Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Sro 20 Lut, 2008
obiektyw do Nikiona D80
Autor Wiadomość
rekin007 
Nowy



Posty: 17
Skąd: Kielce
Wysłany: Wto 31 Lip, 2007   obiektyw do Nikiona D80

Mam zamiar kupić Nikona D80 samo body ponieważ nie mam za dużo kasy na zestaw z obiektywem kitowym i chciałbym tymczasowo dopasować do niego jakiś niedrogi obiektyw. Fotografuję praktycznie wszystko więc chciałbym żeby był jak najbardziej uniwersalny
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






007areka
[Usunięty]

Wysłany: Wto 31 Lip, 2007   

...moze kup sobie lepsze szklo a tansza puszke......
 
 
Remol71 
Rozmowny
ZEISS maniak


Posty: 384
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   Re: obiektyw do Nikiona D80

rekin007 napisał/a:
Mam zamiar kupić Nikona D80 samo body ponieważ nie mam za dużo kasy na zestaw z obiektywem kitowym i chciałbym tymczasowo dopasować do niego jakiś niedrogi obiektyw. Fotografuję praktycznie wszystko więc chciałbym żeby był jak najbardziej uniwersalny



Najbardziej uniwersalny jest standard, czyli Sigma 30mm EX HSM DC. Znakomicie przenosi kolory. Jest to szkło, które powoduje u mnie schizę. Jednego dnia myslę, że nie kupię, bo nieprzyszłościowe, nie nadaje się pod FF. Drugiego dnia oglądam zdjęcia i jak widzę co to szkło potrafi to mam chęć pobiec do sklepu :) Kiedys się złamię :)
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

zgadzam sie z 007, szkoda na dobra puszke jakis beznadziejny obiektyw podpinac. Lepiej od razu kup sobie niezle szklo, bo to w ogolnym rozliczeniu wyjdzie taniej. Jesli chodzi o szklo to niedawno byl testowany calkiem przyjemny Nikkor tele, mozesz sie nad nim zastanowic. Ja bym sie jednak wystrzegal "uniwersalnych zoomow", bo zdjec ladnych raczej czyms takim nie zrobisz.
 
 
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

Przerabiałem podobny problem przy zakupie D80 - cena. Tylko chcesz kupić body bo na kit brak funduszy, a zamiast kita kupić tymczasowo jakiś tańszy syfek? Tylko to się ni jak nie kalkuluje. Body kosztuje ok 3200 z kitem nikkor 18-70 kosztuje 4100. Czyli wg mnie przyzwoity obiektyw jak na początek, masz za 900 zeta. Więc co kupisz taniej za te pieniądze i w podobnych zakresach ogniskowych? Co innego jak nie chcesz kupować kitowego obiektywu, a zaoszczędzona kasę dołożyc do pożądnego szkła.
Też tak samo kombinowałem ale zdecydowałem sie na d80 z kitem nikkor 18-70. Teraz zbieram na sigmę 70-300 i 50 F1,4 AF-D nikkora. Ale idzie mi to jak krew z nosa :)
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

D80 plus 18-70 DX kupisz już spokojnie za 3900. A jak poszukasz to wyrwiesz nawet za 3800 taki zestaw.

Masz tutaj
Sam u niego kupuję, to jest normalny sklep. Towar pewny jak w banku.
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Sro 01 Sie, 2007   

Ja kiedyś planowałem kupno d80 + 50/1.8 ale odwiedli mnie od tego koledzy... głupi koledzy :) Teraz pojechałbym sobie za granice zarobić na Tamrona 17-50/2.8 i Tokinę 50-135/2.8 i SB-800 i miałbym zestaw marzeń.

Kupiłem na chwilę obecną d70s + 18-70 + 70-300VR + Jupiter 37A i w tamtym tygodniu 50/1.8 i... człowieku, na to szkło nie ma mocnych, nawet do plecaka innych nie pakuję - zoom w nogach to jest to! :D
 
 
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

No i stało się. W łapy mojego taty wpałd mój d80 i siłą go musiałem z nich wyrywać. :) Ojciec postanowił sobie też coś takiego kupić ale wyczytał gdzieś o Tamtronie SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II LD Aspherical (IF). Na optyczne.pl też jest jego test w którym wypadł dobrze. Tylko zastanawia mnie jak będzie taki obiektyw współpracował z nikonem D80. Powszechnie krążą opinie, że najlepiej z nikonami współpracują jednak sigmy. Co Wy o takim zestawie sądzicie?
Pozdrawiam
 
 
pilgrim
Uczestnik


Posty: 63
Skąd: Poznań
Wysłany: Czw 13 Wrz, 2007   

Miało być tamron oczywiście :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 15