Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Swarovski
Autor Wiadomość
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   Swarovski

SLC 10x42 moja ulubiona lornetka. Duży kontrast,mocno nasycone kolory, efekt 3d. Dodatkowy atut to ostrość w całym polu widzenia oraz dobra praca pod światło. Już nie produkowana a naprawdę szkoda ponieważ gabaryty jak na 42 są idealne do codziennego użytku. Cenna patrząc na dzisiejsze szaleństwo była naprawdę przyzwoita.
NL 10x32 Optyczna brzytwa. Naturalne oddanie kolorów. Krystaliczny obraz. Można uznać za wzór optyki. Taki odnośnik do porównań. Niekoniecznie aby udowodnić czy optyka jest lepsza czy gorsza po prostu inna.
Cl 8x30 Mam wrażenie że to najlepsza mała lornetka na rynku. Ergonomicznie jak na 30 nie ma sobie równych. Długo prowadziłem konfrontacje z Leica HD 8x32 (Podobne gabaryty)która ma bardziej kontrastowy obraz, a nawet ostrzejszy w centrum. Co z tego jak dyskomfort związany z małą odległością źrenicy plus muszle oczne nie zachęcały do częstego użytkowania.

IMG-20231114-WA0013_copy_819x614.jpg
Plik ściągnięto 1141 raz(y) 75,33 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mzksiak 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 150
Skąd: Nie wiadomo
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Piękny zestaw... Pamiętam jak kiedyś myślałem o slc ale finalnie nie zakupiłem, co z perspektywy czasu chyba było błędem. .
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 961
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Patrzę i mówię: Matko Bosko, mówię, co to się stanęło...

Nie spodziewałem się, że na tym forum pojawi się znów tego typu głos.
Teraz NL-e wyznaczyły nowy standard, to fakt. Jednak prawdą jest, że ten zamanifestowany w ich technologii postęp nie może unieważnić piękna obrazów dawanych przez dopiero co niedawno przecież błyszczące EL-ki i SLC.

Pamiętam, jak wiele lat temu, gdy SLC było flagową serią Swarovskiego, popatrzyłem przez jedną z nich na targach myśliwskich. Nie poluję i mam to w dupie, ale pojechałem specjalnie dla optyki.
No więc popatrzyłem wtedy przez SCL, chyba właśnie 10x42 i wymiękłem.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Sob 25 Lis, 2023   

Taka pozytywna sytuacja. Dobra kawa i dobre lornetki. To było wartościowe spotkanie. ☺️

Wojtas Nostalgiczne obrazy są warte uwagi

IMG-20231107-WA0038_copy_768x576.jpg
Plik ściągnięto 1052 raz(y) 115,79 KB

IMG-20231107-WA0005_copy_768x576.jpg
Plik ściągnięto 1052 raz(y) 115,74 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2563
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Santre, Na zdjęciu 2 jest SLC pod brendem Kales Helia S 8-10x42? podobno optyka jest ta sama co w SLC. Różnica tylko w kolorystyce obudowy, dla mnie ciekawsza :wink: . Jak możesz to napisz coś o optyce tego Kalesa.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Kahles 10x42 i SLC 10x42 to praktycznie taka sama optyka. SLC minimalnie jaśniejsza ale to nie jest potwierdzone w plenerze. Kontrast, rozdzielczość, ostrość na takim samym poziomie. Wszystkie informacje jakie znajdziesz na temat SLC dotyczą również Kahles z jednym wyjątkiem, mianowicie obudowa Kahles jest cudowna w dotyku, masz wrażenie dotykania aksamitnej faktury. (Akurat pomarańczowe pasy mogli sobie darować, ale to wyłącznie moja opinia) Można powiedzieć to SLC w subtelnej,eleganckiej obudowie.
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 330
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Piękny i spójny zestaw, gratuluję.

Z SLC 42 od zawsze miałem problem z tym, jak leżą w rękach. Kluczowy dla prawidłowej stabilizacji środkowy palec ląduje na tym mało ergonomicznym mostku i tak nie do końca wiadomo, co ma tam począć. Myślałem, że to przyzwyczajenie do open hinge, ale z drugiej strony Nikon w EDG wpadł na pomysł klinu w mostku, w który wpada anatomicznie palec i tam jakoś mi to nie przeszkadza.
 
 
Santre 
Entuzjasta



Pomógł: 12 razy
Posty: 615
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

binocullection Dziękuję. Czyli każdy ma inne preferencje😄. Ja nie mogłem się dogadać z El 8,5x42. Zawsze najmniejszy palec się buntował.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2563
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Santre, dzięki za odpowiedź, która potwierdza opinię osoby, mającej Kalesa S 8x42 i z którą rozmawiałem na jego temat. Jest też zachwycony jakością optyki i obudowy. Może uda mi się osobiście przez niego, kiedyś popatrzeć :wink: .
 
 
binocullection 
Rozmowny
per bino ad astra



Posty: 330
Skąd: Warszawa/Katowice
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Poza dylematem palca nic istotnego SLC nie moge zarzucic. To byla moja pierwsza wymarzona lornetka z "lepszego" swiata, wyznacznik jakosci i motywacja do wstawania rano do pracy.

EL, nie mowiac o NL, odlecialy od niej optycznie, ale SLC do dzis broni sie swietna korekcja i przede wszystkim sprawnoscia, ktora producenci z kapiela wylewaja walczac o pozbawione aberracji pole.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 20