Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sob 23 Lut, 2008
Opinie użytkowników TAMRONA 28-75mm f/2.8
Autor Wiadomość
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   Opinie użytkowników TAMRONA 28-75mm f/2.8

Witam.
Mam ostatnio spory dylemat... chciałbym kupić obiektyw. Mam Nikona D50 kit. Początkowo myślałem nad Sigmą 18-50mm f/2.8 ale ochota mi troszkę przeszła, kiedy poczytałem o problemach tego szkła z autofocusem :(
Teraz zastanawiam się mocno nad TAMRONEM 28-75mm f/2.8. Wiem, że nie będę miał w tym przypadku szerokiego kąta i to mnie troszkę boli... ale w razie potrzeby będę miał do pomocy kita ;)
Chciałbym dowiedzieć się od użytkowników tego obiektywu (i nie tylko), co o nim sądzicie. Proszę o w miarę możliwości obiektywne opinie :)
Chciałbym też zaproponować test tego szkła Arkowi jeśli jest to możliwe :)
Obiektyw będę kupował prawdopodobnie dopiero w wakacje, więc jest jeszcze czas, dlatego już robię rozpoznanie, żeby sobie jakiś sensowny zestaw poskładać i jakoś to wszystko spokojnie przemyśleć :) Obiektyw będzie służył latami!

Pozdrawiam, Paweł.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 30 Kwi, 2006   

Tamron 28-75 jest już u nas i na dniach będzie testowany. Zastanawiam się jednak, dlaczego tak łatwo rezygnujesz z Nikkora 18-70 mm. Właśnie opublikowaliśmy jego
test. Dobra jakość + bezbłędny autofokus + rozsądna cena. Duże winietowanie, ale
nad nim zawsze można próbować zapanować.
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

No więc Nikkora 18-70 brałem pod uwagę na początku. Później zacząłem się też interesować Sigmą 17-70, ale ostatecznie doszukałem się kilku opinii o tym właśnie Tamronie 28-75mm f/2.8. Głównie przemawia za nim to, że ma stałe światełko, no i widziałem porównanie fotek z tamrona z fotkami z innych obektywów - Tamron dawał ostrzejszy, wyraźniejszy obraz o lepszych kolorach! Dlatego też chciałbym zaczerpnąć opinii ludzi, którzy używali tego szkła i coś już o nim mogą powiedzieć :)
No i oczywiście z niecierpliwością czekam na Twój test :)

Na razie się dopiero zastanawiam i mam jeszcze sporo czasu do podjęcia decyzji... muszę uzbierać kasę ;) Dlatego też jestem otwarty na wszelkie propozycje co do innych obiektywów.

Paweł
 
 
toyota96
Nowy


Posty: 11
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   tamron 28-75

Witam

Stałam dokładnie przed tym samym dylematem, czy wybrać sigmę 17-70, czy też tamrona 28-75, ale po długim namyśle stwierdzilam, że zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem bedzie tamron ze stałym światłem i nie załuję tej decyzji. Osobiście polecam ten obiektyw choć faktycznie brakuje mu szerokiego kąta, ale to jedyna wada tego obiektywu.
Tamron bardzo dobrze ostrzy zdjęcia sa bardzo wyraźne no i ta jasność, testowalam go w ciemnym pomieszczeniu i lampa mimo wszystko nie była potrzebna, a zrób kitem fotkę bez lampy to totalna porażka.

Pozdrawiam
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

Dzięki toyota96 za odpowiedź :) Właśnie to stałe światło mnie mocno kusi i jakość zdjęć... ale nie mogę na razie przeboleć, że brakuje szerokiego kąta :( Ciągle się zastanawiam :)
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pon 01 Maj, 2006   

Kurcze naczytałem się sporo opinii na temat tamrona, że jest bardzo dużo "mydlanych" egzemplarzy :(
Znów zacząłem się mocno zastanawiać nad nikkorem 18-70 bo jest to bardzo ostre i dobre szkło (no i ma szeroki kąt)! Ale niestety jest ciemniejszy od tamrona!

Kurcze ale to trudny wybór... może jeszcze jakiś propozycje/sugestie? :)
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

A wybierając pomiędzy Nikkorem 18-70 a Sigmą 18-50 f/2.8 (sigma droższa :( ) co byście wybrali? Stałe światło w sigmie czy może ten świetny autofocus w nikosiu?
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 288 razy
Posty: 14005
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

Wybór faktycznie trudniejszy, ale ja chyba bym nadal upierał się przy Nikkorze, choć światło i doskonała ostrość Sigmy kuszą.
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Sro 03 Maj, 2006   

No tak... co bym nie porównywał, to zawsze wychodzi, że lepiej wziąć Nikkora ;)
Ale to chyba dobre rozwiązanie :D

Dziękuję za odpowiedzi i nie zawracam już głowy ;)

Pozdrawiam, Paweł.
 
 
mrooq
[Usunięty]

Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

chyba moge cos ppowiedziec o sigmie 17-70. powiedzmy sobie prawde.nie bedziesz tym robil zdjec z meczu. jak juz robisz foto to klikasz pare razy zeby obiektyw sie ustawil na dane punkty. u mnie z AF przy MACRO dziala wysmienicie.czesto pomagam sobie manualnie.natomiast trzeba przyznac ze przy macro lepiej mi sie robi zdjecie jak ustawie AF w jeden konkretny punkt.
Natomiast gubi sie kompletnie w ciemni - chyba wiadome.Wczoraj robilem zdjecia zachodu slonca.(galeria) i tam sie gubil dosc czesto przy jedno punktowym AF.Nie mialem zadnego problemu z AF jak to bylo pokazane w tescie gdy focusowal za obiektem

tutaj mala galeria.piekne wiosenne kolory
Gallery
 
 
bigus
Nowy


Posty: 8
Wysłany: Pią 05 Maj, 2006   

dzięki za opinię :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 15