Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Usuwanie słabych zdjęć

Czy moderatorzy powinni usuwać przeciętne lub słabe technicznie zdjęcia w dziale "Warsztat foto, literatura, teoria, art" ?
Tak, słabe zdjęcia powinny być usuwane.
36%
 36%  [ 18 ]
Nie, każdy powinien mieć możliwość prezentacji swoich prac.
26%
 26%  [ 13 ]
Powinien powstać dział porady fotograficzne dla początkujących i tam powinny być przenoszone takie zdjęcia.
38%
 38%  [ 19 ]
Głosowań: 50
Wszystkich Głosów: 50

Autor Wiadomość
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   Usuwanie słabych zdjęć

W związku z rosnącą ilością słabych lub przeciętnych zdjęć w dziale "Warsztat foto, literatura, teoria, art" mam pytanie, czy moderatorzy powinni usuwać takie zdjęcia ? Chciałbym poznać Wasze zdanie na ten temat.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Argument na nie: "nawet najslabsze zdjecie daje wskazowki jak zrobic lepsze".
Z drugiej strony - niektore ze zdjec wklejanych ostatnio sa na tak zenujacym poziomie, ze az szkoda czasu na ich ogladanie. Chyba jednak jestem za ostrozna moderacja.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

jestem za usuwaniem, z tym że jeśli będzie duże zainteresowanie to mozna by było sie pokusić o sytworzenie działu jak w ankiecie.
choć z drugiej strony to przecież forum techniczne :???:
jedno jest pewne , wrzucanie każdego zdjęcia przez urzyszkodnika jest nieporozumieniem (w tym takze moim) :twisted:
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Tak, ale usunięcie powinno zawierać uzasadnienie decyzji, np "słabe światło" (kontrast), nieostrość, przestrzenie, niezgodność z prawem itd.. Przydałoby się do tego celu stworzyć jasne kryteria i je opublikować oraz wyznaczyć zespół lub osobę odpowiedzialną za moderację, które(a) powinna mieć warsztat i doświadczenie w fotografii.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

ja bym proponował kasować te, które zajmują serwer optyczne, natomiast te, które są z np. fotosika... w czym one przeszkadzają?
 
 
kijos 
Entuzjasta


Pomógł: 5 razy
Posty: 741
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Ja widzę inny problem. Niejednokrotnie rozmawiam z różnymi amatorami fotografii o pasji, zawodzie, zdjęciach, sprzęcie, ciekawych stronach w tym optyczne.pl. Często pojawia się stwierdzenie, że znają optyczne.pl i to dobra i ciekawa strona, gdy pytam czy udzielają się na forum to mówią, że to strata czasu, bo to forum dla "onanistów sprzętowych", którzy nie mają pojęcia o robieniu zdjęć. Jak ktoś zagląda na forum i widzi takie, a nie inne fotografie to potwierdza swój pogląd.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

forum onanistów sprzętowych... znam oprócz siebie conajmniej 2 osoby, które jawnie się tutaj do tego przyznała :) Ale wolę podniecanie się mtfami, niż foceniem tablic ISO na innych forach (nikona, canona... :) )

Pod względem ilości zdjęć to chciałbym, żeby było tutaj, jak na CB czy forum pentaxa - tam jest pięknie :)
 
 
Jesienny 
Optyczny
Spacerowicz



Pomógł: 22 razy
Posty: 1970
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Ja tam nie wiem czy jestem onanistą sprzętowym, choć na pewno moi znajomi tak myślą. Pewnie dlatego, że kwoty przeliczam na "puszki" i "obiektywy" i "podobne". (a za to mógłbym mieć 1/3 70-200 VR itd) ;)

Kiedyś wszystko przeliczałem na płyty CD ;)

A co do ankiety to się wypowiedziałem, i sądzę że zdjęcia powinno się usuwać, do katalogu w stylu kosz z adnotacją dlaczego tak i co jest źle.

PS. Onanizm sprzętowy onanizmem sprzętowym, ale ten sprzęt do czegoś służy :)
Ostatnio zmieniony przez Jesienny Czw 11 Wrz, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Ja pewnie jestem. Wystarczy zapytac moja malzonke. :lol:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Już to kiedyś pisałem.

Dzień dobry. Nazywam się Arek. Jestem onanistą sprzętowym....

i wcale nie chcę się leczyć
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Zapomniales dodac od ilu lat... :mrgreen:
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Zagłosowałem na wywalanie. Dział porad miałby swoje zalety, ale też musiałby byc na pewnym poziomie. Obawiam się, że zaraz skończyłoby się powodzią żenujących knotów.
Niektórym niestety trudno przychodzi czytanie. Spotkałem się z naprawdę fajnymi początkującymi z zacięciem, ale też kilkakrotnie miałem wrażenie, że jestem traktowany jak jakaś usługa dołączona do pudełka z aparatem. Pretensje, że poleciłem aparat, który nie robi dobrych zdjęc sam.
Rozumiem, że ktoś na pewnym etapie potrzebuje porady, ale czasami ludzie nie pofatygują się nawet do linkowanych artykułów. Wystarczy kupic książkę albo nawet poczytac za darmo w internecie. To prosty sposób, żeby szybko zwielokrotnic umiejętności na samym początku... z tym, że niektórzy są na to za leniwi i chcą, żeby im wszystko indywidualnie wykładac.

