Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zdjęcia przez lornetkę
Autor Wiadomość
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Czyżby stało się?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Co się stało...? :smile:
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 949
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Leica dołączyła do Ciebie?
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Trzy lata temu odłączyła... Byłem z niej bardzo zadowolony, ale po dogłębnym, półrocznym porównaniu z EL 10x50 jednak pozostawiłem tę drugą. To dwie różne koncepcje projektowe i tak naprawdę trudno było mi wybrać jedną z nich - obie wspaniałe... Ostatecznie z pięknem obrazu jaki dawała Leica, wygrała perfekcja Swarovskiego...

PERFEKCJA vs POEZJA

Swarovski EL 10x50 i Leica UV 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1450 raz(y) 667,01 KB

Swarovski EL SV 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1450 raz(y) 934,13 KB

Leica Ultravid BR 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1450 raz(y) 1004,74 KB

Swarovski EL 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1450 raz(y) 759,66 KB

Leica Ultravid 10x50.jpg
Plik ściągnięto 1450 raz(y) 779,35 KB

 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 746
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Ten Ultravid daje obraz bardziej podobny do Meostara 12x50 (tylko pozorne pole większe, nieostrość trochę też) niż do Swarovskiego 10x50, tak to na zdjęciach widzę :)
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Sro 07 Cze, 2023   

Obraz może i podobny do Meostara, ale ogólna jego jakość, zwłaszcza ostrość obrazu w Leice (w dużej części pola widzenia) bardziej jednak jak w EL. Kontrast natomiast większy niż w EL... Ogólnie Meopcie trochę jeszcze do Utravida brakuje...
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 08 Cze, 2023   

Adaher patrzyłeś może przez 12x50 ultrvida ?..
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 08 Cze, 2023   

Mariuszi, miałem wielką przyjemność patrzenia przez Ultravida 12x50 HD Plus...!!! :smile:
Na ostatnich targach myśliwskich w Poznaniu. Testowałem ją jakieś 45 min., porównując z moją Meoptą 12x50 i EL 10x50. Trudne warunki, wewnątrz hali (nie chciałem nawet prosić o wyjście na zewnątrz), tłok i celujący w ciebie z przeróżnej broni myśliwi... :smile: Leica UV 12x50 to TORPEDA! Tak samo piękny obraz jak w wersji 10x50, tylko WIĘKSZY...! Meopta (tradycyjnie) lepiej radziła sobie z ostrym bocznym/przednim światłem od tych wszystkich reflektorków... No i może troszkę szybciej mogłem w Meostarze znaleźć idealne ustawienie przy oczach (ale mam ją już jakiś czas i się do niej przyzwyczaiłem...) W reszcie kategorii lepsza Leica... Pozorne pole widzenia niemal jak w NL! Lepsze odwzorowanie barw. A ostrość/rozdzielczość w centrum - SZOK!!! Drobniutkie napisy, gdzieś daleko na plakatach, cięła niczym brzytwa! Jak pod mikroskopem!

W tym całym zgiełku udało mi się, na szybko, byle jakie zdjęcia pstryknąć, ale Meopta miała pecha, bo zdjęcie wyszło poruszone i ostrość jest zakłamana... :sad: Pstryknąłem jeszcze zdjęcie białej ściany dla sprawdzenia balansu bieli (fajnie widać na nich różnice w polach pozornych...) Zdjęcia, mniej więcej, pokazują jednak różnice między lornetkami...

Tylko te nowe ceny Ultravidów... :sad:

Meopta HD 12x50, Leica UV HD Plus 12x50.jpg
Plik ściągnięto 1311 raz(y) 470,75 KB

Meopta 12x50 HD.jpg
Plik ściągnięto 1311 raz(y) 480,34 KB

Leica 12x50 HD Plus.jpg
Plik ściągnięto 1311 raz(y) 488,44 KB

Meostar B1 HD 12x50.jpg
Plik ściągnięto 1311 raz(y) 179,82 KB

UV 12x50 HD+.jpg
Plik ściągnięto 1311 raz(y) 163,09 KB

 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Czw 08 Cze, 2023   

Ileż razy czytałem na forum, że płaci się głównie za czerwoną kropkę... Oczywiście bardzo wygodnie ocenia się coś, czego nie miało się nawet w ręku...
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Czw 08 Cze, 2023   

:cool: :wink:
 
 
browar 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 150
Wysłany: Czw 08 Cze, 2023   

adaher, pogłębiasz moją chorobę L :twisted:
 
 
mariuszi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 285
Wysłany: Pią 09 Cze, 2023   

Szkoda ze nie ma gdzie pooglądać HD plusa ..
 
 
adaher 
Maniak



Pomógł: 3 razy
Posty: 767
Skąd: Śrem
Wysłany: Pią 09 Cze, 2023   

Jeszcze niedawno była w Warszawie w Hubertusie (egzemplarz, który miałem okazję oglądać) ale chyba ktoś ją kupił. Szczęściarz :smile:
Ogólnie to bardzo niszowa lornetka... Nasz wspólny znajomy... (dealer), mówił mi jakiś czas temu, że przez kilkanaście lat działalności nie sprzedał ani jednej sztuki UV 12x50... Za to NL 12x42 z 10 sztuk...
 
 
Absengard 
Bywalec


Pomógł: 5 razy
Posty: 176
Wysłany: Pon 12 Cze, 2023   

Wojtas_B napisał/a:
Absengard, Szczerze? Chyba się z choinki urwałeś. Chyba nie o to chodzi w tym wątku.


a o co chodzi w tym wątku ? aby miec zdjęcie przycięte w koło, słabszej jakości aniżeli z tego nikona o nieporownywalnie mniejszym zbliżeniu ? a to tak, wtedy bez sensu.
Ten nikon to poezja obrazu nie jest w porównaniu z większymi matrycami ale w dzień daje znacznie lepsze efekty niz motanie się z przykładaniem czegoś do lornetki a o zbliżeniu to nawet nie ma co pisać....
Natomiast jesli na sile ktos chce tylko z lornetki to ok tylko po co jak w cenie lornetki niedrogiej można mieć łatwiejsze i lepsze rozwiązanie dlatego warto też o tym napisać mimo iz wątek lornetkowy. Sam bawiłem się kilka dni tym P1000 i owszem obrazek to nie klasa mojego D750 i teleobiektywu ale z pewnością w całym kadrze daje lepsze rezultaty niż droższe lornetki gdzie korzen na ktorym siedzi ptak już jest nieostry. A ptaki mozna wtedy fotografowac nie z 10 m tylko z kilkudziesieciu albo i lepiej także nie widze abym urwal się z choinki.
 
 
_Tomek_ 
Entuzjasta


Pomógł: 14 razy
Posty: 746
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 12 Cze, 2023   

Absengard napisał/a:
a o co chodzi w tym wątku ?

Dla mnie chodzi tu o pokazanie niektórych cech lornetek. Dzięki zdjęciom mogę porównać pozorne pola widzenia, powiększenie, dystorsję, aberrację chromatyczną i miejsce gdzie pojawia się nieostrość. Nie mogę ocenić (zdjęcia na to nie pozwalają) jaka jest bezwzględna ostrość w centrum, kolorystyka, krzywizna pola.

A przy okazji spaceru zawsze można coś pstryknąć w celach dokumentacyjnych, nie nosząc dodatkowo specjalnie w tym celu aparatu...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 27