Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Proszę o pomoc, chcę kupi Panasonica FZ50
Autor Wiadomość
Artek
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   Proszę o pomoc, chcę kupi Panasonica FZ50

Zastanawiam się nad kupnem właśnie tego aparatu, i prosiłbym o profesjonalne porady. Dużo czytałem na temat tego aparatu i ciągle te szumy. Właśnie o to chcę zapytać czy dla mnie amatora fotografa, który chodzi dużo po górach i robi fotki, będzie problemem i czy ten aparat robi ładne zdjęcia
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14009
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 02 Mar, 2007   

No akurat FZ50 wcale tak mocno nie szumi. Jego poprzednik wypadał w tej kategorii znacznie gorzej.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 03 Mar, 2007   

Oprocz zapoznania sie z testem, polecam sciagnac na kompa przykladowe fotki z fz50, ktore sa w podsumowaniu i porownac z innymi, np. Canonem s3 is i sony h5. to moze wiele pomoc.

konrad
 
 
Artek
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

Z testem się zapoznałem, pytam czy warto zinwestowac w ten aparat. Wiem że nikt mi nie napisze tak kup.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 06 Mar, 2007   

TAK... KUP :D

Kolega spotter miał Sony H-1, ostatnio wymienił go na FZ-50 i pieje z zachwytu nad jego możliwościami, funkcjonalnością, jakością zdjęć itd. To łebski gościu mający pojęcie o fotografii (wolałby lustro, tylko ta kasa...). Skoro on jest taki zadowolony to aparat nie może być zły. Patrząc po tym co potrafi, co w nim zawarto i widząc ile kosztuje z pewnością warto go kupić.
 
 
KOSMATY
Nowy


Posty: 2
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem LUMIXA FZ50. Uważam go za BARDZO DOBRY zakup. Jest to mój trzeci aparat cyfrowy i wiem, że następnym krokiem będzie już tylko lustrzanka. FZ50 to moim zdaniem aparat dla amatorów chcących przejść poziom wyżej jak również dla tych co o fotografowaniu wiedza prawie wszystko, ale nie stać ich na lustrzanke. Bardzo łatwy w obsłudze i dający wiele radości z robienia zdjęć. To prawda ma kilka wad lecz można niektóre zniwelować - brak szerokiego konta poprzez zakup konwertera. Ale są to moim zdaniem szczegóły, które nie rzutują na zajefajność aparatu :D
Chciałem zakupić CANONA S3 IS - i już już miałem przelać kasę kiedy w oko wpadł mi FZ50. Po przeczytaniu charakterystyki aparatu zakupiłem go bez dłuższego zastanawiania się.
Dlatego jeśli ktoś ma wątpliwości to KUPOWAĆ!!!! Zwłaszcza, że dwa czy trzy dni po zakupieniu aparatu w ręce wpadło mi pismo związane z fotografią, gdzie było porównanie FZ50 z Lustrzanką i Panasonic nie był taki zły :) _ niestety nie pamiętam jaka to gazeta ani jaka lustrzanka.
Mam jednak pytanie co do FZ50 - czytałem ,że nie warto kupować większej pamięci niż 2G bo z większymi FZ50-ka słabo sobie radzi.
Czy to prawda :?: Przed wyjazdem na wakacje chę zakupić 4G, ale w tej sytuacji nie wiem czy jest sens.
Pozdrawiam i proszę o odpowiedź jeśli ktoś coś wie w tej sprawie.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

Po prostu kup kup dwie karty po dwa giga...To zawsze bezpieczniejsze mieć dwie karty niż jedną bardzo dużą. Mnie padły już dwie karty SanDiska i straciłem z nich zdjęcia. Na szczęście miałem gwarancję i karty wymieniłem.
Tak swoją drogą to tego SanDiska polecam (mam kilka ich kart), wcześniej raczej na pewno trafiłem na podróbki. Jak zrobiłem awanturę w sklepie, że złożę doniesienie do prokuratury i im zrobią przeszukanie magazynów to... dostałem na bank oryginała i śmiga do dzisiaj. Wniosek z tego taki, żeby kupować w dobrych sklepach netowych. Acrisa z Łodzi nie polecam, mają tanio, już wiem dlaczego :wink:
 
 
KOSMATY
Nowy


Posty: 2
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: Nie 10 Cze, 2007   

heheeh to oczywiście jest sposób, ale nie rozwiązuje problemu jako takiego.
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Pon 18 Cze, 2007   

Ja nie widzę problemów z szumami, Każde urządzenie techniczne ma określone parametry techniczne, które powinny się mieścić w pewnej tolerancji. Wychodząc z tego założenia swój aparat kupiłem w sklepie dla idiotów trochę drożej, licząc, że parametry będą w normie / i chyba słusznie /. W tanich marketach parametry te mogą być na granicy tolerancji.
Moje testy na szumy znajdziesz na http://picasaweb.google.pl/henryk.hensu2
Co do kart, to kolega ma rację, lepiej mieć więcej kart o mniejszej pojemności.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 21 Cze, 2007   

Robi naprawdę ładne zdjęcia. Szumi dość mocno, to fakt, ale w tej klasie każdy aparat mocno szumi. Jak dla mnie FZ50 bije na głowę konkurencję.

