Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Punkty 'Pomógł'.
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Znajda Cię po IP i wypalą całą trawę... :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

MichalP napisał/a:
...napiszę, że MM miał na myśli mnie...


Nie myśl, że jesteś taką gwiazdą i spędzasz mi sen z powiek. Ja pisałem w liczbie mnogiej. Miałem na myśli niektórych byłych, obecnych i ...przyszłych forumowiczów.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

A ogólnie, to się trzymajmy regulaminu. Jest także system kar, który można stosować, uprzedzając wcześniej na PW, o niestosownych postach lub głupich/bezmyślnych poradach. Wiem że jest kilka osób, które nonstop skorbią posty, aby tylko coś napisać.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Cytat:
Wiem że jest kilka osób, które nonstop skorbią posty, aby tylko coś napisać.

Np. ja... :mrgreen:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

:mrgreen: Ale czy ja napisałem że mi to przeszkadza ? ;) :mrgreen:
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Problem w tym, że mamy wolność słowa a ja nie chcę robić jakiejś nadmiernej cenzury. Nie po to łaziłem na demonstracje za komuny i przepychałem się z zomolami.
Niestety niektórzy z tej wolności słowa korzystają w ... "nieodpowiedni" sposób bo ktoś może zwyczajnie w takie porady uwierzyć i przez to wydać bezsensownie pieniądze. Na necie człowiek czuje się bezpiecznie. Zapraszam do sklepu foto i do kontaktu z żywym człowiekiem. Takie doświadczenie może sporo nauczyć w temacie doradzania.
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

MM, udzielesza w tym twoim zaprzyjaźnionym sklepie foto-porad charytatywnie? i ludzie nie biorą cie za podstawioną osobę? Jabym w coś takiego nie uwierzył, zanim dokonam wyboru sam muszę zgłębić temat, nie sugerując się zbytnio poradami- bo różnie to bywa. Po prostu idę do sklepu i wiem co chce kupić.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

mnich napisał/a:
MM, udzielesza w tym twoim zaprzyjaźnionym sklepie foto-porad charytatywnie?


Też bym w to nie uwierzył, dzisiaj ludzie już tak nie robią - prawda? Ten wyścig szczurów wyprał nas z pewnych cech. Mnie na szczęście jeszcze nie wyprał.
Ale wyjaśnię coś. Ja tam nie jestem tylko BYWAM a że to bywanie trwa (jak już jestem) minimum dwie godziny to z nudów ludziom doradzam lub tłumaczę. Ci co tam bywają i mnie znają to wiedzą o co chodzi. Kasy z tego nie mam, mam za to możliwość testowania tego co jest moją pasją a jak coś sobie kupuję to mam cenę bez marży. Tutaj kolejna zagwozdka - taką cenę miałbym bez powiedzenia jednego słowa ze względu na znajomość z właścicielem.

Co do ludzi kupujących w sklepie - wielu KOMPLETNIE nie wie co chce kupić i trzeba ich wypytać o potrzeby, oczekiwania i przeznaczone na to pieniądze a potem dobrać jak najlepiej sprzęt. Wbrew pozorom nie doradzam zawsze Canona. Ja tylko nie polecam Sony, już prędzej Pentaxa :mrgreen:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Kompletnie mi nie chodziło o to jakie możesz mieć z tego profity, tylko o to że ludzie nie biorą cie za kogoś podstawionego z obsługi sklepu i doradzającego to co akurat się słabiej sprzedaje. Wiem że są jeszcze na tym świecie ludzie, którzy robią coś bez interesownie- chociaż jestem jeszcze młody i nie wszystko widziałem.
Może to dziwne co napisze, ale często wchodziąc do sklepu odrazu traktuje sprzedawcę i wszelke doradztwo jako pierwszego wroga, dlatego też idąc do sklepu po coś, po prostu wiem czego chce, a nie idę tam po poradę, czy też sprawdzenie cen. Internet to potężna władza, trzeba tylko umieć zniej korzystać i mądrze filtrować to co sie czyta :)
Dziękuje za uwagę i przepraszam za OT
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

Ja tam nie stoję za ladą jak sprzedawca tylko widać, że jestem starym klientem z wielką torbą foto. Ludzie zwyczajnie widzą, że jestem fotografem a nie sprzedawcą i jakoś tak lepiej słuchają tego co się do nich mówi. Zresztą często jak klient ma jakiś problem to chłopaki sami proszą tekstem w stylu - "Mariusz, wytłumacz Panu o co w tym chodzi". Czasami na szybko sprzęt komuś sprawdzę przed kupnem, podam jego wady i klient który już coś kupował nagle z zakupu rezygnuje, odradzę zakup czegoś co jest kiepskie i zalega na półce (kto inny by wcisnął). Nawet MichałP już "znalazł" dobrego 17-55/2.8 IS do swojego jeszcze wtedy 40D, na wszelki wypadek sprawdziłem i jednak sprzęt nie ostrzył idealnie. Niestety zawsze jestem szczery i nie dam komuś knota do ręki. Tak się może zdobywa zaufanie, ale nie robi się na tym kasy niestety.
 
