Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia przez lornetkę
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 26 Maj, 2023   

adaher napisał..."ma ktoś z kolegów na sprzedaż EL 12x50, albo EL 8x32, a najlepiej i jedną, i drugą...?"

Będzie trudno, bo takie lornetki kupują ludzie, świadomi tego przez co chcą patrzeć na świat, więc się ich nie pozbywają.
Jak dobrze pamiętam, to na początku 2022 r, przez dwa dni było na OLX, ogłoszenie o EL 10x32 starsza wersja, ale zniknęło. Ja sam od roku czekam na CLC B 8x30, że się pokaże do sprzedania, ale dalej nic. Musimy cierpliwie czekać, może szczęście nam dopisze :grin: , czego Tobie i sobie życzę :mrgreen: .
A pro po czarnego bociana, to 14 lat temu, też nad Dunajcem w Szczawnicy, udało mi się zrobić zdjęcie czarnego bociana, nie takie spektakularne jak Twoje, tłum turystów, ale pamiątka jest :grin: .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Maj, 2023   

Jan55 napisał/a:
A pro po czarnego bociana, to 14 lat temu, też nad Dunajcem w Szczawnicy, udało mi się zrobić zdjęcie czarnego bociana, nie takie spektakularne jak Twoje, tłum turystów, ale pamiątka jest :grin: .

Pacholęciem będąc i przeglądając atlasy przyrodnicze, utrwaliłem w sobie przekonanie, że to płochliwy ptak, gniazdujący w głębi lasów, stroniący od ludzi, że trudno go spotkać i że wręcz jest gatunkiem zagrożonym. A tu proszę, samochód, turyści, rowerzyści i.... gniazdo niemal na dachu domu adahera. :smile:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 901
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 26 Maj, 2023   

Potrzebę sprzedania EL mogą mieć ci, którzy koniecznie chcą NL. :mrgreen:
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1075
Wysłany: Pią 26 Maj, 2023   

Binokularnik napisał/a:
że to płochliwy ptak, gniazdujący w głębi lasów, stroniący od ludzi, że trudno go spotkać i że wręcz jest gatunkiem zagrożonym.


Wg ostatniego monitoringu ptaków Polski, liczebność bociana czarnego u nas szacuje się na 1400-1600 par lęgowych, a np bielika na 1200-1500. Znaczy się, bocian czarny jest nieco liczniejszy lub przynajmniej tak samo liczny jak bielik, a przecież bielik jest już na tyle liczny, że trudno wyjść na pola, w las czy nad jeziora, żeby go nie zobaczyć. Pozostaje więc tylko jedno wyjaśnienie: bocian czarny rzeczywiście prowadzi bardziej skryty tryb życia i dlatego jest zdecydowanie rzadziej widywany. Aczkolwiek takie spotkania jak kol. adahera zdają się sugerować, że i hajstra powoli zmienia swoje przyzwyczajenia i oswaja się z ludźmi. Co niechaj mu wyjdzie na zdrowie.
BTW: w moich nadleśnictwach - woj. kujawsko-pomorskie - chyba nie ma nadleśnictwa, które by nie miało stanowiska lęgowego bociana czarnego. Bielika zresztą też.
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

@Maciek
zdjęcia lornetki poniżej, wygrzebałem jakieś na dysku

@Binokularnik

Jak to już Adam napisał nie chodziło mi o konkretny model krzesła tylko samą ideę obserwacji
a to które przywiózł kolega to był jakiś tani produkt z decathlonu
na pewno miał minimalnie za nisko podparcia łokci, ale wystarczyło nieco zjechać na nim w dół (prawie jak pod stół, jak widać na którejś z fotek :) , aby móc wygodnie się podeprzeć

Też przerabiałem sporo bocznych osłonek. Ich użycie odcina boczne światło wpadające przy oku w okular i płatające różna figle - takie jak odblaski, odbicia itd oraz pogłębia wrażenie wejścia w obraz i zbliżenia się do obserwowanego przedmiotu.

Zalinkowane przez Adama FIELDOPTICS występują w dwóch średnicach - małe i standard, są jak na mój gust zbyt długie i miękkie (przez to że cienkie)
Osłony od swarovskiego są krótsze i grubsze ale chyba trochę za słabo przylegają, a może to nie mój kształt oka?
Najlepsze jak dla mnie osłonki, niestety zintegrowane na stałe z muszlami ma mój steiner discovery, po ich przyłożeniu do oka czuję się jakbym się teleportował przez lornetkę :)
Inni producenci też robią osłonki kątowe, zazwyczaj zintegrowane z muszlą np leica dla noctivida, chyba też fuji
Ciekawe są osłonki bakelitowe do zeissów z jeny, twarde, sztywne, ciekawostka - pasujące do okularów swarovskiego habicht-a 8x30 ...




