Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Vortex Diamondback HD 8x32
Autor Wiadomość
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

LukeWWA, mz dokonałeś kiepskiego wyboru . Vortex ma spore aberracje to jedno a z tej gwarancji w Polsce raczej nie skorzystasz bo kupiłeś w Niemczech i tam potencjalnie musisz odesłać lornetkę . Gdybyś kupił u nas i coś by się stało to zanosisz/wysyłasz do Kolby i po temacie . Optycznie Geco jest lepsze od Vortexa . Jeden plus to taki że Vortex jest lżejszy .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






LukeWWA 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72 Co do gwarancji to z tym nie problemu. Dowiadywałem przed zakupem w Kolbie. Wysyła się do polskiego dystrybutora i tam tylko sprawdzają czy produkt jest oryginalny. Podobno zdarzają się podróby ale to raczej w przypadku lunet. Nie potrzeba nawet paragonu. Co do optyki Diamondbacka to tylko ta aberracja mnie czasami denerwuje przy określonych warunkach pogodowych (rzeczy/przedmioty na tle nieba w słoneczny dzień). Stąd było moje pytanie czy w takich warunkach każdy sprzęt „klęknie”.

Jan55 Długo czytałem przed zakupem Vortexa (między innymi Twoje posty) i też na zagranicznych portalach. Wszędzie pisali podobnie do Ciebie że w tych pieniądzach (i w tym rozmiarze) nie ma konkurencji. Tak jak już gdzieś pisałem, miałem GECO nawet dodane do koszyka w sklepie (bo sprzęt super w tej cenie!) ale skusiła mnie ta gwarancja Vip. Daje dzieciakom do oglądania niech złapią zajawkę! Mam trochę lżejsze serce że nie muszą ich aż tak pilnować i mieć ciągle na oku. W GECO gwarancja nie działa na uszkodzenia mechaniczne (nie znalazłem potwierdzenia aby tak było) a gwarancji udziela chyba tylko astroshop (nie wiem jak z ich uznawaniem). Zastanawiam się jeszcze czy nie skusić się na to GECO 10x42 aby nie dublować rozmiarów i aby była już tylko dla mnie ale nie wiem czy to nie jest szaleństwo jak na początek przygody :mrgreen: :wink:
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

LukeWWA, jeśli tak to działa to O.K.
Geco 10x42 to w tej cenie świetna lornetka i śmiało bierz puki jeszcze są . Myślę że wnet znikną . W tej cenie nic lepszego nie kupisz .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

LukeWWA, GECO 10x42 nie miałem, ale jeżeli jest tak dobre jak 8x42, to się nie zastanawiaj, zwłaszcza, że jest to okazyjna cena, bardzo okazyjna :roll: .
Co do gwarancji na GECO, to zadzwoń do astroshopa w Warszawie i niech się opowiedzą, jaka jest gwarancją producenta, czy 2-5-10 lat, bo to muszą podać dokładnie.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Na pudełku jest napisane wyraźnie 5 lat gwarancji .
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

Kot72, czyli, jakby standard, chociaż GPO daje 10 lat.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 327
Wysłany: Sob 25 Mar, 2023   

5 lat to aż nadto aby ujawniły się wady ukryte . Za uszkodzenia udarowe z winy użyszkodnika to chyba tylko Vortex odpowiada :wink: . Wszystko jest wliczone w cenę .
 
 
LukeWWA 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Czw 04 Maj, 2023   

Tak się akurat złożyło że jednak zostałem szczęśliwym posiadaczem Geco 8x32 :)
Niestety nie miałem możliwości porównać w tym samym czasie obu lornetek i Vortexa już nie mam ale pewne różnice zauważyłem.
Vortex jest mniejszy i wydaje mi się że miał głębsze muszle oczne; tak mi się przynajmniej wydaje, co było dla mnie wygodniejsze przy obserwacji. Mam wrażenie że w Geco są płytsze. Do tego dochodzi też świetny model gwarancyjny.
Jeżeli chodzi o Geco to jest jednak optycznie piętro wyżej. Ostrość, głębia, odwzorowanie barw - wszystko super ale to co mnie najbardziej zachwyciło to AC a w zasadzie jej brak! Wow! W Vortexie było to widoczne tu praktycznie niezauważalne. Łatwiej i płynniej chodzi też mostek lornetki dzięki czemu szybciej można dopasować lornetkę do obserwacji. Szczególnie jest to plus jak korzysta z niej więcej osób.
Do tego cena 830 PLN, aż żal było nie skorzystać (niestety nakład Geco w ten cenie chyba się wyczerpał). Dzięki wszystkim za pomoc i doradztwo bo właśnie dzięki temu forum dowiedziałem się o obu lornetkach :)
Reasumując. Obie lornetki uważam że są naprawdę warte zakupu szczególnie dla szukających kompaktowego sprzętu w rozsądnej cenie. :)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 04 Maj, 2023   

LukeWWA, gratuluję zakupu.
Muszle oczne, w GPO/GECO, są zdecydowanie płytsze niż ma Vortex, ale po odpowiednim ustawieniu ich w oczodołach, można się do nich, szybko przyzwyczaić, bo okazują się zdecydowanie wygodniejsze, niż głębsze muszle Vortexa. MZ i wielu właścicieli oraz "testerów", lornetek serii ED i HD GPO/ GECO, lornetki te, mają jedne z najlepszych muszli ocznych, ze względu na jakość wykonania i komfort użytkowania.
Co do AC u Vortexa, to gdyby była troszkę lepiej skorygowana, zwłaszcza w środku pola, to byłaby to lornetka rewelacyjna w stosunku do swojej ceny. Nie mniej jednak i tak jest bdb+ :grin: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 14