Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Test 25-ciu filtrów polaryzacyjnych + Uzupełnienie
Autor Wiadomość
Gustaw08 
Uczestnik
Ciekawy świata



Pomógł: 1 raz
Posty: 95
Skąd: Wrocław / Allemagne
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Dzięki za test! Brawo dla Redakcji! Spełniło się wreszcie marzenie wielu - Wielki Test Polarów!!! :wink:
A tak przy okazji - czym się różni filtr w wersji B+W EW KSM C-POL MRC 72 mm od wersji bez "EW" bo nie mogę tego znaleźć na stronie producenta? :sad:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Gustaw08 napisał/a:
Dzięki za test! Brawo dla Redakcji! Spełniło się wreszcie marzenie wielu - Wielki Test Polarów!!! :wink:
A tak przy okazji - czym się różni filtr w wersji B+W EW KSM C-POL MRC 72 mm od wersji bez "EW" bo nie mogę tego znaleźć na stronie producenta? :sad:


http://www.optyczne.pl/7...._MRC_72_mm.html
filtr oznaczony "EW" miał większą średnicę a pierścień pełnił funkcję redukcji (patrz fotografia).
Ze względu na budowę filtr wnosił winietowanie jak wersja slim bez "EW". Nie miał też dekielka.
Niestety był liniowy a nie kołowy :???:
 
 
Gustaw08 
Uczestnik
Ciekawy świata



Pomógł: 1 raz
Posty: 95
Skąd: Wrocław / Allemagne
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

palindrom - dzięki za odpowiedź :smile:
Nauki nigdy za wiele... :wink:
 
 
AQQ 
Maniak


Pomógł: 10 razy
Posty: 809
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

jaad75 napisał/a:
(Kaeseman kosztuje $441 - chyba ich pogieło)

jakaś dziwna cena :shock: dwa miesiące temu KSM slim c-pol mrc 77 mm kosztował w PL 570 zł
 
 
czaszi 
Uczestnik



Pomógł: 1 raz
Posty: 69
Skąd: Dublin
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Zmiany w walutach może. Fajnie, że test już jest, można spokojnie kupować :D
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

zeby bylo latwiej analizowac wyniki testu, udostepnllismy tabele ze szczegolowymi wynikami, dzieki temu kazdy bedzie mogl robic rankingi wg swoich kryteriow i dawac swoje wagi do ocen:
Format Exel - http://pliki.optyczne.pl/...laryzacyjne.xls
Format OpenOffice - http://pliki.optyczne.pl/...laryzacyjne.ods
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Mi do pelni szczescia brakuje polarka typu Cokin P :razz:
 
 
TatRa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Witam,
W teście ekono pierwsze miejsce zajął filtr: Fujiyama Digital DHG Circular P.L.D , drugie: Marumi DHG Circular P.L.D.
Jak szukam tego pierwszego w sklepach internetowych, to znajduje: Fujiyama - Marumi Circular PL DHG...
To który to jest ten pierwszy czy drugi? O co tu chodzi?
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Super że w końcu pojawił sią test filtrów bo własnie jestem w przed dzień wyboru :)
 
 
palindrom 
Optyczny
inaczej



Pomógł: 23 razy
Posty: 1144
Skąd: Wrocław, PL
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

TatRa napisał/a:
Witam,
W teście ekono pierwsze miejsce zajął filtr: Fujiyama Digital DHG Circular P.L.D , drugie: Marumi DHG Circular P.L.D.
Jak szukam tego pierwszego w sklepach internetowych, to znajduje: Fujiyama - Marumi Circular PL DHG...
To który to jest ten pierwszy czy drugi? O co tu chodzi?


Trzeba było przeczytać test ;)
Fujiyama jest marką Marumi, dlatego Marumi to Marumi a Fujiyama to Fujiyama-Marumi :mrgreen:
 
 
TatRa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

Tyle to wiem :) , bo wbrew pozorom czytałem test :)

A skoro jest tak jak piszesz, to filtr Fujiyama Digital DHG Circular P.L.D nazywać się teraz powinien Fujiyama-Marumi Digital DHG Circular P.L.D. Tak? Dlaczego tak nie został nazwany w teście? Pomijam fakt, że w nazwie tego filtra jest litera "D", a nawach podawanych przez sprzedawców i producenta tej litery nie ma..... czy to znaczy że to jest jakiś inny filtr?
Bałagan sie robi i laikowi takiemu jak ja nie łatwo jest znaleźć testowany produkt, nawet po cenie. Podawana przez autorów testu cena jest różna od ceny podawanej przez sklep który wypożyczył filtr do testów, mimo że test został opublikowany wczoraj - ceny powinny być w miare aktualne bo przeciez one maja zasadnicze znaczenie w testach typu ekono.

Może, żeby nie wyszło, że się czepiam....
Proszę osoby znające się na tematyce, o podanie nazwy rynkowej filtra z pierwszego miejsca w teście ekono (albo link do polskiego sklepu internetowego z tym filtrem).

I z zupełnie innej beczki:
Czytałem, że filtry polaryzacyjne hoya trudno się czyści. Czy ktoś ma może filtr Fujiyama Digital DHG Circular P.L.D? Jak to wygląda z tym filtrem?
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

TatRa, z tym nazewnictwem to jest bałagan, skoro nawet producent co innego ma na stronie WWW niż na opakowaniu. Sklepy wprowadzają dodatkowy bałagan nieprecyzyjnie przepisując nazwy produktu do systemu komputerowego. Trzeba z tym niestety żyć...
 
 
TatRa
[Usunięty]

Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

:) chyba jakoś to przeżyję :)

Bylebym kupił to co ja chcę, a nie to co sklep chce mi sprzedać :)
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

MC napisał/a:
Mi do pelni szczescia brakuje polarka typu Cokin P :razz:


Mysle ze niedlugo cie uszczesliwimy :-)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pon 22 Gru, 2008   

RobertO napisał/a:
Mysle ze niedlugo cie uszczesliwimy

Fajnie, bo jestem ciekawe ile toto jest warte. Szczegolnie w kontekscie Sigmy10-20 :grin:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15