Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki obiektyw do Canona 850d
Autor Wiadomość
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   Jaki obiektyw do Canona 850d

Cześć :) prośba o poradę. Mam canona 850d i obiektyw EF-S 18-135mm f/3.5-5.6 IS USM. Planuje zmianę obiektywu, chciałabym mieć jeden uniwersalny do zdjęć produktów (głównie produkty dla psów więc i psiaków też) i po prostu zwykłych zdjęć w podróży. Nie wiem na co się zdecydować. Cena do 4500zl.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

BlackSheWolf, przecież już masz w miarę uniwersalny obiektyw, więc o jaki Ci chodzi. Czy o stałkę np 35/2,0 USM itp, czy krótsze tele np Sigma 17-50/2,8 HSM lub Canon 17-55/2,8 IS USM. Innych obiektywów uniwersalnych, MZ, nie ma, więc pozostaje zamiana na te wymienione powyżej albo pozostanie przy tym co masz, a dokupienie np Canon 35/2,8 macro IS STM lub 24/2,8 IS USM, do produktów.
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

Zależy mi chyba na czymś może ciut lepszym. Nie wiem np. canon 24-70 F 4L. Tylko czy będzie odpowiedni do 850d ?
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

BlackSheWolf, to korpus APSC, więc będzie Ci brakowało szerokiego kąta w przypadki zakupu Canona 24-70/4. Jan55 dobrze radzi - dokup stałkę albo uniwersalny jasny zoom do matryc APSC. A ten 18-135 zostaw sobie. Do zwykłych zdjęć z podróży jest super.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 27 Maj, 2023   

BlackSheWolf, nie znam tego obiektywu.To typowy obiektyw pod pełną klatkę, ale jak chcesz to do 850D będzie pasował. Pytanie, czy ogniskowe będą pasować do Twoich potrzeb, ale to już musisz sam sprawdzić.
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Zainteresował mnie ten obiektyw Canon 17-55/2,8 IS USM. Powiedzcie mi czy opłaca się zmieniać ten co mam na właśnie tego ? Różnica w zdjęciach będzie widoczna ? Bo w sumie to dość "stary" obiektyw :)
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
Canon EF 17-40mm f/4L USM
Takie ogólnie mnie zaciekawiły przeglądając obiektywy. Co myślicie ?
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

BlackSheWolf, wbrew pozorom to zupełnie inne szkła. Do 850D zdecydowanie ten pierwszy.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 29 Maj, 2023   

BlackSheWolf, popieram kol.Mechooptyk, z tym, że cena nowego Canona jest niewspółmiernie wysoka, w tej chwili, do jakości. Ja dodałbym do tego jeszcze nie gorszy Sigma 17-50/2,8 EX OS HSM, z tym że Sigma, jest tylko do kupienia, używana. 17-40 nie jest żadnym rarytasem optycznym, to po prostu normalny obiektyw, słabszy od w/w 17-50-55/2.8, no i ciemniejszy.
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Wto 30 Maj, 2023   

Tak, kosztuje +/- 4 tys. Tylko zastanawia mnie czy zauważę dużą różnicę miedzy obecnym obiektywem a EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM ? Chciałam zmienić na coś ciut lepszego.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 202
Wysłany: Wto 30 Maj, 2023   

BlackSheWolf, zauważysz m.in. trochę lepszą ostrość, większe rozmycie tła wynikające z przysłony f 2.8 i... brak zakresu 50(55) - 135 mm. :-)
 
 
BlackSheWolf 
Bywalec


Posty: 119
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

Dzięki :) chyba zmienię na 17-55mm f/2.8 IS USM
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 44 razy
Posty: 2419
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 01 Cze, 2023   

BlackSheWolf... bdb wybór. Powodzenia.
 
 
as... 
Entuzjasta



Pomógł: 4 razy
Posty: 730
Wysłany: Pią 24 Lis, 2023   

BlackSheWolf napisał/a:
Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM
Canon EF 17-40mm f/4L USM
Takie ogólnie mnie zaciekawiły przeglądając obiektywy. Co myślicie ?


O Yezusie brodaty;
Miałem oba grubo ponad 15lat temu.

Szczerze daj sobie spokój, kup 16-35L 2.8 (III).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15