Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki statyw z głowicą pod lunetę przyrodniczą ?
Autor Wiadomość
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 757
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 26 Lut, 2023   

Dobrze wiedzieć na przyszłość. Na razie nie kupuję dłuższej płytki - zestaw nie trzyma wprawdzie poziomu, ale i tak jest dużo lepiej niż było dzięki sprężynie w głowicy.

Dziś pierwszy raz miałem statyw na kilkugodzinnym spacerze i bardzo ładnie się sprawdził. W zasadzie pod każdym względem jest lepiej niż miałem do tej pory. Nawet te obrotowe zaciski wcale nie są wolniejsze w obsłudze niż dźwigienki. Poza tym już się przyzwyczaiłem do tego, że jednym pokrętłem nie zablokuję obu obrotów głowicy jednocześnie. Za to możliwość niezależnego blokowania obu osi jest genialna i aż się dziwię, że tak długo bez tego udało mi się przeżyć ;)

Anton, jak już coś wybierzesz to podziel się informacją.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






SebaZ74 
Nowy
SebaZ74


Posty: 3
Wysłany: Sro 12 Lip, 2023   

Cześć, kupiłem statyw Benro Induro Classic BICLT303 ten o którym kolega anton wspomniał wyżej, mam większą lunetę i chciałem dokupić głowicę, pewnie też jak przeczytałem tutaj "głowica video, olejowa z rączką-przeciwwagą, z płytką szybkiego montażu" chciałbym, żeby nie było drgań przy cięższym sprzęcie, mógłby ktoś doradzić jaką kupić? Dzięki serdeczne.
 
 
smyk 
Uczestnik


Posty: 62
Wysłany: Pią 28 Lip, 2023   

@ SebaZ74

To trochę zależy od tego, jaką chcesz wydać kwotę.

Z oferty Benro warto sprawdzić głowicę S4 Pro. Ma wbudowaną, przełączalną przyciskiem przeciwwagę dla sprzętów cięższych niż 2 kg (na Youtube są filmy, które prezentują jej działanie) i zbiera bardzo pozytywne recenzje. Da się znaleźć w bliskich okolicach 500 PLN w polskich sklepach.

Ja kupiłem pod lunetę (dość ciężką - korpus z odlewu magnezowo-aluminiowego, korpus bez okularu waży nieco ponad 2 kg) dokładnie ten sam statyw - Benro Induro Classic BICLT303 - i używam go z głowicą wideo/olejową firmy Mitoya, którą dostałem kiedyś w komplecie razem z pancernym niemal monopodem tej firmy. W sumie kosztowało to mniej niż 2/3 ceny Benro S4 Pro. Na Mitoyę nie narzekam, jest bardzo solidnie zbudowana, gabarytowo zbliżona do S4 Pro, choć bez najważniejszego ficzeru tej ostatniej, czyli przełączalnej przyciskiem przeciwwagi.

Mam też na drugim statywie bardzo małą głowicę wideo Ulanzi, której nośność nominalna jest bodaj do 4 kg, kosztującą 1/2 ceny Benro S4 Pro. Też się bardzo dobrze sprawuje, kiedy przypinam do niej lunetę.

W Mitoi pokrętła i niewielka część korpusu są z przyzwoitego plastiku. Ulanzi jest metalowa - z tworzywa sztucznego ma tylko gąbkę na rączce. Obydwie są ze złączkami typu Arcaswiss.

Jeśli nie kupisz głowicy olejowej/wideo zrobionej przeważająco z elementów plastikowych (najtańsze, np. Velbon takie sprzedaje), to w zasadzie z punktu widzenia ewentualnych źródeł drgań nie ma znaczenia jaką kupisz, choć oczywiście lepiej coś markowego (bo na ogół lepsza kontrola jakości) i z gwarancją (jeśli kontrola jakości zawiedzie). Droższe głowice często mają wbudowane lepsze/bardziej rozbudowane systemy kontroli przeciwwagi, co nie pozwala na przykład na opadnięcie wychylonej lunety w do przodu lub do tyłu.

Największym źródłem drgań nie jest głowica (nawet malutka Ulanzi jest bardzo sztywna), ale statyw, a w szczególności centralna kolumna. Statywy wideo, które generalnie są najstabilniejsze, w ogóle są centralnej kolumny pozbawione. Ja do lunety używam Benro Induro najczęściej z krótką kolumną z zestawu, żeby zmniejszyć maksymalnie drgania, które na tym statywie są swoją drogą bardzo niewielkie.

Fajnym dodatkiem pod głowicę wideo może być podstawa poziomująca, która pozwala na łatwą korektę wypoziomowania głowicy statywu w zakresie zwykle 10-15 stopni (są też takie głowice wideo, które mają tą podstawę w sobie - jak chińska Neewer na Amazonie, albo statywy wideo, które mają ją wbudowaną - jak Benro Tortoise).

Ukłony,
 
 
SebaZ74 
Nowy
SebaZ74


Posty: 3
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Witam, przepraszam, że tyle milczałem, dzięki za pomoc, no więc zamówiłem statyw Benro Induro Classic BICLT303, do tego głowicę polecił mi ten sam sprzedawca, tyle że kulową... trochę się zmartwiłem jak się dowiedziałem, że lepsza będzie olejowa wideo, na szczęście znalazłem w świetnej cenie razem z monopodem głowicę wideo Benro S6 Pro. Pierwotnie miałem zamiar zwrócić kulową, ale świetnie mi służy do krótkiej lunety i pewnie do mniejszych aparatów też, natomiast ta wideo jest dobra do Lunety Delta Optical 65ED i ostatnio daje radę nawet z dużą lornetką Orion Giant 25x100. Także jest git, dziękuję jeszcze raz za świetny wątek, dzięki któremu jestem w 100% zadowolony ze swojego sprzętu :)
 
 
SebaZ74 
Nowy
SebaZ74


Posty: 3
Wysłany: Pią 08 Wrz, 2023   

Proszę o usunięcie, wiadomość zdublowana, dziękuję.
 
 
anton 
Bywalec
____________________


Pomógł: 1 raz
Posty: 111
Skąd: Lubelszczyzna
Wysłany: Sro 20 Wrz, 2023   

SebaZ74 napisał/a:
Witam, przepraszam, że tyle milczałem, dzięki za pomoc, no więc zamówiłem statyw Benro Induro Classic BICLT303, (...),
na szczęście znalazłem w świetnej cenie razem z monopodem głowicę wideo Benro S6 Pro. (...)


Jako drugi statyw mam ten sam zestaw: Benro Induro Classic BICLT303 + Benro S6 Pro - głowica kupiona w promocji z monopodem wyszła taniej niż sama głowica osobno :) - ot zawiłości technik sprzedaży i marketingu :)
Zestaw sztywny, płynnie pracujący, kupiony z myślą o użyciu z lunetą w trudnych czyli wietrznych warunkach pogodowych. Używam też jako platforma nośna pod apaat z dużym teleobiektywem 600mm.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14