Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 16 Lut, 2008
8 tys zł - co kupic?
Autor Wiadomość
sleep
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007   8 tys zł - co kupic?

Witam

Jako że jestem na forum nowy przydałoby się przywitać.

A teraz do rzeczy: Obecnie posiadam canona eos 3 + gadzety (nie będe sie rozpisywał co jest potrzebne do robienia zdjęć).

Mam zamiar kupic D30 - wiadomo mam lampe 550ex i dwa obiektywy - hmmm 28-105 :shock: i niestety ale nie za bardzo pasuje do cyfry tzn z 28 mam 45 (cos takiego)

I TERAZ WAŻNE PYTANIE:
JAKI OBIEKTYW ZAKUPIC DO D30 - cena do 3.000 zł - na aparat przeznaczam 5.000 zł.
Myślałem o Sigma 18-50 2.8 ale po przeczytaniu recenzji poprostu zwątpiłem. Zależy mi bardzo na max dziurze 2.8 na całej długości. optuję za obiektywami od 17-18- 20 do 60-70-80 mm.

PANOWIE (I MOŻE PANIE) CO WYBRAĆ, CO KUPIĆ.

Za pomoc ślicznie dziękuje.

D.O.

edit - cały zestaw będzie służył do reporterki - między innymi - ślub czyli (coś w plenerze, w kościele, na weselichu etc). Na pewno zakupie 50mm 1.8 canona - w swojej kategorii (cenie) jeden z lepszych.

pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 20 Kwi, 2007   Re: 8 tys zł - co kupic?

sleep napisał/a:


edit - cały zestaw będzie służył do reporterki - między innymi - ślub czyli (coś w plenerze, w kościele, na weselichu etc). Na pewno zakupie 50mm 1.8 canona - w swojej kategorii (cenie) jeden z lepszych.



A nie lepiej 50mm 1.4 ? wiem ze to 1000zl roznicy ale USM, lepsze swiatlo przydadza sie komus kto chce dyskretnie uwieczniac niezapomniane chwile w nie zawsze dobrze oswietlonym kosciele. poza tym metalowy bagnet na pewno dluzej wytrzyma niz plastik, wiec mysle ze szklo szybko zarobi na siebie
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Kup 24-70/2.8 Sigmy plus np. stałkę 20/1.8 Sigmy i tego 50/1.8.
 
 
sleep
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   Re: 8 tys zł - co kupic?

hmm wiesz myślałem o tym ale fakt że kosztuje 1000 zł troszeczkę mnie przeraża - 1.8 kosztuje zaledwie 360 zł więc jest dużooo tańszy. Na upartego moge kupic 3 takie w cenie 1.4 50mm ale to taki mały dodatek do tego co bym chciał kupic czyli coś do 3.000 zł ze światłem 2.8. I dlatego mam do was prośbę a zarazem pytanie jaki obiektyw.

Wiadomo że 17-35 2,8 canona za 5 tys i tym podobne nie wchodzą w rachubę.

pozdrawiam

edit - mm sugerujesz taki obiektyw -

http://www.sigma-foto.pl/index.php?q=node/59
hmm może i dobry wybór ale przelicznik 1.6 daje 38,4 mm z obiektywu 24mm w d30.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Zrobiłem troszkę wesel z 24-105 na 20D i dawało radę choć faktycznie lekko nie było. Ale zawsze miałem pod ręką Sigmę 17-35 i po prostu zmieniałem szkło. Jeżeli o śluby chodzi to ....tylko 5D niestety. Wtedy taki 24-70 rozwala konkurencję. Ale tego nie czytaj, bo ja wróg jestem :P
 
 
sleep
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

MM napisał/a:
Zrobiłem troszkę wesel z 24-105 na 20D i dawało radę choć faktycznie lekko nie było. Ale zawsze miałem pod ręką Sigmę 17-35 i po prostu zmieniałem szkło. Jeżeli o śluby chodzi to ....tylko 5D niestety. Wtedy taki 24-70 rozwala konkurencję. Ale tego nie czytaj, bo ja wróg jestem :P


hm z 5 to masz w 100% racje - ale tylko do ślubów - a ja potrzebuje uniwersalny sprzęt - od sport, po akcje do ślubu.
Może jest coś od 17-70 2.8 z obiektywów - kurcze powiem wam szczerze ze mam dylemat....

pozdrawiam
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Życie nauczyło mnie, że tam gdzie akcja i reporterka to trzeba mieć dwa body. Dlatego zostawiłem sobie 20D :wink:
A teraz są bonusy w Canonie i można kupić "zestaw" 5D plus 24-70/2.8. Tylko nie za 8000 złotych. Choć jak kupisz 5D to możesz zostawić starą szklarnię na początek, a 8000 na body wystarczy.
Dobranoc
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   Re: 8 tys zł - co kupic?

sleep napisał/a:
hmm wiesz myślałem o tym ale fakt że kosztuje 1000 zł troszeczkę mnie przeraża - 1.8 kosztuje zaledwie 360 zł więc jest dużooo tańszy.



Przeczytałeś recenzję Sigmy 18-50 f2.8 i zwatpiłeś, a 50mm f1.8 Cię nie poraża?? Ta Sigma na 50mm jest znacznie lepsza od tego obiektywopodobnego wyrobu. Oglądając ten wątpliwej jakości wyrób Canona dopiero można zwątpić!
 
 
sleep
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 23 Kwi, 2007   

OK - wiem, zdaję sobie sprawe z jakości 1.8 50mm i pracy obiektywu, ale nie oto to biega w tym temacie (jest to poprostu mały dodatek). A jaki obiektyw do 3 tys to jest temat przewodni......

pozdrawiam
 
 
bobas2006 
Początkujący



Posty: 37
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

ejjj a moglibzscie doradyic co mogloby jak najlepiej zastapic CANONa EF 24-70 mm f/2.8 L USM? wiem ze nic za grosze nei bedzie...ale najtansze a najbardziej podobne klasa...? hym?
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

bobas2006 napisał/a:
ejjj a moglibzscie doradyic co mogloby jak najlepiej zastapic CANONa EF 24-70 mm f/2.8 L USM? wiem ze nic za grosze nei bedzie...ale najtansze a najbardziej podobne klasa...? hym?

Moze sie zapoznacie z tamronem 17-50. Do cyfrowki APS-C jest OK.
Do analoga i na pelna klatke przydalaby sie zabawka typu 17-35, ale nie widzialem takiej ze stalym swiatlem f/2.8.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 15