Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----

Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Smród nowej Kowy
Autor Wiadomość
puni 
Bywalec
Węszyciel

Wysłany: Wczoraj 16:15   Smród nowej Kowy

Dotarła nowa Kowa dach BDII32 6.5X32 Lornetka jak pisał m.in. Jan55 i pozostali użytkownicy dokładnie jest świetna pod względem obrazu i mechaniki, ale elementy gumowe: zatyczki, muszle okularowe wybywają mocny smród najtańszych chińskich klapek bazarowych namoczonych w benzynie. Smród jest do tego stopnia uciążliwy i mocny że kręci się w głowie i zbiera na wymioty trzymając ją pod nosem. Przyszła oryginalnie zapakowana w foliach i woreczkach zapach pochodzi od gumy nie od akcesoriów czy opakowania z Amazon.pl (1500 PLN) serii 39029XX - zapach przemija, pytanie jak się go szybko i skutecznie pozbyć? Wygrzać na słońcu?

Planuje przesiąść się z Nikona EX 7x35 gdzie zapach gum lornetki do dzisiaj jest piękny i przyjemny a w najbliższych dniach będę robił testy i porównania.

Reklama

Maciek 
Maniak

Wysłany: Wczoraj 16:53   

Szczęśliwie nigdy nie trafiłem na taki smród. Może wynika on z tego, że dostałeś lornetkę prosto z produkcji bez kilkumiesięcznego leżakowania w magazynie :roll:
Z tego co mi wiadomo odór można usunąć lub chociaż ograniczyć poprzez włożenie plastikowego/gumowego przedmiotu na kilka dni do pudełka z kulkami z pochłaniacza wilgoci lub do zwykłego ryżu. Jak wspomniałem nie miałem konieczności tego rozbić ale opinie na temat tych metod są zachęcające.

Jan55 
Optyczny
amator

Wysłany: Wczoraj 21:33   

Miałem to z lornetką Acuter 8x32, nie był to smród ale mocny zapach gumy. Po kilku dniach, leżenia lornetki na parapecie okna, zapach na tyle zelżał, ze przestałem go odczuwać. Z Kowami BD II nic takiego nie miałem, może poza delikatnym zapachem gumy zatyczek okularów i obiektywów, który też po kilku dniach przestałem czuć.
Nr mojej Kowy to 39015xx, zakup 3 lata temu.

puni...Jeżeli masz zamiar tą lornetkę zostawić, to połóż zatyczki na parapecie okna, na powietrzu, ale nie w słońcu, na kilka dni, i zobaczysz czy zapach ustępuje na tyle, że przestaje być intensywny.. Jeżeli nie ustąpi to ją zwróć i tyle. Spróbować możesz kupić troszkę drożej w polskim sklepie i zobaczysz czy będzie to samo. Być może jakaś partia tych lornetek, właśnie z tego powodu, trafiła na Amazona za niższe pieniądze.
Z gumą tak bywa, wystarczy jeden zły składnik i guma śmierdzi lub pokrywa się białym nalotem. Często spotykane to jest (biały nalot, ja spotkałem się już 4x) na gumach Nikona E 2, prod po 2017r, nawet po 3 latach od kupna, był też przypadek z lustrzankami Canon 650 D, którego wycofali z produkcji i zastąpili wersją 700 D. Ja mam tego 650 D już kilka lat, ale gumy nie bieleją, więc dotyka to nie wszystkie partie produktów.
PS. Muszle powinny odpuścić zaraz , bo nasiąkły zapachem z zatyczek.

TRYTON7 
Rozmowny

Wysłany: Dzisiaj 9:23   

każda lornetka ma swój zapach...

inaczej pachnie stara rosyjska lornetka inaczej Japan a najgorzej chyba China :)
mozna zrobić sobie fajne zawody by rozpoznać daną markę z zamkniętymi oczami :lol:

Osobiście nabyłem licznik Geigera-Mullera ,którego często używam w takich sytuacjach gdy mi cos śmierdzi ... :mrgreen:

Odpowiedz do tematu