Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 70D i problem z polączeniem z PC przez Wi-Fi
Autor Wiadomość
DGT 
Bywalec



Posty: 103
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   Canon EOS 70D i problem z polączeniem z PC przez Wi-Fi

Od kilku tygodni używam nowego 70D i do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, z tym także w kwestii łączenia się z Wi-Fi.
Bez większych problemów udało mi się podłączyć aparat do komputera i na przykład ściągać bezprzewodowo zdjęcia. Wszystko działało ja trzeba.

Tak było do niedawna, bodaj jakieś 3 dni temu gdy spróbowałem przesłać nową porcję zdjęć do komputera, okazało się że aparat nie chce się połączyć.
Dodam od razu, że niczego w ustawieniach komputera ani aparatu nie zmieniałem. Po prostu 70D nie łączył się i już.

Próbowałem przejść cały proces łączenia aparatu z komputerem - bez skutku.
Przeinstalowałem całe oprogramowanie Canona - tak samo.
Zresetowałem ustawienia aparatu - znowu nic.
Dodam jeszcze, że aparat bez problemu łączy się ze smartfonem, jak również łączy się z moją domową siecią Wi-Fi (bez problemu przyjmuje jej hasło i pojawia się ekran aby uruchomić program do parowania na pececie) - jedyne czego nie może zrobić to sparować się z komputerem, aplikacja Canona WFT Pairing Software kompletnie nie chce dostrzec mojego aparatu.
Wyłączałem nawet zabezpieczenia komputera, ale nic to nie dało.

Co mogę jeszcze zrobić?
Nie wydaje mi się żeby to była usterka samego aparatu, ale skończyły mi się już pomysły gdzie szukać rozwiązania problemu.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

A sprawdzałeś ustawienia komunikacji Cano z PC ,Może przestawileś niezauważając.
Nie znam 7d , ale może są jakie 'klucze wspólpracy" między sprzętami.Zresetuj ewentulanie ustawienia komunikacji,i od nowa paruj.,
 
 
DGT 
Bywalec



Posty: 103
Wysłany: Pon 15 Lut, 2016   

Ale w menu Canona nie ma takich ustawień.
Tam po prostu wybieram z czym chcę się połączyć (PC, smartfon, inny aparat etc.) i łączę się, automatycznie albo ręcznie.
Po połączeniu się aparat powinien automatycznie "dogadać się" z aplikacją Canona na PC.

Ale przed chwilą problem rozwiązałem: ściągnąłem ze strony Canona nową wersję EOS Utylity która zawiera także nową aplikację do parowania sprzętu i poszło bez problemu.
Dziwię się tylko, dlaczego poprzednia wersja do parowania sprzętu działała i nagle przestała.
 
 
chester 
Bywalec


Pomógł: 2 razy
Posty: 135
Skąd: się biorą dzieci?
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Może któraś z automatycznych aktualizacji systemu operacyjnego spowodowała konflikt ze starszą wersją sortu aparatu?
 
 
blaine 
Rozmowny
Blank Faces Team



Pomógł: 4 razy
Posty: 424
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Hmm, też wystąpił mi dokładnie ten sam problem. Jakiej wersji Windowsa używasz? Może to faktycznie kwestia jakiejś aktualizacji, która coś popsuła.
Spróbuję twojego rozwiązania, zobaczę czy u mnie pomoże.
 
 
DGT 
Bywalec



Posty: 103
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Używam Windows 10 i faktycznie, jakoś tak w tym czasie gdy zaczęły się problemy miałem sporą aktualizację systemu, więc może to jest to.
W każdym razie teraz działa bez problemu.
 
 
blaine 
Rozmowny
Blank Faces Team



Pomógł: 4 razy
Posty: 424
Skąd: Wrocław
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

Też używam W10, więc coś w tym może być :)
Nie miałem potrzeby używania WiFi ostatnio, ale spróbuję czy reinstalacja Utilities pomoże.
 
 
Dżozef 
Entuzjasta


Pomógł: 4 razy
Posty: 534
Wysłany: Wto 16 Lut, 2016   

W10 - no to wszystko jasne. Usuwa bez twojej wiedzy co chce i instaluje bez pytania coraz bardziej wymyślne szpiony spowalniające tylko działanie systemu.
 
 
DGT 
Bywalec



Posty: 103
Wysłany: Pią 19 Lut, 2016   

Ten system jest naprawdę niedopracowany, choć o niebo wygodniejszy dla użytkownika niż 8.1, dla mnie najtragiczniejsza rzecz jaką wypuścił MS od czasu Windows 3.11.

Ale wracając do tematu: połączenie aparatu z komputerem raz u mnie działa, raz nie działa.
Jak nie działa to nie ma wyjścia, muszę przejść cały proces łączenia aparatu z PC od nowa.
Jest to delikatnie mówiąc drażniące.
 
 
DGT 
Bywalec



Posty: 103
Wysłany: Nie 10 Lip, 2016   

Co proszę?...
 
 
celgz 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 14 Gru, 2023   

Witam wszystkich. Posiadam Canona EOS Rebel 3ti. Chcę go wykorzystać jako kamerę internetową. Mam problem z zainstalowaniem oprogramowania EOSWEB Utility. Instalacja oprogramowania kończy się takim komunikatem "Service EWCService' (EWCService.EXE) .
Pobierałem program kilka razy z różnych źródeł, i ciągle to samo. Proszę, pomóżcie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 15