Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
aparat dla 007 czyli dobre i szybkie zdjęcia z ręki w nocy
Autor Wiadomość
suchejro 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023   aparat dla 007 czyli dobre i szybkie zdjęcia z ręki w nocy

Witam wszystkich, czytam, szukam, nic ciekawego mi nie wpadło w oko. To może doświadczeni użytkownicy i forumowicze coś podsuną?
Szukam aparatu do zdjęć z daleka, z ręki, w dzień to jeszcze jakoś się udaje z prawie każdym, gorzej w nocy. Na początku używałem Lumixa FZ72, w dzień było dobrze, wiem że to nie ta klasa, ale to był pierwszy aparat który umożliwiał mi wykonywanie zdjęć z daleka, fotomałpa ale dawał radę w dzień. W nocy też, ale tylko do robienia zdjęć Księżyca :) a ja chcę robić zdjęcia ludzi i to w środku nocy, często w miejscach zacienionych że tak powiem. Czy jest szansa na znalezienie aparatu który mi to umożliwi i to taniego? Równolegle z FZ72 używałem Lumix G5 z obiektywem 45-200, trochę za mały zasięg na moje potrzeby, ale w dzień było dobrze, w nocy jak nie trzeba było jakoś powiększać to jeszcze jeszcze, ale w trybie nocnym i to tak sobie ogólnie. Z ręki 2/3 nie wychodziło, musiałem o coś opierać obiektyw, nie zawsze się da. Także w dzień FZ72 a w nocy G5 był w użyciu. Do tego jeszcze inny obiektyw do G5, dużo gratów mi się zrobiło. Plus tylko taki, że jak w jednym padł aku to był drugi.
Gdzieś wyczytałem, że GX80 jest lepszy w nocy. Ale popatrzyłem po testach, szczególnie interesujących mnie ujęć nie widziałem, więc ciężko mi coś powiedzieć.
Proszę o podsuwanie propozycji, wiem że sprawa jest ciężka, ale może może...?
Sprzęt do nocnych zdjęć, z ręki, z możliwością założenia obiektywu umożliwiającego zrobienie zdjęć z 300-500m.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów

Wysłany: Pon 13 Lis, 2023   

Za dużo ogólników, potrzebne są konkrety:

W nocy to znaczy w jakich warunkach? W świetle księżyca w pełni? Duże miasto nocą? Czy może bieszczadzkie odludzia podczas nowiu?
Z góry uprzedzam: w ostatnim przypadku praktycznie żaden aparat nie ma szans.

Po drugie co będzie fotografowane? Z 300-500 m, ale jak duże obiekty to będą? Jak dużą część kadru mają wypełniać? Ruszają się, czy są stacjonarne? Jeśli się ruszają, to jak szybko?

Tani to znaczy za ile? Do 1000 zł? 3000? 5000? 10 000?

Jeśli zależy Ci na dobrych zdjęciach nocnych, to szukanie innego korpusu mikro 4/3 jest złą drogą, bo zysk będzie względnie niewielki. Potrzebujesz jaśniejszej optyki lub matrycy lepiej pracującej na wysokich czułościach.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 13 Lis, 2023   

suchejro, wymyśliłeś coś nierealnego :roll: . Aby to spełnić to musiałaby być to pełna klatka, z bdb obrazkiem na co najmniej 3000-4000 ISO a obiektyw ze stałym światłem 2,8 ew 3,5. To są koszty powalające, zwłaszcza obiektyw, no i gabaryty takiego sprzętu. Ratuje Cię tylko jakiś kompakt (wielkości lustrzanki) z dużym zoomem, ale o jakości zdjęć możesz zapomnieć, bo przerabiałes to z FZ 72.
Panasonic GX 80 może i jest dobry ale obiektyw, do niego, musiałbyś kupić 100-400, a cena tego obiektywu to około 7000 zł, więc tanio nie jest :cry: .
PS Statyw nieodzowny do takiej fotografii.
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 15 Lis, 2023   Re: aparat dla 007 czyli dobre i szybkie zdjęcia z ręki w no

suchejro napisał/a:

Sprzęt do nocnych zdjęć, z ręki, z możliwością założenia obiektywu umożliwiającego zrobienie zdjęć z 300-500m.

Jeśli już, to podaj pożądane przybliżenie (zoom) obiektywu. Bo np. stałką 35mm można też focić góry z paru kilometrów ;)
Ale generalnie to, jak piszą koledzy, twoje wymagania są nie do spełnienia...
 
 
suchejro 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

ryszardo napisał/a:
Za dużo ogólników, potrzebne są konkrety:

W nocy to znaczy w jakich warunkach? W świetle księżyca w pełni? Duże miasto nocą? Czy może bieszczadzkie odludzia podczas nowiu?
Z góry uprzedzam: w ostatnim przypadku praktycznie żaden aparat nie ma szans.

Po drugie co będzie fotografowane? Z 300-500 m, ale jak duże obiekty to będą? Jak dużą część kadru mają wypełniać? Ruszają się, czy są stacjonarne? Jeśli się ruszają, to jak szybko?

Tani to znaczy za ile? Do 1000 zł? 3000? 5000? 10 000?

Jeśli zależy Ci na dobrych zdjęciach nocnych, to szukanie innego korpusu mikro 4/3 jest złą drogą, bo zysk będzie względnie niewielki. Potrzebujesz jaśniejszej optyki lub matrycy lepiej pracującej na wysokich czułościach.