Pierścień zoomu na obiektywie pozwala bardzo szybko przybliżać i oddalać obraz, w ogóle nie ma porównania z jakimikolwiek dźwigienkami i prztyczkami, a na szlaku w górach to się przydaje. Jakość optyki jest jak najbardziej zadowalająca, a przy ostatnich wygłupach Sony (na przykład H9) wręcz poraża (pozytywnie). Aparat jest może trochę ciężki, co da się we znaki w turystyce górskiej, ale z drugiej strony jest solidny, a to na szlaku też jest ważne. Filtry można łatwo i szybko zamocować bez żadnych przejściówek. Wszystkie manualne ustawienia są dostępne więc aparat nie ogranicza do zwykłego pstrykania (choć to nie jest problem żadnego z super-zoomów). 10 megapikseli pozwala na robienie sporych wydruków przy niskich czułościach (na wyższych faktycznie troszkę szumi), albo kadrowanie zdjęć na komputerze. Nawet jak zwierzak zajmuje ułamek kadru, to można go wyciąć i nadal mieć zadowalającą rozdzielczość.

Moim zdaniem bezkonkurencyjny wśród super-zoomów.
 
 
Kmiernik 
Bywalec



Pomógł: 1 raz
Posty: 196
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 23 Cze, 2007   

Monastor napisał/a:
Robi naprawdę ładne zdjęcia. Szumi dość mocno, to fakt, ale w tej klasie każdy aparat mocno szumi. Jak dla mnie FZ50 bije na głowę konkurencję.

Moim zdaniem bezkonkurencyjny wśród super-zoomów.


Pozwolę sobię zabrać głos w dyskusji, bo ostatnio także kupowałem aparat w tej klasie. Przyznaję, że byłem blisko FZ-50, ale zdecydowałem się na Fuji s6500. Po pierwsze ten aparat w porównaniu z Panasonicami nie szumi (bo tylko 6 MPix i większą matrycę i to SuperCCD). Po drugie minimalna ogniskowa 28mm - widoki. Po trzecie RAW, nieprzekłamane kolory, pełen manual i naprawdę ładne zdjęcia. Cena niższa. Polecam wziąć pod uwagę.
 
 
koteq
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Cze, 2007   

Witam!
Przez ostatni miesiąc wahałem się pomiędzy Sony H9, a FZ50. Przeglądałem testy, fora, fotografie, wszystko co pomogło by mi w wyborze. Po długich przemyśleniach i dylematach wybór w końcu padł na FZ50.

Moja fotografia ograniczała się do typowego amatorskiego pstrykania zdjęć tu i tam. W końcu postanowiłem, że pora zainwestować w jakiś lepszy sprzęt, który spełni oczekiwania typowego foto-amatora, zaczynającego dopiero przygodę z fotografią. Dlaczego akurat FZ50, a nie H9? Nie wiem. Jeden i drugi ma wady i zalety, a wybór musiał paść. Jakoś FZ50 bardziej przypadł mi do gustu.

Odnośnie samego aparatu. Z wyglądu, jakości wykonania (choć to niezbyt istotne) - sprzęt extra. Świetnie wyważony, dobrej jakości obudowa, super leży w dłoniach, waga i gabaryty (nie wiem jak dla innych, ale akuratnie dla mnie to zaleta) i te pierścienie na obiektywie :D :D robienie zdjęć, sama przyjemność, z wyglądu przypomina lustro.

Jeśli chodzi o menu i dostęp do najważniejszych ustawień to z początku po pierwszym włączeniu sprzętu może się wydawać dość pomieszane i zagmatwane (przynajmniej ja miałem takie wrażenie), ale po 4 godzinach zabawy z poznawaniem aparatu, robieniu zdjęć, studiowaniu instrukcji itp. uważam, że panowie z Panasonica pod tym względem się naprawdę postarali, menu szybko się obsługuje, wszystko najważniejsze z czego się najczęściej korzysta podczas pstrykania zdjęć jest pod ręką. Dobrze swoją rolę spełniają przednie i tylne pokrętła.

