Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamiana lustra na coś bardziej kompaktowego
Autor Wiadomość
the_d 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Nie 04 Cze, 2023   Zamiana lustra na coś bardziej kompaktowego

Witam. Od wielu lat jestem posiadaczem Canon D500 z
- Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical oraz
- Tamron SP 70-300mm f/4-5.6 Di VC USD
ale na ostatnim wyjeździe padł mi mechanizm regulacji zoom w 17-50 - obiektyw ma już swoje lata i trochę przeżył i zastanawiam się nad tym czy próbować go reanimować.

Poza tym robię się już powoli za stary na wyprawy w góry z dzieciakami i lustrzanką w plecaku i tutaj moje pytanie, co byście polecili jako w miarę lekki i kompaktowy apart w zamian. Ogniskowe jakie w praktyce mnie interesują to 17-90 (portret + widoki). W D500 pracowałem w 90% na AV - lubię panować nad ustawieniami.

Nie mam kompletnie rozeznania w obecnym sprzęcie bo kupiłem sprzęt z 10 lat temu i do tej pory mi wystarczał.
Co możecie polecić w budżecie do 3000zł
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2504
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 05 Cze, 2023   

the_d... jeżeli chcesz dalej korzystać z Tamrona 70-300, to pasuje Ci tylko kupić, np używanego Canona 200 D, ewentualnie 250 D i do tego Canona 18-135 IS STM. Zyskasz niewiele na wadze i gabarytach ale wiele na wyposażeniu body. Druga opcja to bezlustro Canon M50 i do tego EF-m 18-150 IS STM plus przejściówka EF-s na EF-m do 70-300. Zyskasz na wadze i gabarytach oraz wyposażeniu body. W używanych powinieneś zmieścić się w 3000 zł. Z nowymi nie ma szans w takiej kwocie. Zamiast EF-s 18-135 lub EF-m 18-150 możesz poszukać Sigmy EF-s 17-50 2,8 OS EX, która jest lepsza od Tamrona, którego miałeś, a którego nie opłaca się naprawiać, jeżeli się da (koszty). Sigmę EF-s 17-50, używaną, do Canona jest ciężko kupić, a nowej w ogóle nie ma w sprzedaży. Taka jest moja propozycja, może ktoś inny "podrzuci" inną.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Pon 05 Cze, 2023   

the_d napisał/a:
robię się już powoli za stary na wyprawy w góry z dzieciakami i lustrzanką w plecaku i tutaj moje pytanie, co byście polecili jako w miarę lekki i kompaktowy aparat w zamian.
MZ do takich właśnie zastosowań został opracowany system mikro cztery trzecie (m43). Jeżeli koniecznie chcesz być wierny Canonowi, to pewnie dobrze radzi Jan55, ale jeżeli chciałbyś czegoś nowego, to wejdź na ceneo w dział Fotografia-Aparaty cyfrowe, wyfiltruj wg producentów Olympusa i Panasonica, rozmiar matrycy 4/3 cala lub 17,3 x 13 mm i przesortuj wg ceny rosnąco. Na pewno znajdziesz coś interesującego .

Następnie zrób to samo z obiektywami i masz odpowiedź na swoje pytanie.
No, może z jednym zastrzeżeniem: chyba radziłbym najpierw przeszukać dział "Obiektywy" . W praktyce, jeżeli interesują Cię ogniskowe z zakresu 17-90mm (dla Canona D500, czyli APS-C, jak rozumiem?) to w systemie m43 ich odpowiednikami będą ogniskowe, powiedzmy, rzędu 12-60mm.
Oczywiście zawsze alternatywą jest jakiś przyzwoity kompakt, ale w tym segmencie oferta jest chyba coraz uboższa i niekoniecznie tańsza, jeżeli ma zapewniać przyzwoitą jakość zdjęć. Ja bym jednak radził m43, co też sam jakiś czas temu wybrałem po latach używania APS-C i nie żałuję.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 14