Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Fujifilm X-T5 vs (...)?
Autor Wiadomość
marvel007 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Wto 07 Maj, 2024   Fujifilm X-T5 vs (...)?

Witam wszystkich,

Szukam dobrego aparatu bezlusterkowego. Z początku, z racji przeznaczenia sprzętu raczej do celów prywatnych - zdjęcia rodzinne, wakacyjne, codzienne - zależało mi na czymś kompaktowym, by móc wziąć aparat wszędzie, ale nie mogłem znaleźć niczego rozsądnego - dopóki nie pojawił się Fujifilm X100VI, stylowy, porządny aparat kompaktowy. Niestety, przez brak dostępności zmuszony byłem szukać dalej i tak obrałem inny kierunek - aparat bezlusterkowy bez zamocowanego na stałe obiektywu. Znalazłem Fujifilm X-T5. Na plus były jego wymiary, wybitne kolory/symulacje Fujifilm, a także wygląd i swego rodzaju styl retro z fizycznymi pokrętłami. Niestety naczytałem się wielu negatywnych opinii na temat tragicznego autofocusa - nawet mimo licznych aktualizacji. Czy to prawda, że X-T5 jest aż tak straszny pod tym kątem? Ponieważ to chyba jedyna rzecz, która wstrzymuje mnie przed podjęciem decyzji... Co sądzicie?

Kiedyś bardzo podobał mi się Canon R6 Mark II, nawet czytając ile punktów AF mają różne bezlustra vs ile ma Canon (w tysiącach) to czułem potęgę tego sprzętu... niemniej, mimo że zapewne warto, budżet jaki należy przeznaczyć na ten aparat znacznie wykracza poza moje możliwości - nie tylko przy samym body, ale też przy szkłach. Generalnie cały system jest duży i bardzo drogi, uważam nawet, że Sony pewnie nie mniej. Fujifilm wydaje mi się nieco bardziej budżetowy, a matryca APS-C mi nie przeszkadza (wręcz czasem to zaleta z racji kompaktowości sprzętu).
Chciałbym porad i opinii na temat tego, czy warto iść w X-T5 przy tym budżecie, czy jednak jest na tyle źle, że warto skierować swoje zainteresowania w innym kierunku (jak tak, to w jakim w budżecie do około 10tyś, jaki system?). Tak jak pisałem, sprzęt na ten moment byłby przeznaczony na cele rekreacyjne - portrety, krajobrazy - niemniej chciałbym zaznaczyć, że nie wykluczam używania w jakiejś niedalekiej przyszłości sprzętu profesjonalnie, do zdjęć portretowych czy ogólnie weselnych.
Z góry dzięki za pomoc.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






marvel007 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Czw 09 Maj, 2024   

Przepraszam za double post, ale czy jest ktoś mający doświadczenie z tego typu sprzętem i jak je ocenia? Chciałbym podbić zainteresowanie.
 
 
Preskaler 
Entuzjasta



Pomógł: 7 razy
Posty: 719
Wysłany: Sob 11 Maj, 2024   

Niestety, brak odpowiedzi pewnie jest odpowiedzią, że nie ma takich użytkowników. Stawiałbym jednak na opinie, które ktoś tam już napisał. Nie są one chyba bezpodstawne?
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1072
Skąd: Reda
Wysłany: Sob 11 Maj, 2024   

Trudno cokolwiek polecić do zastosowania amatorskiego kiedy nie ma sensownych korpusów do 2 tys. zł. Nie wiem jaki jest AF w tym Fuji, ale różnica w cenie w porównaniu z Canonem R6 to ok. 1000 zł. Po co w APS-C aż 40 Mpx jak R6 ma 20 Mpx? Podobnie jest w APS-C Canona R7. R7 jest tańszy od R6, ale nie ma do niego obiektywów. Głównie chodzi o obiektywy szerokokątne bo pozostałe można zastosować od pełnej klatki.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1072
Skąd: Reda
Wysłany: Nie 12 Maj, 2024   

Powinienem dodać, że nowszy, nieco lepszy Canon R6 MK II jest o 1000 zł droższy od poprzednika, więc będzie to 2000 zł drożej niż Fujifilm X-T5.
 
 
marvel007 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 13 Maj, 2024   

Negatyw napisał/a:
Trudno cokolwiek polecić do zastosowania amatorskiego kiedy nie ma sensownych korpusów do 2 tys. zł.