 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

gaudemus napisał/a:
@Maciek
zdjęcia lornetki poniżej, wygrzebałem jakieś na dysku

Zdjęcia chyba się nie załadowały :sad:
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Soniak10 napisał/a:
Aczkolwiek takie spotkania jak kol. adahera zdają się sugerować, że i hajstra powoli zmienia swoje przyzwyczajenia i oswaja się z ludźmi. Co niechaj mu wyjdzie na zdrowie.
BTW: w moich nadleśnictwach - woj. kujawsko-pomorskie - chyba nie ma nadleśnictwa, które by nie miało stanowiska lęgowego bociana czarnego. Bielika zresztą też.

Gdzieś przeczytałem, że bocian czarny ma podobne do bielika upodobania jeśli chodzi o lokalizację gniazda i że oba gatunki konkurują w tym względzie. Bocian jest tu na przegranej pozycji i może to, że bielik tak się „rozpanoszył”, zmusiło go do opuszczenia dotychczasowych stanowisk i „przeprowadzki” bliżej człowieka? Gdy byłem dzieckiem (lata 60-te XX w.) to bielik był rzadkością....a bocian siedział w lesie i się nie wychylał :wink:
 
 
gaudemus 
Bywalec



Pomógł: 2 razy
Posty: 111
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Jeszcze raz VP 8x25 po tuningu, tym razem inny serwer, coś udostępnianie obrazów z dysku googla na fora przestało działać ...



 
 
Maciek 
Maniak


Pomógł: 48 razy
Posty: 908
Skąd: Pogórze Kaczawskie
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

gaudemus, Ciekawe rozwiązanie, eliminuje dwie podstawowe wady muszli w tej lornetce: tego, że są za płytkie i mają małą średnicę. Swoją drogą w przypadku szkła za trzy koła Zeiss mógłby zaproponować fabryczne rozwiązanie tej kwestii, jak komuś nie pasują oryginalne dokupuje upgrade (pewnie by kosztował z tysiaka :neutral: ale co tam). Zresztą Zeiss w Conquestach HD dał seryjnie zbyt płytkie muszle a potem za darmo dodawał głębsze.
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

Mapa ciągle wisi, nie rusza się, nigdzie nie ucieka, lornetki i aparacik pod ręką... no więc (z nudów) z góry, na moje okolice, widoczek :smile:

CL 8x30, EL 10x50, B1 12x50.jpg
Plik ściągnięto 1107 raz(y) 585,08 KB

Mapa CL 8x30.jpg
Plik ściągnięto 1107 raz(y) 899,37 KB

Mapa EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1107 raz(y) 789,97 KB

Mapa Meopta 12x50.jpg
Plik ściągnięto 1107 raz(y) 941,38 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

adaher, EL 10x50, MZ, króluje, ostrością i kontrastem.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 508
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Na zdjęciu lornetki CL Companion szczelina na mostku jest krzywa. Pomyślałem przez chwilę, że to pewnie złuda optyczna, ale na innych zdjęciach- prezentujących tę lornetkę, też widać tę krzywiznę. Dlaczego akurat w tym modelu Swarovski zastosował taki nieładny mostek?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Może Swarovski chciał wyróżnić w ten sposób, nowy model 8x30, w modelach NL też zmienili kształt obudowy obiektywów. W ten sposób wyróżnili się z "tłumu" lornetek :mrgreen: .
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

Taki miejski design w CL-ce wymyślili... :smile: Kwestia gustu...
 
 
adaher 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 729
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 02 Cze, 2023   

W czasie ostatnich odwiedzin mojego ulubionego (ostatnio) punktu obserwacyjnego, znalazłem "kard" obnażający do bólu nieostrości brzegowe pola widzenia. Bez zaskoczenia, wynik porównania był raczej oczywisty...

CL 8x30, EL 10x50, B1 HD 12x50:

CL 8x30.jpg
Plik ściągnięto 996 raz(y) 833,31 KB

EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 996 raz(y) 763,42 KB

B1 HD 12x50.jpg
Plik ściągnięto 996 raz(y) 802,67 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 23