Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka APM MS 6x30
Autor Wiadomość
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 24 Mar, 2023   

Jan55 napisał/a:
Kot72, no to trafiłeś na jakiś chiński szajs, bo w mojej nic takiego nie doświadczyłem, .

Janie, jak wytłumaczyć fakt, że zawsze trafiasz na fajny egzemplarz, a inni na chujowiznę?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Mar, 2023   

Kot72, jak najbardziej, mam go (APM), bo jak napisałem powyżej, mam, można by rzec, egzemplarz idealny.
Pisałem też w swojej opinii o nim, że nie jestem fanem porro, ale akurat tą lornetkę, za te pieniądze, sobie zostawiłem, tak na pamiątkę :mrgreen: . Miałem kiedyś zamiar kupić EII, ale doszedłem do wniosku, że wolę coś więcej dołożyć i kupić dachówkę w stylu Kowy Genesis 8x33 lub CLC B 8x30, oczywiście jak trafię na "dobrą" cenę, bo obecne ceny, są za bardzo odjechane. Czy zrealizuję to, to nie wiem, bo czas ucieka i lata lecą, a okazji na horyzoncie brak :cry: , do tego coraz częściej myślę, czy jest sens coś zmieniać, zyskując nie wiele, w stosunku do tego co mam w tej chwili :wink: .NL-a itp nie kupię bo to nie moja półka cenowa, a w
w bardzo drogą lornetkę, nie będę w moim wieku, lokował pieniędzy. Może gdybym był młodszy to patrzyłbym na to inaczej :wink: .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 24 Mar, 2023   

Binokularnik, może mam takie szczęście :mrgreen: .
APM-a kupiłem zaraz na początku, jak pojawił się w Polsce, a teraz może wyprzedają taką "chujowiznę", jak to nazwałeś. Nie mniej jednak, myślę, że kol Kot72 , trafił na fatalny egzemplarz, który zamiast do odpadów, trafił do sprzedaży, co dowodzi, że chińczyki mają w d..ie kontrolę jakości, zresztą jak w wielu przypadkach dotyczących ich własnych marek np SvBony itp.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Jan55, czy możesz zerknąć od przodu w obiektywy ? Zobacz czy widzisz idealne okręgi . U mnie jest ścięcie góra / dół .
Niezależnie od niedoróbek estetycznych praca fokusera a w zasadzie jej brak ( bo nie będę sobie zdzierał opuszków palców ) oraz marne pole ostrości z prawej strony dyskwalifikuje tą lornetkę .
Zaznaczam że kupiłem bezpośrednio w APM .
Jan , jak u Ciebie działa fokuser . Kręcisz lekko jednym palcem ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72, lornetki nie mam ze sobą, a jestem na dłuższym wyjeżdzie, ale mogę napisać z pamięci, że w mojej nie występują takie usterki jak w Twojej. Patrząc od przodu okręgi są okrągłe, nic nie jest pościnane, fokuser pracuje ciężej niż w pozostałych moich lornetkach, ale nie tak abym musiał używać siły do jego kręcenia, to samo pokrętło dioptrii. Ponieważ lornetka ma dużą głębię ostrości, to tych mechanizmów rzadko używam.
Pole ostrości jest równe we wszystkich kierunkach (góra,dół i boki) a jego wielkość sięga, w/g mnie, około 85% od środka, reszta nieostrości do brzegu, wynika z lekkiej krzywizny pola (dół pola jest ciut bardziej nieostry od boków), ale nie degraduje to obrazu, jak np miałem w Opticronie Adventurerze TWP, gdzie 20% od brzegu, pole było już rozmazane, a środek pola tak z 60% była "ostra jak brzytwa". Muszle oczne są z sztywnawej gumy, ale ja ich nie wywijam, więc mi to nie przeszkadza.
Jedynie co dla mnie jest uciążliwe, to obsługa fokusera, mam szczupłe i małe dłonie, więc przy tej szerokości lornetki muszę kombinować przy użytkowaniu fokusera (brak komfortu użytkowania), tzn muszę inaczej trzymać dłoń aby dostać palcem do pokrętła. Ponieważ rzadko używam APM-a to mnie to, zbytnio, też nie przeszkadza. Ja kupiłem tego APM-a, przez przypadek, w Lanius Books i tak jak pisałem już wcześniej, jako "nie fan" porro, jestem zadowolony z zakupu, zwłaszcza za takie pieniądze.
Dziwię się tylko, że APM przepuścił do sprzedaży taki syf, bo z tego co czytałem w sieci, to właściciel firmy jest wyczulony na jakość optyki i np zrezygnował z firmowania APM 8x30 ED (sprzedał chińczykom projekt a firmuje go teraz Orion), bo chińczyki nie sprostali normom jakościowym tego modelu, więc został tylko z 6x30. Widocznie, też już "kładą lagę" na kontrolę jakości. Szkoda :sad: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Jan55, APM śle buble aż miło . Poczytaj ostatnie wpisy na CN . Gość ostatnio dostał 10x50 z porysowanymi pryzmatami i soczewką . Jestem wk...wiony bo teraz mam dodatkowy stres i koszty odesłania . Za to mi już nie zwrócą . Chociaż porobiłem zdjęcia . Nawet zewnętrznie widać że to źle ulepiony szajs .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72, patrzyłem na stronę astroshopa, czas oczekiwania na APM-y 10 tyg. Wygląda na to, że APM wyprzedaje lornetki z odrzutów, bo nie ma z normalnej produkcji :shock: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Jan55, pierwotnie miałem kupić w Astro... ale z braku laku wziąłem u źródła . Generalnie to spartolona lornetka i w bajki o świetnych sztukach też mi jest trudno uwierzyć . Jan , między wierszami czytam że też przez nią nie zerkasz .... :mrgreen:
Dziś poczta była czynna więc odesłałem . Problem chwilowo z głowy . Nigdy więcej APM i lornetek jego . :evil:
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72, jak napisałem, nie jestem fanem porro, ale APM-a zostawiłem dla sentymentu, i od czasu do czasu przez niego spoglądam. Gdybym miał zamiast niego EII, to też nie byłby dla mnie, EII, priorytetem w obserwacjach, ale okazjonalną lornetką do popatrzenia. Po prostu, większy komfort patrzenia mam przez dachówki :mrgreen: .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Jan55, lornetki porro są fajne . Ja lubię . Oczywiście piszę o lornetkach których da się używać bez stresu i wysiłku . Tak jak wcześniej napisałem , APM MS 6X30 to ciekawy projekt ale naocznie przekonałem się że popełniono karygodne błędy w założeniach , projekcie oraz wykonaniu . Prawdopodobnie wszystkie są takie jak moja ( była ) tylko jest cicho sza . Większość zwróciła zakup a u nielicznych , którzy zostawili na ,, pamiątkę " lornetka robi pewnie za przycisk do papieru . Dziwią mnie tylko zachwyty na zagranicznych forach bo generalnie to bardzo przeciętna lornetka , pomijając wady oczywiste .
 
