Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jaki aparat spełni moje wymagania? Prosze o porade
Autor Wiadomość
pavlis83
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   Jaki aparat spełni moje wymagania? Prosze o porade

Witam

Moja pasja, podobnie jak pozostałych forumowiczów, jest fotografia. Obecnie mam Canona Ixusa V (jeden ze starych modeli, ma najmniej około 5 lat, 2 MG piksele, i zoom optyczny 2x). Jest to już wysłużony sprzęt i pora zastanowić się nad jego następcą.. Canon ten służył mi bardzo długo i spisywał się bardzo dobrze w każdych warunkach. Na tym modelu uczyłem się robić zdjęcia i po jakimś czasie zaczęło mi brakować funkcji które miały inne aparaty a ten niestety nie.

Zdjęcia które robie najczęściej przedstawiają przyrodę, tę z bliska i z daleka, ludzi, wyścigi samochodowe, architekturę, bardzo mi się podobaja zdjęcia nocne miasta, w formie panoramy. Każdy z tych tematów potrzebuje nieco innych ustawień i korzysta z innych możliwości aparatu.

Na aparat, który będzie spełniał moje wszystkie oczekiwania chciałbym wydać w granicach do 2500zl.

W tym zakresie cenowym pojawia się problem: Podstawowy model cyfrowej lustrzanki czy zaawansowany kompakt na full wypasie.
Zastanawiałem się nad cyfrowymi lustrzankami Canon eos350 i Nikon d40, ale wszyscy moi rozmówcy odradzają ten sprzęt gdyż dobra lustrzanka z dobrym obiektywem nie może kosztować mniej niż 3000zl.

Chyba pozostaje mi opcja cyfrowego kompakta na full wypasie.

Czego ja oczekuje od aparatu:
- ostrość zdjęć, i odwzorowanie kolorów na najwyższym poziomie. Przekłamania zawsze mogę dorobić sobie sam. Nie sprawia mi przyjemności edytowanie zdjęć, czuje się jak bym ściągał na klasówce. Zawsze staram się mieć jak najlepszy oryginał.
- spory zoom – na tyle wydajny by można było uchwycić szczegóły architektoniczne na budynkach
- minimum trzy punktowy AF – Chodzi o to by poruszającemu się obiektowi, śledząc go aparatem, udało się zrobić fotkę, także gdy dopiero „wjeżdża” w kadr np. z prawej strony, i żeby obiekt ten był wyraźnie widoczny na tle rozmazanego od ruchu aparatu tła. Nie chce już musieć celować obiektywu na środek obiektu by ten był wyraźny i na przytrzymanym spóście do połowy, dopiero kadrować zdjęcie
- przyjemną sprawą by było gdyby robiąc zdjęcia seryjne aparat dostosowywał ostrość do pierwszoplanowego obiektu np. zbliżającego się samochodu, a nie robił zdjęć wg ustawień do pierwszego zdjęcia z danej serii.
- dobry mechanizm optyczny, markowe soczewki. W tym temacie najmniej się orientuje. Wiem ze Carl Zeiss, Schneider, Nikkor to dobre soczewki, a jakie są inne, czym się różnia tego nie wiem.
- nie jest dla mnie ważne czy aparat ma 6 czy 8 mg pikseli. Zdaje sobie sprawę że w zależności od przetworników i innej techniki użytej w środku aparatu, może się zdarzyć tak że 6 mb będzie robił w identycznych warunkach i ustawieniach lepsze zdjęcia od 8 mg aparatu. Rozumiem kompromis niższa matryca lepszy przetwornik.
- jak najpełniejsze ustawienia manualne. Marzy mi się zdjęcie przesuwających się gwiazd na niebie
- z takich czysto bajeranckich bajerów to przyjemnym jest format 16:9. Co prawda można go sobie samemu wyedytować, ale gdyby aparat to miał w standardzie to na pewno bym korzystał.
- możliwość instalacji filtrów by nadać efektu.
- gdyby ten sprzęt był na tyle poręczny, że można go wrzucić do małego plecaka i jeździć np. na rowerze mając go zawsze przy sobie.

Dziękuję za wszelkie komentarze i porady
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   Re: Jaki aparat spełni moje wymagania? Prosze o porade

Ave!

pavlis83 napisał/a:

Moja pasja, podobnie jak pozostałych forumowiczów, jest fotografia.


Po tym stwierdzeniu to powiem Ci tak - lustro ;) .

Tu masz lustro w cenie jaką wymieniłeś z bardzo przyzwoitymi obiektywami, o ogniskowych odpowiadających 28-300.
http://www.cyfrowe.pl/kar...?idProdukt=2472

Cześć tu Mysza.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

A za chwilę będzie E-510 ze stabilizacją. Cena pewnie niewiele wyższa. Może warto poczekać?
 