 
MichalP 
Optyczny
foto&moto



Pomógł: 15 razy
Posty: 1304
Skąd: Wrocław :-)
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

MM napisał/a:
Ja tam nie stoję za ladą jak sprzedawca tylko widać, że jestem starym klientem z wielką torbą foto. Ludzie zwyczajnie widzą, że jestem fotografem a nie sprzedawcą i jakoś tak lepiej słuchają tego co się do nich mówi. Zresztą często jak klient ma jakiś problem to chłopaki sami proszą tekstem w stylu - "Mariusz, wytłumacz Panu o co w tym chodzi". Czasami na szybko sprzęt komuś sprawdzę przed kupnem, podam jego wady i klient który już coś kupował nagle z zakupu rezygnuje, odradzę zakup czegoś co jest kiepskie i zalega na półce (kto inny by wcisnął). Nawet MichałP już "znalazł" dobrego 17-55/2.8 IS do swojego jeszcze wtedy 40D, na wszelki wypadek sprawdziłem i jednak sprzęt nie ostrzył idealnie. Niestety zawsze jestem szczery i nie dam komuś knota do ręki. Tak się może zdobywa zaufanie, ale nie robi się na tym kasy niestety.


I za takie a nie inne podejście wielu Ciebie szanuje. Za wiedzę, profesjonalizm a przede wszystkim obiektywizm.

Do poprzedniego posta - A już myślałem, że jestem mega "gwiazdą", sądząc po niektórych ostatnich komentarzach do moich postów :wink: . Ale będzie tak jak pisałem - zastanowię się 50 razy zanim coś napiszę.

Jest jeszcze jedno - wiem, że postów do przeczytania są setki, jeśli nie tysiące - powtarzające się oraz zawierające błędy posty mogą irytować, ale wiedza i bycie Moderatorem do czegoś zobowiązuje. A więc proponuję obok upomnienia dopisać sprostowanie - może być krótkie, ale zawsze.

Pozdrawiam

OT - obecnie mam urlop do końca sierpnia, więc się nie udzielam zbyt często - ale wrócę :mrgreen:
W zakupie 40D i 17-55IS najśmieszniejsze było to, że to był zestaw w jednym pudełku czyli "kit" a nie body i obiektyw osobno.
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Czw 28 Sie, 2008   

Zarówno punkty pomógł, jak i "wisielec" (spodobała mi się ta nazwa) IMHO są zbędne. Każdemu zdarza się napisać, coś niemądrego ale po to jest nas tylu, że ewidentne bzdury w większości przypadków są prostowane. Ponadto, każdy ma własne zdanie i opinię odnośnie danego tematu, często ugruntowaną wieloletnią praktyką. Po to jest forum, żebyśmy mogli wymieniać się poglądami i dzielić doświadczeniami. Problemem jest gdy górę biorą emocję nad merytorycznymi argumentami i ślepo bronimy nieracjonalnych wywodów. Zamiast "wisielca", proponuję głęboko pooddychać i przez chwilę zająć się czymś innym ;)
Pomógł dlatego, że jak ktoś wcześniej zauważył, to co autorowi tematu może wydawać się nieistotne dla innych użytkowników jest bardzo cenne, a nie ma możliwości wyróżnienia pomocnej wypowiedzi w ten sposób.
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

napiszę krótko. wiecie co jest fajne na tym forum?
Że pomimo że każdy raczej nie stara się offtopować, to czasami czytając niektóre tematy można naprawdę lekko się uśmiać kiedy odbiegacie od tematu. Za to wam Panowie dziękuję i nie klikam w pomógł :)
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

edmun napisał/a:
nie klikam w pomógł

Nie napiszę w żadnym założonym przez ciebie temacie ;P
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 01 Wrz, 2008   

edmun, masz racje, śmiechu jest czasami sporo :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14