Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Postęp w AF w porównaniu do starych lustrzanek
Autor Wiadomość
Bartos 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pon 12 Cze, 2023   Postęp w AF w porównaniu do starych lustrzanek

Mam Nikona d3100 i Canona 60d. Tym drugim nawet kiedyś zrobiłem kilka wesel - z obiektywem 17-55. Chciałem zapytać czy po aktualizacji do podstawowego body pełnoklatkowego (RP lub Z5) odczuję poprawę w działaniu autofocusa - zarówno w przypadku pojedynczego (AF-S w Nikonie, w canonie już nie pamiętam jak to się nazywa) jak i w przypadku śledzenia - a raczej dziś to już wykrywania oczu?
Jak znacząca będzie to poprawa?

W Nikonie d3100 teoretycznie autofocus działał od -1 ev, w Canonie 60d od -0,5 EV. W RP chyba od -5 EV, a w Z5 od -2 EV. Ale czy to w ogóle da się porównać? Bo np. w 60d w sali weselnej z obiektywem 17-55 autofocus działał i bardzo szybko, i bardzo celnie.

Czy dam radę obsłużyć jakieś wesele RP lub Z5 (oczywiście z jakimiś w miarę jasnymi obiektywami), a szybkość i celność AF będzie porównywalna do 60d z 17-55? Czy to raczej tylko mrzonki? Zaznaczam, że nie jestem profesjonalnym fotografem ślubnym. Chcę raczej aparatu hobbystycznego, a czasem ktoś z rodziny mnie poprosi o obsługę ślubu lub chrztu. Pozdrawiam.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Franio 
Nowy


Posty: 23
Skąd: Polska
Wysłany: Wto 13 Cze, 2023   

Wystarczy porównanie możliwości technicznych starych i nowych korpusów, aby uznać, że te drugie lepiej sobie poradzą od poprzedników z właściwymi dla siebie obiektywami. Możesz do tego użyć tutejszego działu testowego, gdzie testerzy bardzo dokładnie opisują każdy badany sprzęt. Możesz zajrzeć na stronę Dpreview ( póki jest dostępna) i pooglądać galerię zdjęć do każdego z tych modeli. Celne zapytanie You Tube też pokaże w odpowiedzi filmy i zdjęcia .
Wątpię, aby ktoś w % określił o ile lepiej będzie obecnie teraz, bo mało kto ( o ile ktokolwiek ?) robił takie porównanie na modelach, które tu przedstawiłeś.
 
 
Bartos 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Wto 13 Cze, 2023   

Franio napisał/a:
Wystarczy porównanie możliwości technicznych starych i nowych korpusów, aby uznać, że te drugie lepiej sobie poradzą od poprzedników z właściwymi dla siebie obiektywami. Możesz do tego użyć tutejszego działu testowego, gdzie testerzy bardzo dokładnie opisują każdy badany sprzęt. Możesz zajrzeć na stronę Dpreview ( póki jest dostępna) i pooglądać galerię zdjęć do każdego z tych modeli. Celne zapytanie You Tube też pokaże w odpowiedzi filmy i zdjęcia .
Wątpię, aby ktoś w % określił o ile lepiej będzie obecnie teraz, bo mało kto ( o ile ktokolwiek ?) robił takie porównanie na modelach, które tu przedstawiłeś.


Dziękuję za odpowiedź. Czytałem wiele testów, m.in. na Dpreview, oglądałem też wiele testów na YouTube. Gdybym tam znalazł odpowiedź na postawione tu pytanie, nie pytałbym.

Nie chodzi mi o super porównanie "w procentach", a może nawet nie o te konkretne modele starych lustrzanek. Ja nigdy nie fotografowałem nowym czy stosunkowo nowym bezlustrem pełnoklatkowym, więc nie mam porównania. W każdym razie chodzi mi bardziej o odczucia.

Bo na pewno jest wiele osób, które robiły kiedyś zdjęcia lustrzankami powiedzmy z roku 2010 - a z tego okresu pochodzą wspomniane przeze mnie modele - a teraz robią foty jakimś tanim pełnoklatkowym bezlustrem. Albo inaczej: może ktoś niedawno się przesiadł ze starej lustrzanki i teraz odczuł pewną różnicę w działaniu autofocusa. Jeśli są tu takie osoby: czy Waszym zdaniem autofocus, zwłaszcza w trochę gorszych warunkach oświetleniowych jest lepszy w tych bezlusterkowcach niż w starych lustrzankach? Na ile lepszy? Jeszcze raz powtarzam nie chodzi o procenty, tabelki, ale o własne odczucia. Pozdrawiam.
 
 
foton2023 
Początkujący
fotoN


Posty: 36
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 09 Sty, 2024   

W procentach nikt nie poda, bo niby jak :) Ale.... Różnica jest duża, a czasami kolosalna - zależy jakie modele porównujemy. AF w Nikonie D500 czy D760 był niezły, ale w starszych modelach - w większości słaby. Biorąc pod uwagę nowe Sony (bo te znam), to nowe bezlusterkowce wymiatają, nawet stosunkowo stare Sony A7M3 czy A6500 wypadają świetnie, a nowsze A7M4 czy A6600 są super pod względem autofocusa - a przecież to nie są jeszcze topowe model Sony! Więc postęp jest duży/ogromny. Poza tym weź pod uwagę stabilizację IBIS która jest już prawie w każdym korpusie Sony ! To sprawia, że lustra i bezlustra dziś dzieli niemal przepaść.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1057
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 13 Sty, 2024   

foton2023 napisał/a:
...Poza tym weź pod uwagę stabilizację IBIS która jest już prawie w każdym korpusie Sony ! To sprawia, że lustra i bezlustra dziś dzieli niemal przepaść.
W prawie każdym bezlusterkowym korpusie Sony jest stabilizacja! Cóż za osiągnięcie techniczne! Bo jeżeli chodzi o lustrzanki to w każdej cyfrowej lustrzance Pentaxa jest stabilizacja. Nawet w tych już nie produkowanych z przed 25 lat.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 15