Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Sprzęt z Chin
Autor Wiadomość
wlacha 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   Sprzęt z Chin

Czy macie moze jakies doswiadczenia z zakupami w Chinach? Znajomy jedzie pod koniec stycznia i mówił że moze mi kupic. Jak to wyglada z gwarancja. Moze znacie jakies sklepy?? Czy to sie oplaca?? :!:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Zalezy co odwiedzisz. Jesli sklepy to nie licz na super promocje. Ciezko nawet tam nazwac cokolwiek sklepami, bardziej to jak nasze gieldy wyglada.
Gwarancja jest slowna, jesli kupujesz bezposrednio u producenta, dystrybutora, dostajesz taka gwarancje jaka sobie ze sprzedawca ustalisz, czesto gwarancji nie ma zadnej,
dajesz wzor, oni robia kopie, zatwierdzasz probke i dostajesz czysto taki sam towar.
jesli masz zastrzezenia co do jakosci, to musisz odeslac towar z powrotem, co czesto wiaze sie ze zbyt wysokimi kosztami.
ciezko w ogole uznac tam jakiekolwiek gwarancje, albo sprawdzisz na miejscu jakosc i uznasz ze mozna zaufac, albo trafisz na trefne podrobki i zakupisz jakies bzdety ktore ladnie wygladaja a rozpadna sie za 2 tygodnie.

Prowadze interesy z Chinami juz 3 lata, troche na inna skale niz takie zakupy na miejscu, ale ogolnie radze uwazac u kogo sie kupuje.
Z pewnoscia lepiej byloby kupowac takie rzeczy w Japonii, ale w Chinach na pewno dostaniesz to taniej, ale gorzej jakosciowo, jesli nie jestes specem w zakupach i sprzecie ktory kupujesz
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Chińskie według mnie to są dobre tylko zupki! Tym bardziej, że wymyślił je japończyk... :mrgreen: Co prawda mówię to na podstawie części motoryzacyjnych, w czym siedzę zawodowo, ale myślę, że podobnie jest ze wszystkim?
 
 
edmun 
Optyczny
Niemarkowy



Pomógł: 46 razy
Posty: 4761
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

po prostu z Chińskimi produktami bywa różnie... zależy jak bardzo się producent przyłoży do wykonania produktu
 
 
wlacha 
Nowy


Posty: 22
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

dzięki chłopaki za info jednak kupię w Polsce:)
 
 
rad79 
Nowy


Posty: 24
Skąd: UK
Wysłany: Pią 09 Sty, 2009   

Ja generalnie z CHinami to przez Ebay kupuje co jakis czas zawsze mozesz wyslac email i podyskutowac jescze odnosnie ceny :) Ale generalnie gwarancji nie ma... Jednak kupuje a to karty pamieci a to jakies otwarzacze mp3 ostatnio pen drive 16GB(7funtow jest ok). Aparat ? Obiektyw ? hmm chyba az takie ryzyko straty mnie nie przekonuje. Ale przyznac musze ze jescze sie "w Chinach" nie nacialem a allegro tzn rodacy czy tez UK owszem. Dla mnie jeszcze bylaby kwestia jaka roznica w cenie hm ktowie moze i bym zaryzykowal.
 
 
R.Roobs 
Rozmowny



Posty: 251
Skąd: Bezdomny
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Wyczytałem w niemieckojęzycznym wydaniu gazety motocyklowej że motor BMW ( był podany model) złożony w Chinach i Niemczech to nie to "samo" w jakości wykonania.
Nie były to duże różnice ale były ,zapewne nie jest to jedyna wpadka firmowa która wychodzi z tamtego rynku.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Chłopaki, nie wiem czy dobrze zrozumieliście pytanie kolegi wlacha. Sądzę że na forum fotograficznym nie pytał się o to czy warto sprowadzić majtki czy samochody made in China tylko sprzęt foto, który jak wiadomo i tak często robiony jest w Chinach, a w każdym razie zarówno w Polsce jak i w Stanach i w Chinach sprzedawany jest ten sam produkt z jednej fabryki (mieszczącej się w Japonii lub Chinach), a nie jakaś inna tańsza wersja czy podróba.
Myślę więc, że wlacha pytał się czy warto stamtąd przywieźć sprzęt foto, który jest tam tańszy niż w Polsce. Mam kolegę który mieszka i pracuje w Chinach i przywozi czasem do Polski różne rzeczy z zakresu elektroniki użytkowej bo są sporo tańsze. Nie znam szczegółów, ale gwarancji raczej nie ma wcale, bo gwarancja z Hong Kongu nie jest honorowana w Europie. Należy też się liczyć z problemem wtyczek do gniazdka, bo tam zdaje się mają inne, nie?
 
 
RaV579 
Bywalec
Spox Ziom!



Posty: 167
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

komor napisał/a:
Należy też się liczyć z problemem wtyczek do gniazdka, bo tam zdaje się mają inne, nie?


Na pewno można kupić taką "przejściówkę". Sam niedawno dostałem sprzęt (akurat nie aparat) z ładowarką angielską. Na następny dzień już miałem przejściówkę.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19879
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

Sprzęt z Hong Kongu z pewnością ma angielskie wtyczki i z nimi nie ma problemu, ale mówiąc szczerze nie wiem jakie wtyki i napięcia mają w Chinach „właściwych”, tych post-komunistycznych.
 
 
ozzi_wawa 
Bywalec
Ius CANONicum



Pomógł: 1 raz
Posty: 155
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 25 Sty, 2009   

jeszcze nie takich post :] wtyk jest pewnie w ksztalcie jakiejs czerwonej gwiazdy ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,04 sekundy. Zapytań do SQL: 14