Taka prawda, że optyczne to portal typowo sprzętowy, a nie fotograficzny. Mamy bardzo wielu kompletnych laików (przede wszystkim tych, którzy kupują pierwszy aparat), trochę użytkowników którzy łyknęli kompletne podstawy i są w stanie robic poprawne (poprawne, nie dobre) zdjęcia w 90% przypadków, jeszcze mniej użytkowników, którzy robią naprawdę dobre zdjęcia, mają wyrobiony styl, fotografują dojrzale.
Osoby, które naprawdę znają się na tym fachu można niestety policzyc na palcach jednej ręki, możliwe że jest ich więcej, ale za bardzo się nie przyznają.

Siłą rzeczy trudno się tu nauczyc fotografii, to zdecydowanie nie jest właściwe miejsce. Nie ma co się na to porywac. Do tego potrzeba fachowców z poszczególnych dziedzin, lepszej organizacji, specjalnego działu, najlepiej regularnych artykułów o technikach fotograficznych. Może warto zaprosic od czasu do czasu kogoś znanego do napisania gościnnego artykułu. Niewątpliwie jest to rzecz godna rozpatrzenia.
Zachęta do wstawania każdego zdjęcia i raczenia autora komentarzami za każdym razem to metoda bardzo nieefektywna. Stąd, opcja pierwsza, wywalic. Niestety.

Co do artykułów. To nawet nie musieliby byc ludzie spoza forum. Sądzę, że kilku użytkowników już mogłoby się pokusic o taką publikację. Nie musiałyby to też byc długie teksty (na przykład streszczające charakterystykę danej dziedziny), a krótkie opisy poszczególnych aspektów fotografii. Notka Arka o spadających gwiazdach to całkiem niezły przykład.
Fakt, że takich rzeczy jest pełno na innych stronach. Jeśli jednak chcemy pomagac innym w nauce fotografii to moim zdaniem jest to najlepsza metoda, zdecydowanie lepsza od 'daj zdjęcie, a ja powiem jak zrobic lepsze' bo to skończyłoby się zalewem podobnych wątków (jak wielokrotnie dublowane rozterki p.t. 'Aparat X vs. Aparat Y'
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Moim zdaniem usuwanie zdjęć nie ma sensu, bo nie będzie jasnych kryteriów i zacznie się przepychanka, czemu moje usunięte a jego nie. Może wystarczy nieco ustawiać do pionu tych, którzy nadużywają cierpliwości i prezentują mierny poziom (np. ja).
Myślę, że tak naprawdę powodem do powstania niniejszego wątku jest temat Kwiaty, bo tam pojawiło się najwięcej fotograficznych „kwiatków”, i chyba najłatwiej zrobić denne zdjęcie kwiatka, które się niczym nie wyróżnia i jest ewidentnie mierne. W pozostałych działach chyba nie jest tak źle, dla mnie np. bardzo pouczające są kiczowate zachody słońca, przypominające mi jak trudno zrobić coś ciekawego w tym temacie.
Proponuję nie zapominać, że forum Optycznych jest specyficzne, jak już to wielokrotnie napisano, w tym powyżej. Moderowanie fotografii to chyba domena portali typu galeria, gdzie system ocen, tematów, działów jest kwintesencją, a poziom prac wysoki. Ja się właśnie cieszę, że tutaj mogę wrzucić coś swojego i usłyszeć konstruktywne uwagi. Na portalu typu Digart nie mam nawet co startować, bo poziom prac jest tak wysoki, że po cholerę mam się tam pchać? Poza tym czy na Digarcie można dostać poradę co w moim zdjęciu jest źle?
Wątki takie jak Mortal Kombat są dla mnie bardzo pouczające, nawet jak sam z definicji nie chcę wdawać się w ostrą walkę w Photoshopie to zawsze dobrze wiedzieć co robią inni, co jest możliwe, co można wyciągnąć z trudnego pliku, itd.
To tyle moich trzech groszy.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

komor, nie zgadzam sie z tobą. jak patrzę na poczynania moderatorów na tym forum, to naprawde ciężko mieć zastzreżenia do ich (i Twojej) pracy.
więc kwestaia tłumaczen i pretensji imho jest pomijalna
co do 'mortal kombat" to jest to zupełny ewenement tego forum i płaszczyzna porównań co z danego zdjęcia można zrobić zazwyczaj zanim zdjęcie jest umieszczone w tym dziale jest dyskusja na jego temat lub wymiana na pw. prawda?
więc ja problemu nie widzę. co do wywalania zdjęć , możecie zacząć od moich :twisted: :mrgreen:
 
 
mnich 
Optyczny
kiedyś to było...



Pomógł: 25 razy
Posty: 3859
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 11 Wrz, 2008   

Jestem na tak! Ponieważ osoba publikująca powinna mieć minimalne pojęcie o fotografi- A nie o fotografowaniu, w sensie gdzie jest przycisk ISO. Mile widziane jest także wyczucie smaku i jednak krytyczne podejście do własnej twórczości. Nic tak dobrze nie wyrabia poprawnych nawyków przed wciśnieciem spustu migawki - jak własnoręczna, rzeczowa ocena swoich dokonań. A dopiero potem można coś opublikować i się pochwalić, by zobaczyć co przeoczyliśmy, i co można by było poprawić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 17