Podałeś jako przykład kwotę 2 tys złotych, tak? Biorąc pod uwagę amatora. No cóż, nawet aparat taki jak x100 nowszych generacji, V lub VI, to koszt kilku tysięcy złotych, więc chyba faktycznie nie da się kupić nic na tyle dobrego i taniego zarazem.

Negatyw napisał/a:
różnica w cenie w porównaniu z Canonem R6 to ok. 1000 zł. Po co w APS-C aż 40 Mpx jak R6 ma 20 Mpx? Podobnie jest w APS-C Canona R7. R7 jest tańszy od R6, ale nie ma do niego obiektywów. Głównie chodzi o obiektywy szerokokątne bo pozostałe można zastosować od pełnej klatki.

I wydaje mi się, że Canon ogólnie byłby droższy jako system, właśnie przez wzgląd na obiektywy, z którymi jest krucho, jeśli chodzi o zamienniki. Fujifilm ma dobre szkła w stosunkowo dobrych cenach, przynajmniej w porównaniu do Canona.
Natomiast co do 40 Mpx, przy dobrym obiektywie może to być zaletą, prawda? :) Też czytałem co prawda, że upychanie pikseli nie jest najlepszym pomysłem, ale jednak na forach ludzie pozytywnie oceniają obrazki z np. X-T5/X-H2, które mają tę matrycę, w połączeniu z jasnym obiektywem, który jest w stanie wyciągnąć z matrycy wszystko co się da.

Negatyw napisał/a:
Powinienem dodać, że nowszy, nieco lepszy Canon R6 MK II jest o 1000 zł droższy od poprzednika, więc będzie to 2000 zł drożej niż Fujifilm X-T5.

Tzn. Canon R6 II jest niesamowity na pewno, ale nie do końca jest to taka różnica cenowa. Tzn. jest, jeśli weźmiemy pod uwagę wybrane sklepy, ale w większości z nich Canon chodzi po nawet 11,5k zł. Gdzie X-T5 w przecenie kosztuje niecałe 8400 zł. Czyli to już około 3k różnicy, przy czym dobry obiektyw o ogniskowe 85mm u Canona (nie mówię o 85mm f2, tylko np. o 85mm f1.2l usm) to koszt pewno ponad 10k. To kombajn, duży i drogi, ale chyba do zastosowań bardziej profesjonalnych, niż prywatnych.
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1072
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 13 Maj, 2024   

Jak X-T5 w przecenie kosztuje niecałe 8400 zł to w kilku sklepach CANON EOS R6 MARK II kosztuje 10288 zł. https://www.pasazfoto.pl/...67-245f9c2166af Na Allegro: https://allegro.pl/oferta/canon-eos-r6-mark-ii-13160070124
I pewnie byś musiał zacząć od najtańszych obiektywów, np. Canon RF 50mm F1.8 STM.
Ostatnio zmieniony przez Negatyw Pon 13 Maj, 2024, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marvel007 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 13 Maj, 2024   

A jakbyś porównał te dwa aparaty pod kątem amatorskim z ewentualną przyszłością zarobkową? :)
 
 
Negatyw 
Optyczny



Pomógł: 17 razy
Posty: 1072
Skąd: Reda
Wysłany: Pon 13 Maj, 2024   

Na płatnych zleceniach szybciej zobaczysz Canona R6 MK II niż Fuji X-T5. Za to 40 Mpx matryca APS-C może być bardziej przydatna w przypadku makrofotografii, fotografowaniu dzikich ptaków itp. Ale czy sprawdzi się korpus Fuji X-T5 i cały system tego nie wiem bo nie znam tego systemu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 9