Teraz, jeśli chodzi o najważniejsze, czyli o zdjęcia. Powiem tak, jak dla mnie aparat robi świetne fotki, bardzo ładnie odwzorowane kolorki, zakres tonalny itp. Odnośnie sławnych szumów, szumy są, tego nie da sie ukryć, ale bez przesady, nie jest aż tak tragicznie jak to niektórzy na niektórych forach mają tendencje skreślać od razu ten aparat. Każda cyfrówka szumi, jedna w mniejszym, druga w większym stopniu. Mi te wyolbrzymione szumy przez niektórych recenzentów na ogólnodostępnych forach wogóle nie przeszkadzają, być może dla tego, że nie jestem zawodowym fotografem, zbytnio nie zwracam na to uwagi i nie będę drukował zdjęć 10mln px w skali 1:1. Zresztą myślę, że przy dobrze dobranych ustawieniach manualnych (FZ w tym zakresie jak dla mnie ma naprawdę duże możliwości) te szumy można w znacznym stopniu ograniczyć. Jak narazie większość fotek pstrykałem na automatycznych ustawieniach, z manualnymi dopiero eksperymentuje (czyt. uczę się) tym bardziej, że aparat mam dopiero od 2 dni. :) Także jeśli chodzi o jakość fotografii to jestem zadowolony i nie mam do nich zastrzeżeń.

Wahałem się tak długo, ponieważ kupowałem sprzęt na kilka lat, a 1700zł to dla większości nie mały wydatek, jak już inwestujemy taką sumę, to oczywistym jest, że każdy z nas chce ją zainwestować jak najlepiej. Mogę śmiało powiedzieć, że jestem w pełni usatysfakcjonowany i zadowolony ze swojego zakupu i w żadnym wypadku swojego wyboru nie żałuje. Nie zgodzę się również z opiniami że pieniądze wydane na ten aparat to kasa wyrzucona w błoto. Robienie zdjęć tym sprzętem sprawia mi wielką frajdę i przyjemność, a to chyba jest w fotografii najważniejsze :)

To jest moje zdanie na temat FZ-50. Nie miałem okazji robić zdjęć H9, więc nie mogę na jego temat nic powiedzieć, ale zapewne H9 też jest bardzo dobrym aparatem.

Pozdrawiam wszystkich niezdecydowanych i życzę satysfakcji z dokonanego wyboru.
:wink:
 
 
pavlis83
Początkujący


Posty: 33
Wysłany: Wto 03 Lip, 2007   

h.s. napisał/a:
Ja nie widzę problemów z szumami, Każde urządzenie techniczne ma określone parametry techniczne, które powinny się mieścić w pewnej tolerancji. Wychodząc z tego założenia swój aparat kupiłem w sklepie dla idiotów trochę drożej, licząc, że parametry będą w normie / i chyba słusznie /. W tanich marketach parametry te mogą być na granicy tolerancji.


chcesz przez to powiedziec ze jezeli mamy np aparat cyfrowy i on w sklepie kosztuje np 1500zl a w innym np internetrowym kosztuje podejrzanie malo np 1200zl to moze byc tanszy poniewaz jest np sprzetem ktory ma wady techniczne i odpadl podczas kontroli jakosci w fabryce i ktos to kupuje za bezcen i sprzedaje jako super lux nowka ekstra sztuka?
 
 
h.s.
Rozmowny


Pomógł: 9 razy
Posty: 325
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007   

Żadna szanująca się firma nie wypuści produktu z wadami technicznymi. Kupując aparat w renomowanym sklepie liczyłem tylko, że będzie miał parametry na najwyższym poziomie. Skąd się biorą te różne skrajne wypowiedzi na różnych forach? U jednych same ochy i achy, u innych nawet bluźnierstwa /dotyczy to różnych marek/.
 
 
eska
Redaktor



Posty: 494
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 05 Lip, 2007   

h.s. napisał/a:
Żadna szanująca się firma nie wypuści produktu z wadami technicznymi. Kupując aparat w renomowanym sklepie liczyłem tylko, że będzie miał parametry na najwyższym poziomie. Skąd się biorą te różne skrajne wypowiedzi na różnych forach? U jednych same ochy i achy, u innych nawet bluźnierstwa /dotyczy to różnych marek/.


Nasze doświadczenie pokazuje, że każdemu zdarzają się wpadki, wiec nie ufalbym tak do konca kontroli jakosci w firmach.

konrad
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14