Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Jak dobrać statyw do wzrostu?
Autor Wiadomość
Danisz
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Nie 29 Kwi, 2007   Jak dobrać statyw do wzrostu?

Witam!

Mam następujące pytanie - z góry przepraszam za jego amatorski charakter: mam 182 cm wzrostu - jakiej wysokości statyw powiniem dobrać (zarówno do lornetki jak i aparatu foto)?

pozdrawiam
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Wto 08 Maj, 2007   

Hej!
W zupełnosci wystarczy ci np. Manfrotto z seri 55 ( np. CLB 055 ) jest wysoki jak cholera . Ja takiego uzywam do lunety i po całkowitym jego rozłożeniu jest wyzszy odemnie :-) mam 175 cm. Pytanie jeszcze jaka zafundujesz sobie głowicę? Do czego to ma byc używane ( luneta czy aparat ) i jak ten sprzet jest ciężki? Często koszt głowicy jest wiekszy od statywu :-(

Pozdrawiam!

darek
 
 
Danisz
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

Dzięki Ci Dariusz za odpowiedź - już myślałem, że NIKT nie pomoże koledze na forum, chociaż mam jeszcze kilka pytań - proszę innych o wskazówki. Otóż statyw ma być głównie do ciężkiego Tento 20x60, ale też do zwykłych, małych aparatów cyfrowych. Mam 182 cm wzrostu - jaką wysokość powinien mieć mój statyw tak, abym mógł swobodnie patrzeć w pozycji wyprostowanej? Proszę o wskazanie konkretnego modelu. Ja myślę głównie o produktach Velbon.

pozdrawiam
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

Hej!
Ale jaka sherpa zwykła czy PRO , bo tu ceny sie znacznie różnią . Jesli zwykła to proponuję 600 , lekki statyw miałem taki kiedyś ale chyba nr 450 . Za to fatalna głowica , a widzę że do tej 600-tki te ż taka dają, ruch w pionie jest za pomocą rękojeśći a to jest okropnie niewygodne i z czasem jednak chyba sie wyrabia. Ja przynajmniej miałem takie wrażenie. Oprócz tego jak za słabo zacisłem rekijeśc to po chwili cały sprzet opuszczał sie w dół :-( Dlatego po roku przesiadłem sie na manfrotto.
Może jednak zdecydujesz sie na manfrotto?? No chyba że celujesz w velbona PRO no to juz tu masz szerokie pole do wyboru.

pozdro!
 
 
Danisz
Nowy


Posty: 12
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

Cześć!

Widzę, Dariusz, żeś swój chłop - wielkie dzięki za porady.
Interesują mnie statywy tańsze, a więc nieprofesjonalne.
Mówiąć Velbon 600 masz na myśli chyba Velbon Sherpa 600?
Ale skoro miałeś taki i nie byłeś zadowolony, to czy mogłbyś mi wskazać, jakiś model Manfrotto? Lub kilka, tak, abym miał wybór ceny?
I jeszcze jedno: skoro mam 182 cm wzrostu to jaką wysokość max. musi mieć statyw?

pozdro
 
 
dariusz_119
Uczestnik


Posty: 89
Skąd: Opolskie
Wysłany: Pią 11 Maj, 2007   

hej!
No w końcu dobrze myslisz :-) jesli statyw ma służyć tylko do lornetki i aparatów cyfrowych to spokojnie proponuję Manfrotto 718B już jest z głowicą wiec nie mnożysz kosztów. jest lekki , ale za to na wietrze może być mało stabilny . wysokość max 166cm niestety wiekszego w tej klasie cenowej chyba juz nie znajdziesz . Im wyższy tym droższy , niestety a jak już droższy to bez głowicy . Taka już jest polityka takich renomowanych firm. W sumie chodzi o to by każdy zawodowiec mógł sobie dobrać głowicę do indywidualnych potrzeb. tu masz link do strony:
http://www.multifoto.pl/go/_info/?id=5179
W sumie ten sklep ma dość bogatą ofertę statywów , wiec jest w czym wybierać.
Pozdro!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15