Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przyrząd do powiększania
Autor Wiadomość
Tomasz D.
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 20 Maj, 2007   Przyrząd do powiększania

Jako, że jest to mój pierwszy post na forum - witam serdecznie wszystkich użytkowników!

Chciałbym przedstawić Wam mój problem, mam nadzieję, że pomożecie mi doradzając lub polecając jakiś sprzęt go rozwiązać.

Otóż od kilku lat fotografuję Canonem PowerShot S2 IS. Postanowiłem się jednak przerzucić teraz na lustrzankę cyfrową Canona EOSa 400D. Jednak jak wiadomo, w lustrzankach foci się jedynie przy pomocy wizjera (nie jak w kompaktach przez celownik lub wyświetlacz). W związku z tym, że mam problemy ze wzrokiem, a wizjer w 400D jest dość mały rozglądam się za jakimś sprzętem, który umożliwiłby powiększenie obrazu przy pomocy soczewki. Nigdzie jednak w necie nie znalazłem nic co przykułoby moją uwagę. Widziałem, muszle powiększające maks 2x, jednak to dla mnie troszkę mało (a z tego co się doczytałem powiększają one jedynie centralny obraz kadru).

Chciałbym przedstawić Wam mój pomysł na stworzenie takiego prowizorycznego powiększalnika i prosiłbym o odpowiedź czy wykonanie czegoś takiego jest w ogóle realne?

Otóż mój wyimaginowany powiększalnik wygląda mniej więcej tak:
Mamy coś na kształt muszli jednakże zwężonej po obu końcach, a rozszerzającej się ku środkowi. Idealnie na środku (w najszerszym miejscu tego czegoś) znajdowałaby się soczewka, która powiększałaby obraz widoczny w wizjerze (kształ soczewki odpowiadałby kształtowi wizjera, jednak był odpowiednio większy).

Czy dzięki takiemu czemuś uzyskałbym na owej soczewce powiększony (powiedzmy 3-4x) rzeczywisty obraz, taki jaki widzi aparat?

Bardzo proszę o odpowiedź i sugestie/rady.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich!

Tomek Drzewiecki
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14