Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zeiss Terra ED Pocket 8x25
Autor Wiadomość
meehoo 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024   

Wracam z tematem mojej Terry. Nie mogąc znaleźć żadnej alternatywy w tym budżecie, zdecydowałem się kupić drugi egzemplarz, tym razem cały czarny. W tym jest trochę lepiej, nadal nie idealnie ale już nie będę wydziwiał.
Teraz, żeby coś wnieść do tematu, parę słów o akcesoriach jakie udało mi się znaleźć.
Dla szukających futerału innego niż oryginał, ze swojej strony mogę polecić Cullmann Malaga Compact 400. Kosztuje grosze, ma zapięcie do paska jak i pasek na ramie, obustronny zamek itd.



Natomiast dla tych co nie lubią pokrowców, udało mi się znaleźć na Aliexpress całkiem fajne zatyczki, zarówno na okulary jak i obiektywy:


 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024   

Te dekle na obiektywy nieźle mnie zaskoczyły.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024   

Dwa lata temu kupiłem takie:
https://forum.optyczne.pl/viewtopic.php?t=34478&postdays=0&postorder=asc&start=30
Teraz mi niepotrzebne, bo siedzi w futerale.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024   

Nie da się tych dekli na obiektywy założyć odwrotnie tzn. żeby klapki po otwarciu dyndały, a nie były zadarte do góry?
 
 
Wojtas_B 
Maniak


Pomógł: 7 razy
Posty: 954
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024   

Są zadarte do góry jak w lunecie karabinu.
 
 
meehoo 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Wto 26 Mar, 2024   

Binokularnik napisał/a:
Nie da się tych dekli na obiektywy założyć odwrotnie tzn. żeby klapki po otwarciu dyndały, a nie były zadarte do góry?


Da się jakkolwiek chcesz. Przy czym przy niektórych ustawieniach trochę przeszkadzają w pełnym złożeniu lornetki.
Nic się nie dynda, one są na sprężynach (jak w lunetach celowniczych).
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 27 Mar, 2024   

meehoo napisał/a:
Da się jakkolwiek chcesz. Przy czym przy niektórych ustawieniach trochę przeszkadzają w pełnym złożeniu lornetki.
Nie chcę być "Prorokiem", ale coś mi mówi, że z tych " klapek" szybko zrezygnujesz zwłaszcza, że masz teraz fajny futerał, który wygląda na szyty na miarę. :wink:
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

A czy ta mała ósemka nie wchodzi do oryginalnego futerału rozłożona do stanu gotowości bojowej :smile: ?
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2516
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

gruber... Rozłożona do stanu gotowości wchodzi na "wcisk", oczywiście bez dodatków, np zatyczek. Gdyby oryginalny futerał był szerszy i dłuższy po 0,5 cm to byłby idealny :smile: , ale też bez zatyczek.
 
 
Binokularnik 
Entuzjasta
Binokularnik


Pomógł: 3 razy
Posty: 536
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

gruber napisał/a:
A czy ta mała ósemka nie wchodzi do oryginalnego futerału rozłożona do stanu gotowości bojowej :smile: ?

Ja, wraz z lornetką, dostałem sztywne etui do którego nie jestem w stanie wepchnąć lornetki niezłożonej- mało tego, nawet złożonej nie da się włożyć w sposób dowolny ze względu na przetłoczenia w jego wnętrzu.
 
 
meehoo 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

Binokularnik napisał/a:
Nie chcę być "Prorokiem", ale coś mi mówi, że z tych " klapek" szybko zrezygnujesz zwłaszcza, że masz teraz fajny futerał, który wygląda na szyty na miarę. :wink:


Tak pewnie będzie, te zakrywki kupiłem na próbę, za dosłownie parę złotych.
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

gruber napisał/a:
A czy ta mała ósemka nie wchodzi do oryginalnego futerału rozłożona do stanu gotowości bojowej :smile: ?

Do tego sztywnego, który dostałem - nie wchodzi. Tyko muszle mogą być wykręcone. Ja się bardzo cieszę, że nie jest większy, bo zajmuje mniej miejsca.
 
 
Piotr_0602 
Rozmowny


Pomógł: 14 razy
Posty: 274
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

Binokularnik napisał/a:
meehoo napisał/a:
Da się jakkolwiek chcesz. Przy czym przy niektórych ustawieniach trochę przeszkadzają w pełnym złożeniu lornetki.
Nie chcę być "Prorokiem", ale coś mi mówi, że z tych " klapek" szybko zrezygnujesz zwłaszcza, że masz teraz fajny futerał, który wygląda na szyty na miarę. :wink:


Też zakładam takie klapki od lunet do każdej lornetki.
Z reguły zaślepki są kiepskie (np. to co daje Nikon w serii E2 to woła o pomstę), i jeśli nie są mocowane (jak w Nikonach HG czy Steinerach) do obiektywu to łatwo je zgubić.

A takie klapki od lunet myśliwskich załatwiają temat świetnie.
Wystarczy zmierzyć średnicę zewnętrzną i kupić coś na wymiar. Do lornetek 25-30-32-42mm nie ma problemu. Gorzej z większymi - do Canona 15x50 długo szukałem czegoś co wejdzie na zewnętrzną śednicę chyba 67mm i nie jest to najlepsze wykonanie.

Do mniejszych - można kupić świetne klapki od lunet - nie tylko chroni to szkło, ale też z zewnątrz obiektwy czyli trudniej np. obić lornetkę (bo chroni ją nasunięta osłona od lunety).
Polecam to rozwiązanie...
Nie da się tylko takich nałożyć na odwrócone porro.
 
 
gruber 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 135
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

Wszyscy narzekają na futerał VP 8x25, że duży i zajmuje sporo mieĵsca w bagażu. A ja uważam, że jest super pomyślany. Nosząc lornetkę przy pasku można ją momentalnie wyjąć i od razu korzystać bo lornetka mieści się rozłożona. Myślałem, że z Terrą jest podobnie...
 
 
_Tomek_ 
Maniak


Pomógł: 14 razy
Posty: 755
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 28 Mar, 2024   

Czyli nie ma rozwiązania dobrego dla każdego...
Jak chcę mieć szybki dostęp, to w ogóle nie chowam do futerału. A jak chowam do transportu, to wolę żeby całość zajęła jak najmniej miejsca.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 15