezmieniona do wersji z 2019, mam porównanie do CL B new 10x30 , którą też mam. Jak pisałem ten rodzaj obudowy i użyty materiał do jej wykonania wg mnie jest lepszy niż w wersji EL.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 25 Sty, 2023   

Jan55 napisał/a:
Być może okładzina tego CL-a bardzo zbiera brud i trzeba ją często myć mydełkiem, gorzej jak skończy się mydełko i co wtedy ? Może się okazać, że potrzebne jest tylko mydełko Swarovskiego za np 200 zł :mrgreen: , bo innego nie można używać.


Może to mydełko jest do umycia dłoni po korzystaniu z lornetki?

PS. Często myjecie swoje lornetki mydełkiem? ja sobie nie przypominam...
 
 
ppv 
Rozmowny


Pomógł: 6 razy
Posty: 357
Skąd: pomorskie
Wysłany: Sro 25 Sty, 2023   

koraf napisał/a:
mam porównanie do EL 10x50 3 generacji. (...) materiał do jej wykonania wg mnie jest lepszy niż w wersji EL.

ja miałem w ręku CL B 10x30 i EL 10x32 jakies 2 lata temu, materiał wydawał się ten sam, chociaż pyłki chyba bardziej sie przyklejały do CL B. Może tak samo materiał obiciowy sie po cichu zmienia jak i własności optyczne
Mydełko w ofercie swarovskiego juz od dluzszego czasu jest. Nie dziwię sie, po tym jak brudne używane lornetki potrafią być wystawiane do sprzedaży, widać niektorym trzeba uzmysłowić że można umyć samodzielnie a nie oddawać w tym celu do serwisu :)
niedawno taka mocno styrana poszorowana brudna sztuka była na ebay, z wypłowiałym poprzecieranym miejscami paskiem, aż dziw że pomimo bardzo dużego zużycia, w komplecie było pudełko i dowód zakupu, podziwiałem te fotki jak intensywnie niektorzy eksploatują jako narzędzie pracy, a nie jak my tutaj głownie do relaksu
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 25 Sty, 2023   

ppv, za granicą, posiadanie oryginalnego opakowania i dowodu zakupu, przy sprzedaży lornetki, nawet zużytej czy zniszczonej, jest traktowane jako dowód uczciwego pochodzenia lornetki. Dotyczy to też innych przedmiotów, np RTV czy foto, więc np mnie to nie dziwi. Pomijam oczywiście te bardzo stare, chociaż widziałem i takie z lat 60-70 z opakowaniami i papierami.
U nas wiadomo jak jest, nawet złom opisany jest jako sprawny i mało używany, od pierwszego właściciela :sad: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14