Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
plecak lub torba do 500 zł
Autor Wiadomość
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Czw 15 Maj, 2008   plecak lub torba do 500 zł

Potrzebuję jakąś torbę lub plecak na zestaw:

450D + kit + C70-200/ 4L +C 50 / 1.8 + jakieś szerokie szkło + lampa

Mile widziana możliwość zapakowania statywu.

Co polecacie w tym przedziale cenowym? Zależy mi na tym żeby przegródki były w miarę masywne i nie łamliwe!!

Z góry dziękuję za podpowiedzi.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Ja do mojego sprzętu używam torby LowePro Nova 4 AW, cztery obiektywy, aparat z gripem i lampa - wszystko się mieści bez problemu. Ale statyw nawet najmniejszy nie wchodzi w grę, tutaj raczej trzeba pomyśleć o plecaku z mocowaniem do statywu.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

W sumie na statyw mam pokrowiec więc nie jest to konieczne. Mógłbyś mi powiedzieć jak wygląda sprawa z przegródkami w Twojej torbie lowepro? Głównie chodzi mi o solidność ich wykonania.
 
 
rafalg 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 430
Wysłany: Pią 16 Maj, 2008   

Są dość sztywne, mocowania na rzep też są dość dobrze rozmieszczone więc generalnie jest ok.
 
 
marekf
[Usunięty]

Wysłany: Wto 20 Maj, 2008   

lowepro to chyba najlepsza firma która produkuje plecaki. Samo to że firma daje wieczystą gwarancję świadczy już dobrze o plecakach i firmie :)
 
 
maqui 
Początkujący


Posty: 26
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Witam
Osobiście zakupiłem plecaczek firmy lowepro model Slingshot AW300. POLECAM, powiem tak w srodeczku spoczywa Nikon D80 z doczepionym Nikkorem 70-300. Z prawej strony spoczywa moj 2 aparacik Panasonic FZ50 z nalożonym tulipanem a z lewej stoi sobie obiektyw Nikkor 18-70 i zostały dwa jeszcze wolne miejsca na obiektywy. W górnej cześci jest miejsca na kolejne duze szklo lub duzo drobiazgów. A najlepszy jest patent przekrecania plecaka na brzuch - tak ze nie trzeba go zdejmowac zeby dobyc sprzeta a specjalne sprzaczki zabezpieczaja przed zbyt duzym otwarciem grożącym wypadnieciem innego asortymentu z głownej komory. Za plecak zaplacilem 289 zł z wliczoną juz przesylką:) nic tylko kupowac POLECAM!!!
Ostatnio zmieniony przez goltar Wto 12 Sie, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 11 Sie, 2008   

Ja używam LowePro Primus AW. Komora na sprzęt jest mniejsza niż w wielu tańszych plecakach, ale masz też obszerną kieszeń, do której spokojnie zmieścisz prowiant i jakieś ubranie. W ten plecak udało mi się spakowac na zlot optycznych (po doczepieniu lens case 4). Weszły 400D, Sigma 17-70, Sigma 100-300, Canon 100 macro, pudełko filtrów cokin, wszystkie kable, ładowarki, zapasowe baterie i karty, zestaw do czyszczenia, klapki, ręcznik, ciuchy na trzy dni (lekki i coś cieplejszego w zapasie), piżama, kurtka przeciwdeszczowa, kosmetyczka. Fakt, że trzeba było wszystko intensywnie upychac.

Wadą plecaka jest irytujące mocowanie statywu, które co chwilę zjeżdża na dół. Problem rozwiązałem dowiązując jeden pasek.
Mimo sporej objętości obydwu kieszeni, do żadnej nie da się włożyc teczki A4, musiałem ją nosic w zewnętrznej komorze.

Tutaj znajdziesz opis takiego plecaka: http://products.lowepro.c...aterials,19.htm
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Czw 21 Sie, 2008   

czy do Lowepro Stealth Reporter D550 wejdzie 30d z podczepionym 70-200, czy trzeba wziąć D650? i jak ma się taki obiektyw ale z Mark III?
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   Re: plecak lub torba do 500 zł

k1caj_ns napisał/a:
Potrzebuję jakąś torbę lub plecak na zestaw:

450D + kit + C70-200/ 4L +C 50 / 1.8 + jakieś szerokie szkło + lampa

Mile widziana możliwość zapakowania statywu.

Co polecacie w tym przedziale cenowym? Zależy mi na tym żeby przegródki były w miarę masywne i nie łamliwe!!

Z góry dziękuję za podpowiedzi.


Jest super torba w ofercie Fotojokera. Ci w Arkadii w Wawie ja maja. Jest to torba Canona z kordury nieprzemakalna. Wchodzi body i trzy szkla. Plus trzy kieszenie - lampa i male szklo tez w nie wejda. Ma system z pasem. Pas i pasek na ramie sa swietne, super wykonane i wygodne. Metalowe karabinczyki. Pod torba dwie tasmy do podpinania statywu. Jest na nia promcja ok. 250 zl. Kupilem ja zmieniajac swoja stara i jestesm zachwycony. Faktycznie nie przemaka. Choc ta ilosc sprzetu na ramieniu jest odczuwalna. Przegrodki sa masywne i sztywne.

