Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Otwarty przez: hijax_pl
Sob 24 Sie, 2013
Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?
Canon
40%
 40%  [ 671 ]
Konica-Minolta/Sony
11%
 11%  [ 195 ]
Nikon
24%
 24%  [ 412 ]
Olympus
4%
 4%  [ 79 ]
Pentax
7%
 7%  [ 116 ]
Samsung
0%
 0%  [ 12 ]
Panasonic
0%
 0%  [ 7 ]
Sigma
0%
 0%  [ 5 ]
Fuji
0%
 0%  [ 10 ]
inna
1%
 1%  [ 21 ]
nie posiadam
7%
 7%  [ 124 ]
Głosowań: 1396
Wszystkich Głosów: 1652

Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 14 Maj, 2006   Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Zastanawiam się jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych w Polsce.
Ostatnio zmieniony przez goltar Czw 30 Paź, 2008, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






jarek1961
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sob 09 Gru, 2006   

dobra a jak zagłosować?
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 09 Sty, 2007   Re: Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Ave!

Arek napisał/a:
Zastanawiam się jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych w Polsce.


Zastanawiam się czy to pytanie na tej stronie nie będzie obarczone, pewnym instotnym błędem:
Jakich szkieł testujecie najwięcej - takich macie najwięcej czytelników ;)

Osobiście myślę, że będzie to istotne szczególnie w zakresie mniej popularnych marek.

Cześć tu Mysza.
 
 
marcinek 
Bywalec
fotografoman



Posty: 142
Skąd: wawa
Wysłany: Wto 27 Lut, 2007   

"...istotny błąd...." Fakt. Sam znam parę osób, które qpily lustrzankę, "bo jest lepsza od małpy" a stosują i tak w najpeszym razie tryb "P", a przeważnie "ten zielony rysuneczek".
Onie na optyczne.pl nie wchodzą.

Hmmm na myśl przychodzą mi 3 takie osoby i wszystkie mają "olki" E300 :-)
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sro 14 Mar, 2007   Re: Jaką posiadasz lustrzankę cyfrową?

Arek napisał/a:
Zastanawiam się jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych w Polsce.


Myślę, że lepiej by zabrzmiało "Zastanawiam sie, jak wygląda podział rynku lustrzanek cyfrowych WŚRÓD SYMAPTYKÓW OPTYCZNE.PL"
Osobiście znam parę osób, które wyboru dokonują na podstawie suchych danych i reklamy producenta. Takim osobom ciężko przetłumaczyć, że jego F/1,8 nic nie znaczy, bo ma totalne "mydło". Oni nie sa zwolennikami tego typu (specjalistycznych) portali, więc ta ciekawa skądinąd ankieta będzie obarczona dużym błędem. Pzdr
 
 
Żaba
Początkujący


Posty: 29
Wysłany: Pon 26 Mar, 2007   

Podejrzewam że nic niespodziewanego w wynikach ankiety się nie pojawi. Pierwsze C i N ciekawe jak wypadnie Pentax i Sony.
Zgadzam się że wyniki tej ankiety będą mało miarodajne ale na pewno ciekawe.

PS
Jestem pentaksiarzem, a regularnie od początku czytuje optyczne.pl
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 01 Kwi, 2007   

Wstawiono nawet panasa, a fuji psy zjadly...
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Czw 12 Kwi, 2007   

No właśnie... Gdzie Fuji, Leica, albo np. Kodak, czy choćby Contax?
Parę osób ma też średnioformatówki i ścianki, chociaż nie jestem przekonany, czy tu kiedykolwiek zaglądają...
W każdym razie wynik ankiety napewno nie będzie miarodajny dla oceny całości rynku w PL, z racji tego, że testujecie głównie sprzęt pod Canona (no może ostatnio również Nikona)... A żeby dowiedzieć się, że w Polsce najwięcej użytkowników ma Canon i Nikon, to raczej nie trzeba ankiety... :lol:
Sytuacja jest dość ciekawa jeżeli chodzi o inne marki, bo o ile przetestowaliście trzy(!) obiektywy dla Sony/Minolty, to dla Pentaxa/Samsunga nie było zupełnie nic, o systemie 4/3 już wogóle nie wspominając... Oczywiście, zdaję sobie sprawę, że Sigmy, Tamrony, czy Tokiny występują z różnymi bagnetami - to zresztą główny powód dla którego czytam wasze testy, mimo, że potem i tak kupuję wyłącznie obiektywy Pentaxa... :D
 
 
fotokrak 
Uczestnik


Posty: 77
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007   

no chłopaki trochę zniekształciłem tą ankietę, bo jest tak mimo ze mieszkałem w Polsce zaledwie 1/3 swojego życia czuje sie polakiem :) )) i zagłosowałem
Mieszkam teraz co prawda w anglii ale póki nasze panie nie spoczną na laurach i będą podążać droga pani Levinski to co mi tam, łącze się w siłę z włodarzami RP i postanowiłem oddać głos jako klient rynku RP :)
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007   

jaad75 napisał/a:
No właśnie... Gdzie Fuji, Leica, albo np. Kodak, czy choćby Contax?
Parę osób ma też średnioformatówki i ścianki, chociaż nie jestem przekonany, czy tu kiedykolwiek zaglądają...
W każdym razie wynik ankiety napewno nie będzie miarodajny dla oceny całości rynku w PL, z racji tego, że testujecie głównie sprzęt pod Canona (no może ostatnio również Nikona)...


Wg podręczników statystyki grupę uważa się za reprezentatywną, gdy ma ona ponad 1000 osób z uwazględnieniem innych czynników np. miejsce zamieszkania, płeć itp. a tutaj "optycznym" chodziło raczej o mało zobowiązujące zestawienie. Pytasz, gdzie są znani producenci (Leica, Kodak)?? Nie da się wymienić wszystkich. A gdzie Zorki?? Przypuszczam, że wielu z nas ma gdzieś starego zakurzonego Zorki :D
Moze to nie Canon byłby liderem, a właśnie jakaś ruska przedpotopowa konstrukcja.
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007   

Wśród proponowanych aparatów brakuje pozycji "inne".
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007   

Wystarczy dopisać Fuji.
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Sro 18 Kwi, 2007   

no to macie Fuji i inne/nie posiadam
 
 
Adalbercik
Uczestnik


Posty: 97
Wysłany: Sro 06 Cze, 2007   

RobertO napisał/a:
no to macie Fuji i inne/nie posiadam


Dzx za "inne". :D
"Nie posiadam" to zbyteczna nadgorliwość :D :D :D

Zaskakuje mnie jedna rzecz, a mianowicie zerowy wynik dla Olka - jak to możliwe, że nikt nie ma Olympusa. Może to lęk przed skojarzeniem z agentem "Olkiem" :)
 
 
Allan 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 773
Skąd: USA-POLSKA
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007   

Przy duzej ilosci glosow statystyka bedzie chyba bardzo podobna jesli chodzi generalnie o "firme". Bylaby pewnie inna gdybysmy glosowali nie na marke ale na konkretny model aparatu.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 19