Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Delta Entry 10x50
Autor Wiadomość
hexener
[Usunięty]

Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   Delta Entry 10x50

Witam!
Wiem, że macie już dosyć podobnych postów...ale przeszukałem całe forum i nie znalazłem miejsca gdzie mógłbym zadać to pytanie...
Otóż chciałbym kupić lornetkę tak do 250zł...
Po poszukiwaniach zdecydowałem się na model Delta Entry 10x50
Czy jest sens go kupować?
Czy może ktoś się z nim spotkał może mi coś o nim powiedzieć?
dziękuje i pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wojtek_B
Uczestnik



Posty: 62
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 21 Kwi, 2007   

Jeżeli masz na lornetkę taki budżet, to bez wahania polecam Ci ten model. Patrzyłem przez nią i mam porównanie z wieloma innymi modelami (kiepskimi i dobrymi). Nie spotkałem lornetki 10x50 o tak dobrym stosunku jakości do ceny.
 
 
salvadhor
[Usunięty]

Wysłany: Czw 26 Kwi, 2007   

Podepnę się pod temat, żeby nie mnożyć wątków.
Otóż też planuję dopiero zakup sprzętu i uwagę zwrócił ten model Entry 10x50 . Ale główne przeznaczenie lornetki w moim przypadku to podglądanie odległych pejzaży, wyłapywanie samolotów na niebie i takie tam. Odpada wyszukiwanie ptaków w lesie itp. I główna sprawa - dźwigam ze sobą statyw pod aparat, zatem ... Zastanowiłem się, czy nie ulokować pieniążków w :
Celestron SkyMaster 12x60

Większe zbliżenie, ale opanuję je dzięki statywowi ... Czy warto dopłacić do tej jakości wykonania/szkieł, itp ?

Po dłuższym czytaniu forum wyleczyłem się z Bressera, Yukona i paru innych.
Chyba, że ktoś ma jakiś lepszy typ.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007   

Wyłapywanie samolotów, 12x i statyw to bardzo karkołomna kombinacja... Samolot przemieszcza się na niebie dość szybko, 12x daje stosounkowo małe pole widzenia całego instrumentu, a używanie statywu, bez głowicy za kosmiczne pieniądze, powoduje, że trudno za nim nadążyć.

Arek
 
 
Pepin Krootki 
Rozmowny



Pomógł: 7 razy
Posty: 239
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 27 Kwi, 2007   

Arek słusznie prawi. Też lubię popatrzeć sobie na przelatujące samoloty, ale standardowy statyw foto się do tego nie nadaje. Kiedyś miałem takiego niezłego Velbona, ale go sprzedałem. Lepszy jest żuraw (często zdarza się, że samolot przelatuje z zenicie, a ze standardowym statywem będziesz pluł sobie w brodę, że nie możesz go oglądać akurat wtedy kiedy jest najbliżej). Osobiście zarówno do obserwacji samolotów, jak i gwiazd przez lornetkę 10x50 preferuję ogrodowy fotel/szezlong z regulowanym oparciem (można je całkowicie położyć). Rozłożywszy się w czymś takim opierasz łokcie na podłokietnikach i cieszysz się bardzo stabilnym widokiem.

Pozdrawiam
 
 
profes
Początkujący



Posty: 29
Skąd: Wraszawa
Wysłany: Sro 09 Maj, 2007   

Pepin dobrze prawi.
Do "wylapywania samolotow" w zupelnosci wystarcza 10x50 i obserwacja z ogrodowej lezanki. Przerabialem to w dlugi weekend. W zupelnosci wystarcza.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15