Zadzwon do Arkadii do Forojokera w Wawie i zapytaj o nia ( koplor czarny - zgnila zielen ). Podadza ci numer modelu to sobie na necie sprawdzisz. Nie mam metki przy sobie wiec nie jestem w stanie sam numeru podac.

Torba ta jest zdecydowanie lepiej zrobiona niz LowePro. Vanguard serii Profi moze sie znia rownac. Jestem w tej kwestii bardzo wymagajacy wiec wiem co pisze.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

ppawcio napisał/a:
czy do Lowepro Stealth Reporter D550 wejdzie 30d z podczepionym 70-200, czy trzeba wziąć D650? i jak ma się taki obiektyw ale z Mark III?


Bierz lepiej wersję 650. Ja mam starą 650 AW i mieści wszystko. Mark z podpiętym 70-200 czy 100-400 bez problemu. Dwa takie wejdą i każdy może mieć takie szkło. Do tego miejsce na laptopa świetnie mieszczące małą blendę lub kamizelkę fotoreporterską.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Pią 22 Sie, 2008   

Smola, Dzięki za radę ale już zakupiłem lowepro NOVA 4 AW . Teraz rozglądam się raczej za jakimś plecakiem bo torba na wycieczki w góry i bieganie po dachach się nie nadaje. Plecak musi mieć klamrę z przodu żeby nie skakał podczas biegu i fajnie jakby pomieścił 40d 100-400 ,16-35 . Musi być bardzo masywny żeby ochrona była dobra. Zależy mi też na nie zbyt dużej powierzchni żebym mógł z nim w miarę wygodnie biegać. Nie zależy mi na żadnych dodatkowych komorach. Najlepiej jakby miał jedną komorę na sprzęt foto i nic poza tym.

Wiem ,że wymagania duże ale może chociaż po części biorąc je pod uwagę ktoś coś doradzi.
 
 
ppawcio 
Uczestnik



Posty: 60
Skąd: Pruszków
Wysłany: Sob 23 Sie, 2008   

MM napisał/a:
ppawcio napisał/a:
czy do Lowepro Stealth Reporter D550 wejdzie 30d z podczepionym 70-200, czy trzeba wziąć D650? i jak ma się taki obiektyw ale z Mark III?


Bierz lepiej wersję 650. Ja mam starą 650 AW i mieści wszystko. Mark z podpiętym 70-200 czy 100-400 bez problemu. Dwa takie wejdą i każdy może mieć takie szkło. Do tego miejsce na laptopa świetnie mieszczące małą blendę lub kamizelkę fotoreporterską.


no i to jest zarówno zaleta jak i wada... teraz mam Mini Trekkera i stwierdziłem, że na mecze kosza (jak się człowiek przemieszcza po parkiecie) to jest to ciut za duże i "niezgrabne", więc poszukuję jakiejś mniejszej torby... z drugiej strony jak będę ciut bogatszy to dokupię sprzętu i wtedy niefajnie by było, gdyby zaczęło brakować miejsca na najpotrzebniejszy sprzęt...

nad 650 zastanawiałem się w pierwszej kolejności, ale jak patrzyłem na fotki to strasznie duże się to wydaje... z drugiej strony 550 niewiele mniejsze...

e: no i do 650 spokojnie bym swojego lapka wsadził, a z 550 nie byłoby to takie pewne
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 24 Sie, 2008   

k1caj_ns, jeśli chodzi o plecaki to rozejrzyj się w produktach Vanguard. Oni mają kilka serii plecaków/toreb, serie te różnią się poziomem „pancerności”. Seria Kenline to jest coś dla Ciebie. Wielkość musisz sobie dobrać eksperymentalnie, wybierz się do jakiegoś Mediamarktu czy Saturna, tam mają tę markę.
 
 
k1caj_ns 
Optyczny



Pomógł: 5 razy
Posty: 1138
Skąd: Nowy Sącz
Wysłany: Sro 27 Sie, 2008   

komor, Byłem w MM i w Nowym Sączu tego nie mieli. Z plecaków to same slingshoty jeszcze jeden rodzaj lowepro (nie pamiętam jaki ale za duży i z niepotrzebną komorą na laptopa). Chyba przejadę się gdzieś dalej bo na necie faktycznie wyglądają ciekawie te z serii KENLINE. Kwestia tylko przymierzenia.
 
 
007areka
[Usunięty]

Wysłany: Sob 30 Sie, 2008   

... a ja kupilem w koncu inverse 200aw - porazka :!: ...system mocowania na pasie biodrowym tej teczki jest fatalny, na pasie ramiennym tez niewiele lepiej....az sie nie chce wierzyc ze to lowepro opracowalo taki model.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15