 
Smola 
Maniak



Pomógł: 5 razy
Posty: 817
Skąd: wawa
Wysłany: Sro 07 Mar, 2007   

Ale zanim kupisz lustro przeczytaj artykuł w nowym Chipie FOTO-VIDEO " Kompakt czy lustrzanka ". Tekst jest dosc banalny ale uswiadamia pare spraw.
Między innymi - 2500 zl za lustro to możliwe i super jest mieć lustro ale to będzie 2500 zl + 10 000 zl za obiektywy bo z pewnoscia poczujesz, ze 2 dodatkowe tuby by sie przydały. :)
 
 
pavlis83
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

Dziekuje za sugestie

witam ponownie

obejrzalem , poczytalem, podotykalem aparatow, zrewidowalem poglady i mam nowe wnioski

Sposrod aparatow ktore bralem pod uwage odpadl panasonic z50 i sony r1. Glownie z racji sporego ciezaru i duzej nieporecznosci. Dofatkowo w r1 nie istnieje makro wiec ten aparat nie spelnia jednego z moich kryteriow.
Sony h5 tez raczej juz nie dla mnie poniewaz w kwietniu bedzie dostepny jego nastepca model h7 i h9 i to jest opcja ktora nalezy rozwazyc

Co do fuji to nie mam zdania. moze ktos kto ma aparat firmy fuji potrafi cos na ten temat powiedziec

na placu boju pozostaja: fuji s9600, canon g7, canon s3ls, Olympus 550uz, do tego grona dochodzi takze sony h9 ktory pojawi sie w kwietniu w sprzedazy.
Przyznaje ze coraz bardziej zwracam sie ku canonowi s3ls i sonemu h9

Co do lustrzanki olympusa to boje sie ze brak stabilizatora moze byc problemem, nie ma tam makro.

pozdrawiam serdecznie
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

pavlis83 napisał/a:

Co do lustrzanki olympusa to boje sie ze brak stabilizatora moze byc problemem, nie ma tam makro.


Zaprezentowany właśnie Olynmpus E-510 ma stabilizację. A makro nie zależy od lustrzanki, tylko od obiektywu, który do niego podłączysz. Są więc szkiełka makro do Olympusa tyle, że nie tanie...

Arek
 
 
pavlis83
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

oczywiscie masz racje ale obawiam sie ze na obiektywie z zestawu startowego to nie poszaleje w temacie makro niestety, poza tym z opisu wynika ze ten aparat ma chyba jednopunktowy af

znalazlem jeszcze jednego kompakta ze sporym zumem i 3 lub 9 punktowym af
dopiero jest jako zapowiedz..
mianowicie Panasonic DMC TZ3 , ale chyba jest nizszej klasy niz canon s3ls Prawda?
http://www.cyfrowe.pl/kar...?idProdukt=3257
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 09 Mar, 2007   

No kitem nie poszalejesz w makro. Ale np. tym już tak (przy stosunkowo dobrej cenie):
http://www.optyczne.pl//index.php?obiektyw=134

A tym jeszcze bardziej (tu już cena nie jest tak dobra):
http://www.optyczne.pl//index.php?obiektyw=137

Arek
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Pią 04 Maj, 2007   

>Sposrod aparatow ktore bralem pod uwage odpadl panasonic z50 i sony r1. Glownie z racji sporego ciezaru i duzej nieporecznosci.<



Mimo wszystko rozważ jeszcze raz Panasa FZ 50, ma wszystko czego Ci trzeba.
Sam mam trzy EOSy analogowe i obiektywy i nie zdecydowałem się na lustrzankę.
Chciałem mieć wszystko w jednym. I wg mnie to najlepszy wybór.
Zobacz moje testy na http://picasaweb.google.pl/henryk.hensu2
Pozdrowienia
 
 
pavlis83
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Czw 10 Maj, 2007   

witam ponownie

dzis znow zastanawiam sie nad sony r1 a nad innymi hybrydami juz mniej, choc moze fuji 6500, 9500

ale pojawilo sie ale... gdybym dysponowal kwota maksymalnie 3500zl to:

1. Canon EOS 350D + Sigma 18-50 i 50-200
http://www.pstryk.pl/opis.php/6033

2 Sony Alpha 100 + obiektyw 18-70 mm + 73-300 ale nie wiem czy sony sprawdzi sie przy zdjeciach szybko przemieszczajacych sie obiektach rozne sa teorie o sony...
<na allegro ok 3100> lub http://www.pstryk.pl/opis.php/5658

3 natomiast teraz do konca czerwca jest promocja w canonie na eosa 400d ze zwracaja czesc kasy za aparat oraz mozna kupic zestaw w ktorym sa dwa obiektywy

4 nikon d40x http://www.pstryk.pl/opis.php/6269
+ Nikon AF 28-200 f/3.5-5.6G IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/83760 >
lub Nikon AF-S 55-200 f/4.0-5.6 G DX VR IF-ED < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/179305 >
lub Nikon MF 70-210 f/4.5-5.6 < http://www.skapiec.pl/site/cat/47/comp/86525 >

co sadzicie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15