 
TheNewOne 
Rozmowny


Posty: 236
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72 być może padłeś ofiarą akcji marketingowej. Nigdy nie wiemy kto pisze te pozytywne albo negatywne opinie po drugiej stronie komputera. Producenci/dystrybutorzy z pewnością nie zaniedbują takich przestrzeni "łownych" jak fora internetowe.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

TheNewOne, masz pewnie rację . Trudno , za naukę trzeba płacić . Nie mniej powiększenie 6-7x to jest słuszna koncepcja . Muszę kiedyś Kowę obmacać choć też cudów się nie spodziewam .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72, rozumię Twoje rozgoryczenie, ale to samo może Cię spotkać po kupnie lornetki za 2-3x większą kwotę, niż ten APM, I co? Też napiszesz, że ludzie chwalą szajs, a zostawili go sobie jako przycisk do papieru za 2 czy 3 tyś zł ? Wyluzuj, miałeś pecha i trudno, ja też nie raz trafiłem na szajs i co ? Odesłałem, dostałem zwrot pieniędzy i kupiłem coś innego, innej marki. Kupując APM-a, też liczyłem się z tym, że to lornetka produkowana w Chinach, i że może mieć wady. Trafiłem na dobry egzemplarz i już. Jak chcesz mieć super lornetkę porro , to musisz mierzyć w EII za 3000 zł, która też ma jakieś wady, jakie, to sam wiesz.
Na koniec napiszę, kupując lornetki z półki cenowej do 1000 zł, trzeba się liczyć z tym, że około 5 na 10 egzemplarzy, będzie miało wady, sam doświadczyłem tego z lornetkami droższymi np Delty, Buschnella a nawet Nikona czy Kowy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

TheNewOne, bez urazy, a Ty czym się kierujesz przed kupnem lornetki, swoją wiedzą, doświadczeniem czy tym co poczytasz na Optycznych lub ewentualnie na innych forach?
Opinie czy testy są po to aby mniej obeznani w temacie, mogli zaczerpnąć trochę wiedzy na np temat lornetkowy. Nikt nie zmusza nikogo do ślepej wiary, w to co ktoś napisze, ale korzystający z porady czy opinii, powinien sam wyciągnąć odpowiednie wnioski i podjąć odpowiednią dla siebie decyzję, czy kupić taką lornetkę, czy inną. Piszący opinię czy recenzję,, nie ponosi odpowiedzialności za jakość wykonania poszczególnych egzemplarzy lornetek, opinię pisze na podstawie swoich subiektywnych odczuć na podstawie jednego egzemplarza danej lornetki. Wiele osób za granicą, nie zgadza się w pewnych kwestiach, z testami Albinosa vel Optyczne, bo uważają, że te testy też nie są poparte testem kilku egzemplarzy danej lornetki, tylko opierają się na teście jednego egzemplarza, który wypadnie dobrze albo źle, co wpływa na ocenę całej serii danej lornetki. Trzeba pamiętać, że testy i opinie, należy traktować jako informację do osobistego porównania a nie jako wyrocznię i nakaz kupna danej lornetki.
Na koniec, to że ktoś trafi na szajsowny egzemplarz lornetki nie oznacza, że wszystkie egzemplarze z danej serii są takie same., dotyczy to, tak lornetek tanich jak i drogich.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Ma już kilka ósemek więc tego nikona nie pożądam . Pozostałych rzeczy nie musisz mi tłumaczyć . Wszystkie nowoczesne lornetki mam wyprodukowane w Chinach i nie mam z nimi problemów . Problemem okazał się APM . Zły projekt i kiepskie wykonanie . I tyle . Odesłałem i po sprawie .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15