Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaka książka dla początkującej osoby w fotografii
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

stalowypępek, chodzi o inspirację. Nauczyć kreatywności się nie da, ale można ją rozbudzić. Poza tym, czy każdy musi być kreatywny? Po prostu trzeba poznać dobre wzorce, żeby robić lepsze pstryki.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

komor, jak już ktoś wspomniał wcześniej - do inspiracji są zdjęcia innych osób. Jeśli celem nie jest kreatywność, do spoko, ja tylko do tego piłem.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

No to mamy zgodę chociaż w jednym wątku. :wink: Ale jeszcze wbiję szpilę – czy książka Kelby’ego czy kogo tam – niewątpliwie zawierająca zdjęcia – nie spełnia kategorii:
stalowypępek napisał/a:
do inspiracji są zdjęcia innych osób

? :grin:
 
 
stalowypępek 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 130
Skąd: Z Łodzi w Czikago
Wysłany: Pon 27 Cze, 2016   

Ja nie będe szpili wbijał, bo z mojego położenia zaraz się okaże, że mam złe intencje :P
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 713
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

Z kreatywnością jest tak jak z... chodzeniem. Najpierw należy nauczyć się chodzić a dopiero potem biegać. Dla mnie WSZYSTKIE książki coś tam kiedyś wniosły w moją osobę. Polecam więc czytać wszystko a także o fotografii analogowej bo wiele kwestii jest podobnych. Pomijam oczywiście wiedzę dotyczącą materiałów i ich obróbki.
 
 
SylTro 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 30 Cze, 2016   

Kolega z naszego forum zrobił mi wspaniały prezent i oddał mi kilka książek nt. fotografii. Dziękuję koledze TS. Jedna z tych książek poświęcona jest światłu czyli temu z czym miałam (mam) problemy. Korzystając z okazji chciałaby więc prosić o opinię jaką książkę wybrać aby zaczerpnąć wiedzy odnośnie kompozycji.
 
 
TS
[Usunięty]

Wysłany: Pią 01 Lip, 2016   

Ojej, SylTro, co Ty opowiadasz, teraz mam skrzynkę zapchaną wiadomościami czy nie oddam jakiejś książki ;) Ale poważnie, to robiłem porządki i niepotrzebne książki bym wywalił. Cieszę się więc bardzo, że nie musiałem i że Ci się przydają :)
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sob 30 Lip, 2016   

Panowie, odświeżę nieco temat - ktoś może polecić jakąś książkę na temat postprodukcji?
Myślałem o "Profesjonalny retusz i fotomontaż"
lub
"Adobe Photoshop Lightroom CC i Lightroom 6. Podręcznik dla fotografów"
Jakieś opinie na temat tych książek?
Z góry uprzedzam, że wiem, że w internecie jest mnóstwo informacji na ten temat, przeszedłem m.in. przez kurs retuszu z eduweb, jednak była to fotografia typu beauty, szukam czegoś więcej co pozwoli mi usystematyzować pracę z danym programem, pojąć więcej techniki i poznać parę przydatnych tricków.
Pozdrawiam
 
 
Tutejszyn 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 2954
Skąd: Gliwice
Wysłany: Nie 31 Lip, 2016   

ukrytysmok napisał/a:
szukam czegoś więcej co pozwoli mi usystematyzować pracę z danym programem


...ale nad jakim programem? Chodzi o Photoshopa, czy Lightrooma?
Na pewno dobrze jest mieć pozycje opisujące program, tutaj "Adobe Photoshop Lightroom CC i Lightroom 6. Podręcznik dla fotografów", jak i coś, co pokaże, jak używać danego narzędzia, tutaj "Profesjonalny retusz i fotomontaż", dlatego najlepiej jest kupić obie. Obrazowo można powiedzieć, że jedna opisuje kuchnię, jej sprzęty, gdzie można znależć opis kuchenki i lodówki, a druga mówi o tym, jak zrobić pieczeń i deser z avocado.
Osobiście polecam naukę przez problem. Masz jakieś zadanie do wykonania i w trakcie jego realizacji stajesz przez jakimś problemem. Rozwiązanie go wiąże się z koniecznością zajrzenia do jednej książki na stronie 215 i do innej na stronie 126, oraz do kupienia jeszcze innej pozycji, omawiającej lepiej dane zagadnienie.. Oczywiście jest jeszcze internet i tutoriale, o czym wiesz...
 
 
ukrytysmok 
Uczestnik


Posty: 69
Wysłany: Sro 03 Sie, 2016   

Zamówiłem póki co Profesjonalny retusz i fotomontaż, dzięki za doradzenie, chyba faktycznie będę musiał wziąć obie pozycję. Pozdrawiam
 
 
SylTro 
Nowy


Posty: 17
Wysłany: Czw 04 Sie, 2016   

Możecie polecić jakąś ciekawą książkę na temat łączenia zdjęć tzw. HDR? Chodzi o podstawy, krok po kroku.
 
 
ster 
Początkujący


Posty: 28
Wysłany: Wto 30 Maj, 2023   

Kupuje właśnie lustrzankę taka dla początkujących i chciałam zapytać czy macie może jakieś polecajki na kursy online czy kogoś na YT gdzie można się nauczyć podstaw? Ja nie mówię o jakiś profesjonalnych, superduper, dla fotografów. Szukam raczej czegoś żeby nauczyć się obsługi tego aparatu, funkcji i podstawowych definicji dla kogoś kto chce robić ładne zdjęcia ;)
Zastanawiam się nad tego typu kursem https://photo-passion.pl/ Co o tym sądzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15