Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Co polecacie w klasie 8x32?
Autor Wiadomość
Bulo 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Dzięki za odp. A też masz Vortexa 8x32 czy inny model? Kiedy kupowałeś? Wygląda jakby ten uskok pełnił funkcję ogranicznika, w użytkowaniu nie przeszkadza, jedynie trochę estetyka ucierpiała ;) A może dana partia tak ma?



Też mam 8x32.Kupiona w styczniu 2023.Ja na to nie zwróciłem wcześniej uwagi.Nie wiem czy to wada czy tak ma być.Gdyby mógł ktoś wrzucić zdjęcie tej lornetki bez tej "wady"to można by porównać.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Bulo, znalazłem zdjęcia

IMG_2335a.JPG
Plik ściągnięto 1105 raz(y) 485,85 KB

IMG_2326.JPG
Plik ściągnięto 1105 raz(y) 519,42 KB

 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 30 Lis, 2023   

Tak to wyglądało w mojej 8x32 i tak samo w 10x42 (pamiętam), której zdjęć nie mam :wink: .
 
 
Bulo 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pią 01 Gru, 2023   

Tak to wygląda u mnie.Może to inaczej zrobione mocowanie?Bo na wadę nie wygląda tylko na inną konstrukcję.Przynajmniej z tego co można dojrzeć na zdjęciach od Jana.

Plik III.jpg
Plik ściągnięto 1037 raz(y) 77,68 KB

Plik II.jpg
Plik ściągnięto 1037 raz(y) 70,62 KB

Plik I.jpg
Plik ściągnięto 1037 raz(y) 89,75 KB

 
 
ekstraway 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Pią 01 Gru, 2023   

Jan55, Bulo, Dzięki za opinie. Sprawa wygląda tak, że skonsultowałem to w sklepie i otrzymałem info teraz wszystkie Vortexy 8x32 tak mają. Przesłali mi foto z innych egzemplarzy. Powiedzieli, że ten odlew z odpowiednim obniżeniem ma jakiś cel. Reasumując to nie wada tylko TTTM ;)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pią 01 Gru, 2023   

MZ, jest to tzw wada estetyczna, która nie powinna mieć wpływu na działanie lornetki. Jeżeli tylko nie przeszkadza właścicielowi to jest OK. Ogólnie lornetka jest bdb, w swojej i nie tylko swojej cenie, i powinna cieszyć oko każdego kto ją ma :mrgreen: .
Dziwi mnie tylko twierdzenie, że TTTM i ma to jakiś cel :roll: , ponieważ wcześniejsze serie tego nie miały, ale cóż tak już jest w tym świecie, że najprostszym wytłumaczeniem, tego czego nie powinno być, jest właśnie TTTM :cry: .
 
 
ekstraway 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

Jan55, w pełni się z Tobą zgadzam. Osobiście nie przeszkadza to w użytkowaniu. Natomiast pozostaje estetyka, która jest kwestią gustu. Ciekawe tylko, czy w innych modelach Vortexa, aktualnie również zastosowano ten uskok. Pierwotnie, jak widać na Twoich zdjęciach, tego nie było. Czyżby jakieś udoskonalanie? Albo po prostu na linii produkcyjnej ustawili taki odlew. Bulo nie ma zatem powodów do zmartwień, że to jakaś wada :wink:

Zapoczątkowałem ten temat i przedstawię krótkie podsumowanie laika w temacie. Ostatecznie zakupiłem obie lornetki (w tym jedną na prezent), między którymi się wahałem: Monarcha M7 8x30 i Vortexa 8x32. W dziennym świetle obraz w obu jest bardzo podobny, różnicę w jakości widać w gorszych warunkach (zamglenie, zmierzch, noc). Ergonomicznie obie są bardzo dobre, mają wysuwane muszle (okulary i długie rzęsy nie przeszkadzają), dobry mechanizm i precyzyjną regulację ostrości, takie same rozwiązanie w osłonach okularów. Mechanicznie i względem jakości obrazu lepszy wydaje się jest Monarch.
Reasumując jednym zdaniem: amator nie na pierwszy rzut oka dostrzeże wielkiej różnicy - poza ceną :wink: .

Jeszcze ciekawostka: posiadam też lornetkę Sotem prod. 1993 r. model BPC2 7x50 z niebiesko-fioletowymi powłokami (wtedy, jak pamiętam, prawie wszystkie lornetki miały czerwone), kupiona na targowisku w tamtych czasach, którą dostałem jako dziecko. Dziś jest w stanie idealnym. Pole obrazu jest porównywalne, choć jej gabaryty i waga są znacznie większe, ale barwa obrazu w M7 i Vortexie jest znacznie bardziej naturalna. Pamiętam, że wtedy w lornetkach obraz był bardzo zażółcony, a tą którą posiadam w porównaniu miała żywy i naturalny. Oczywiście moją intencją nie jest porównywanie aktualnych modelów ze "staruszką", traktujcie to jako ciekawostkę.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1078
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

Potwierdzam, mój DB 8x32 też tak ma. Szczerze mówiąc gdyby nie te wpisy, to do łowy by mi nie przyszło żeby mu zaglądać w tak intymne miejsca. 😉
Jak nie zapomnę to w poniedziałek w pracy sprawdzę jak to wygląda u Vipera HD 12x50.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

Soniak10, Vipery mają inny kształt mostków :wink: . Jeżeli już to trzeba by popatrzeć na mostki w Diamondbackach.
 
 
Bulo 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

Albo napisać zapytanie do producenta...
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2553
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sob 02 Gru, 2023   

Bulo napisał..."Albo napisać zapytanie do producenta..."

To jest najlepsze rozwiązanie.
Tak robią w USA, zwłaszcza z Vortexem i GPO (najlepszy kontakt z klientami) oraz z wieloma innymi markami :smile: . Wysyłając zapytania, nie mają problemów z otrzymaniem odpowiedzi, poza Nikonem, który w tej kwestii jest bardzo nieprzyjazny :cry: .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,32 sekundy. Zapytań do SQL: 21