Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Pon 22 Gru, 2008
Wakacje tylko z negatywami
Autor Wiadomość
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   Wakacje tylko z negatywami

Tegoroczne wakacje spędzam używając tylko negatywów. Powróciła przyjemność jakiej dostarcza fotografowanie.
Cyfrowe obrazowanie (zwane nieudolnie cyfrową fotografią) pozbawia tego wszystkiego. Pozostaję zatem przy filmie na kolejne nadchodzące miesiące.

Czy jest jeszcze na forum ktoś podążający podobną drogą podczas tegorocznych wakacji?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Mam rolkę kliszy Fuji H400 ale wykorzystam ją chyba na sam koniec wakacji. Na wyjazd wezmę cyfraka, torba będzie lżejsza i w ogóle :)
Trochę czasu mi zajmie skompletowanie nowej szklarni, kiedy to już nastąpi zdobędę Pentaxa LX i będzie nowa jakość :)
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

palindrom napisał/a:
wezmę cyfraka, torba będzie lżejsza
U mnie wtedy bywała cięższa o ładowarkę, czytnik kart, lub przynajmniej kable do komputera :smile:

Czyżbyśmy na tym forum byli ostatnimi Mohikanami fotografii?

Z powrotem mam pełną klatkę w fotografii, i nie wydałem na to kolejnych tysięcy złotych, i mam wszystkie z tego tytułu przyjemności, fotografowanie na pełnej klatce, większy obraz z wizjera itp. I tak można byłoby dalej ciągnąć, bo jest tych przyjemności więcej. Wróciło poczucie odpowiedzialności za pstrykanie.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Świat idzie naprzód, czy tego chcemy czy nie... :mrgreen:
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

arietiss napisał/a:
Świat idzie naprzód,
W to akurat wątpię. W cyfrowym obrazowaniu widać zalew megapikselowej tandety, sztampy i masówki.
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Bo wszystko idzie w tandetę i masówkę... :mrgreen: Ot, taki znak czasów... :wink:
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Marian napisał/a:
Czyżbyśmy na tym forum byli ostatnimi Mohikanami fotografii?


raczej dinozaurami albo mamutami, a wszyscy wiemy jak te zwierzęta skończyły :wink: :lol:
ale przynajmniej ten kącik forum ma charakter iście kameralny :grin: :cool:
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Czy wyginiemy? Zobaczymy.

Na razie pożyjemy. Przynajmniej dopóki cyfrowe pełno klatkowe obrazowanie nie stanie się powszechnie dostępne.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

No tak, kto inny mógłby taki wątak założyć...
Zdaje się, że niektórzy chca być na siłę kontrowersyjni... :lol:
Marian napisał/a:
U mnie wtedy bywała cięższa o ładowarkę, czytnik kart, lub przynajmniej kable do komputera :smile:

No bo oczywiście wszystko to musiałeś ze sobą nosić?... :razz:
 
 
ghost 
Optyczny
związkowiec :)



Pomógł: 69 razy
Posty: 3214
Skąd: Silesia
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

marian - pokaż zdjęcia
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Marian napisał/a:
Czy wyginiemy? Zobaczymy.

Na razie pożyjemy.


trochę więcej optymizmu :wink: wszyscy już wieścili śmierć analogom, pisali czarne scenariusze, pt. "jutro wszyscy producenci zaprzestaną produkcji filmów i co wtedy?", a na początku wiosny br. niespodzianka - Kodak wypuszcza nową serię Portry z ulepszonym składem emulsji i jeszcze drobniejszym ziarnem :grin:
więc Marian - głowa do góry, aparat na szyję i w teren :mrgreen:
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Ja tchnę optymizmem, natomiast myślałem, że pesymistą jest piszący o mamutach i dinozaurach, skoro już wyginęły. Myliłem się i z tego się cieszę.

Kto tego lata robił na negatywach i czerpał z tego przyjemność? Ilu takich jest na forum? Od miesiąca nie było wiadomości w dziale Analogowe. Może po prostu nie odzywają się.

[ Dodano: Sob 23 Sie, 2008 16:36 ]
jaad75 napisał/a:
No bo oczywiście wszystko to musiałeś ze sobą nosić?...
A co tu kontrowersyjnego? Naprawdę tak trudno się domyślić, że na wakacje zwykle wyjeżdża się, i ładowarkę oraz kable trzeba wziąć z sobą do torby?
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Optymista, pesymista... wsio rawno (jak mawiają sąsiedzi). Na pewno jesteś marudą, która na siłę stara się obrzydzić innym przyjemność z posiadanych aparatów:

"Cyfrowe obrazowanie (zwane nieudolnie cyfrową fotografią)" i podobne stwierdzenia. Matryca przeszkadza Ci w robieniu zdjęć czy co?

Zabranie ze sobą ładowarki, która waży i zajmuje tyle co 4 rolki filmów to taki problem? Czy może kabelek zajmuje tyle, że nie zmieścisz do torby już ubrań?

Jeśli cieszy Cię to co robisz to dobrze, ale nie zrzędź. Ja nie skarżę się po forach na ludzi, którzy używają Worda, choć cieszy mnie babranie się w tuszu i "wydrapywanie" stalówkami zawijasów na papierze. Wynika z tego, że ja nawet dinozaurem nie jestem tylko trylobitem.
 
 
Marian 
Optyczny


Posty: 1467
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Jesienny Przecież wątek nie jest dla używających cyfry, bo jest w dziale analogowe. Nie musisz czytać. Wszyscy na tym forum muszą się cyfrą zajmować? To chyba ty marudzisz.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

Marian, uważam ,że jesienny ma rację. sam mam załadowany kliszą aparat , a oprócz tego wałęsam się z cyfrą. jedno drugiemu nie przeszkadza.
a jak idę robic zdjęcia , to zazwyczaj biore tylko to co mi potrzebne.
w sobotę jade na "air show" i właśnie sie zastanawiam czy brać też analoga?
af by sie przydał :???:
a jednak chyba wezmę!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 15