W świetle księżyca w pełni. Duże miasto nocą. W dzień radzę sobie nawet FZ72 który jeszcze posiadam. Chociaż docelowo chyba wolę poprzestać na jednym do wszystkiego.

Fotografowani będą ludzie, samochody. Czasem stoją, a czasem są w ruchu.

Kwota jak najmniejsza, nie chcę wydawać na to majątku a najpierw sprawdzić czy to mi się przydaje. Jeśli będzie sens, to będę później prosić o poradę. Na ten moment im mniej tym lepiej. Może przejściówka i tanie obiektywy innych firm?

No właśnie dlatego zainteresował mnie GX80, bo ponoć ma matrycę lepiej pracującą na wyższych czułościach.


Ogólnie napisałem - zdjęcia z ręki, ale statyw dopuszczam że tak powiem, bo może to pozwoli na użycie tańszych szkieł? Body na razie chciałbym zmienić na najlepsze co się uda złapać za powiedzmy tysiąc zł. GX80 z symbolicznym przebiegiem jak 1-3 tys zdjęć znalazłem sporo po tyle. Zainteresowałem się nim, bo ponoć na wyższych czułościach jest lepszy od G5, a drugie, że do filmowania jest bardzo polecany a to mi też potrzebne, zapomniałem o tym.
 
 
ryszardo 
Maniak



Pomógł: 48 razy
Posty: 935
Skąd: Józefów

Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Przy takich wymaganiach 1000 zł to zdecydowanie za mało.
Tu jest potrzebne jasne szkło i lepsza matryca. Do tego piszesz o tym, że w 45-200 brakuje Ci zasięgu, więc robi się z tego naprawdę droga zabawa.

Kupowanie GX80 zda się na niewiele. Wysokie czułości może lepsze, ale też bez szału, a dalszy rozwój praktycznie zablokowany. W tym systemie istnieją tylko dwa względnie jasne szkła o ogniskowej powyżej 200 mm: 300 f/4.0 PRO i 150-400 f/4.5 PRO. Sprawdź sobie ceny :razz:
 
 
suchejro 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Nie 26 Lis, 2023   

Nawet nie sprawdzam cen, domyślam się.

W takim razie jakie mogą być propozycje? 1000 dotyczyło tylko body. A zakup GX80 spowodowany posiadaniem ww obiektywu. Zasięg może zbyt mały, ale po powiększeniu podobny do osiągów FZ72, to na styk mi wystarczy, może to nie moje marzenie, ale od czegoś muszę zacząć.

To jaki mam wyjście? Niektóre Sony miały dobre osiągi na wysokich czułościach, ale tam sytuacja z obiektywami chyba nie jest lepsza, do tego ceny puszek wysokie.

Nie wiem czym się różnią, ale odkryłem coś pod nazwą GX880, czym to się różni od GX80? Nie znalazłem porównania.
 
 
suchejro 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 28 Lis, 2023   

Z grubsza temat rozgryzłem, GX80 starszy model ale bardziej zaawansowany,G880 fotomałpa bez wizjera z wymienną optyką. Ale ma plus, zdjęto jakiś filtr na matrycy i widzę, że zniknęło to co mi zawsze przeszkadzało w Lumix'ach i zdjęcia z 880 wydają się ostrzejsze, bardziej plastyczne i kolory wydają się lepsze... no i bez tej szarej kalki. Chodzi mi o tę szarość na zdjęciach, cały kadr był jakby przysłonięty leciutką szarością , nie wiem za to jak wychodzi porównanie GX80 i GC880 w wysokich czułościach itd. optyczne.pl nie zrobiło testu GX880.
To co mi przydałoby się czasem, a może nawet często, to możliwość sterowania aparatem przez wi-fi, stawiam gdzieś sobie aparat i zdjęcia robię przy użyciu telefonu. Nie widziałem tylko, czy da się używać zoomu bo na zdjęciach dotyczących tej aplikacji,nie widzę takiej możliwości. Są przyciski wykonania zdjęcia,kręcenia filmu,balans bieli i kilku innych ustawień, ale nie widzę możliwości sterowania długością ogniskowej. Bo np FZ82 ma wi-fi i sterowanie z tej aplikacji. Mógłbym zamienić FZ72 naFZ82, a G5 naGX80 albo 880. Obiektywy mam 14-42 od G5,mam też 45-200 f/4.0-5.6 II POWER O.I.S. i mogę mieć 12-32 jeśli kupię 880 bo ma to w komplecie.
Czy to ma sens w moim przypadku?
 
 
foton2023 
Początkujący
fotoN


Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 09 Gru, 2023   

Cytat:
obiektywu umożliwiającego zrobienie zdjęć z 300-500m


A kto ma w ofercie takie szkło?? :)
 
 
suchejro 
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Wto 19 Gru, 2023   

https://www.cyfrowe.pl/ap...-hsm-canon.html

i pewnie inne lepsze
 
 
foton2023 
Początkujący
fotoN


Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

Celuje że Sony A7S byłby OK do tych zastosowań albo jakiś średni format :) Fudżika 50S masz już za 8-9k zł używanego. Dobre szkła do tej zabawy to Sigmy 105, Samyang 135 F2 manualny czy nowe stałki Sigmy pod Sony FE (nowej serii). IMO nie trzeba tu 500-ki ;)

Jeśli rzeczywiście wymagasz lufy i dużego przybliżenia, to lepiej iść w APS-C i pomyśleć o Tammym 150-500, FE 200-600 czy którejś sześcsetce od Sigmy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15