Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Kompakt do 1000 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

No dziwne wymagania ma rodzina - chcą ci zlecić zdjęcia kraterów na księżycu? ;)
Jak jesteś zielona, ale intensywnie się zajmowałaś, to chociaż zdradź, jakim sprzętem do tej pory robiłaś zdjęcia. To może pomóc w ustaleniu do czego zmierzasz...
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Karolina141 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Uzywałam lustrzankę pożyczoną od znajomej sony alfa 35 + wcześniej z tego co pamiętam sony dsc h70
:wink:

[ Dodano: Czw 14 Sty, 2016 13:02 ]
Co do zoomu to też nie wiem po co. Próbowałam im wytłumaczyć,że to nie jest potrzebne ale oni nadal swoje :neutral:
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Zapytaj rodzinkę, co to jest dla nich zoom cyfrowy, bo może po prostu nie rozumieją jak to działa.
 
 
Himeko 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

Witam ponownie
Zdaje się, że mój post się zagubił, więc się przypomnę. :)

Rozważam zakup aparatu - maksymalna kwota jaką mogę wydać to 1000 zł.

Interesuje mnie szeroko pojęta fotografia przyrodnicza. Sprzęt będzie służył do uwieczniania:
- krajobrazów - zarówno w dzień jak i w nocy
- zwierząt - zarówno tych większych jak i mniejszych (np. gryzonie)
- ptaki - marzenie to uchwycenie ptaków w locie
- makro - i roślinne i zwierzęce
- zdjęcia na otwartych przestrzeniach, ale też w lesie

W związku z powyższymi aparat powinien mieć spory zoom (takie minimum to 25x) no i sprzęt bez ustawień manualnych odpada.

Do tej pory używałam Panasonica DMC-FS 10 oraz FujiFilm FinePixS1600.

Zastanawiam się nad wyborem między dwoma Canonami - PowerShot SX530 HS a PowerShot SX710 HS. Boję się trochę po pierwsze ziarnistych zdjęć, a po drugie tego, że oba mają - chyba - dość ciemne obiektywy (odpowiednio f/3.4 - 6.5 i f/ 3.2 - 6.9).
Czy ktoś z forumowiczów ma lub miał może do czynienia z wymienionymi canonami i mógłby podesłać kilka zdjęć w pełnej rozdzielczości oraz powiedzieć jak aparaty sprawują się przy słabszym świetle - np. pochmurnej pogodzie.

Rozważam jeszcze dwa inne aparaty - NIKON COOLPIX L840 i Panasonic Lumix DMC-FZ62.
Nie wiem tylko czy Nikon ma ustawienia manualne - w sklepie w którym go upatrzyłam nie można go otworzyć, a w necie nie mogłam się tego doczytać.

Z góry dziękuję za pomoc i podpowiedzi.
Pozdrawiam
 
 
Karolina141 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 14 Sty, 2016   

TomPL2, Wojmistrz A co mi polecacie jeżeli pominiemy zoom?
(oczywiście nie liczę, że aparat będzie lepszy od tej alfy 35 :wink: )
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Himeko napisał/a:
.....
Zastanawiam się nad wyborem między dwoma Canonami - PowerShot SX530 HS a PowerShot SX710 HS. Boję się trochę po pierwsze ziarnistych zdjęć, a po drugie tego, że oba mają - chyba - dość ciemne obiektywy (odpowiednio f/3.4 - 6.5 i f/ 3.2 - 6.9).
Czy ktoś z forumowiczów ma lub miał może do czynienia z wymienionymi canonami i mógłby podesłać kilka zdjęć w pełnej rozdzielczości oraz powiedzieć jak aparaty sprawują się przy słabszym świetle - np. pochmurnej pogodzie.

Rozważam jeszcze dwa inne aparaty - NIKON COOLPIX L840 i Panasonic Lumix DMC-FZ62.
Nie wiem tylko czy Nikon ma ustawienia manualne - w sklepie w którym go upatrzyłam nie można go otworzyć, a w necie nie mogłam się tego doczytać.

Ten Nikon nie ma ustawień manualnych. Canon czy Panas (ew. FZ72) jeden pies - przy dobrej pogodzie coś z tego będzie (sarenki, ptaszki), przy słabym świetle będzie słabo, małe matryce, ciemne obiektywy, ale każdy taki superzoom tak ma. No chyba że kupisz FZ1000, ale to trzeba trochę dołożyć :)

[ Dodano: Pią 15 Sty, 2016 09:41 ]
Karolina141 napisał/a:
TomPL2, Wojmistrz A co mi polecacie jeżeli pominiemy zoom?
(oczywiście nie liczę, że aparat będzie lepszy od tej alfy 35 :wink: )

Zakładając, że chcemy przyzwoitą matrycę i jasny obiektyw to < 1000zł jest chyba tylko Canon S200, zoom tylko podstawowy. Inne to już sporo powyżej budżetu, np. Nikon Coolpix P7800, chyba że poszukasz używanego, to znajdziesz za około 1000...
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pią 15 Sty, 2016   

Karolina141 napisał/a:
TomPL2, Wojmistrz A co mi polecacie jeżeli pominiemy zoom?
(oczywiście nie liczę, że aparat będzie lepszy od tej alfy 35 :wink: )
A mógłby być jeśli nieco poszerzysz zakres poszukiwań :) Wystarczyło by poszukać jakiegoś bezlusterkowca, które to dziedziczą prostotę kompaktu i parametry lustrzanek. Może gdzieś trafisz na końcówki magazynowe Canona EOS M w pierwszej wersji, albo dopuścisz rynek wtórny. Podobnie ma się sprawa z lustrzankami, ale wtedy dochodzą duże gabaryty, za to łatwiej dokupić sensowny obiektyw.

Himeko, możesz się nie doczekać konkretnej odpowiedzi, bo do twoich celów i twoim budżecie, każdy kompakt będzie zły lub bardzo zły. Jeśli ktoś ci doradzi jakiś konkretny model aparatu, to chyba jedynie na zasadzie "odpimpaj się". Zasadniczo nic co ma dużą krotność zooma, nie może dać ci dobrego obrazu, bo praw fizyki nie przeskoczysz :mrgreen: . Aby była taka krotność musi być odpowiednio mała matryca np 1/2.3", a ta skazana jest na słabą jakość, chyba, że interesuje ciebie oglądanie tego w "800x600" na facebooku, a nie chwalenie się "Patrz! W szponach miał małą płotkę". Może na ten drugi efekt będziesz musiał poczekać, ale radzę, dozbieraj do nawet starej lustrzanki Canona lub Nikona i kompletuj jakieś obiektywy. Nawet te tanie i ciemne obiektywy potrafią robić całkiem udane zdjęcia.
 
 
mama 
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

Czytałam o tym, że Samsung wycofuje się z foto, jednak skoro nx-y były udane to poradźcie mi jeśli na wyprzedaż NX300 się nie załapałam to może:
nx3000 za 1000 z allegro
http://allegro.pl/aparat-...5912490388.html
czy nx20 za podobną cenę powystawowy z alegro (gwarancja roczna)
http://allegro.pl/samsung...5664588062.html

ten nowy ponoć ale już 300 zł więcej. Choć może warto? Do zdjęć rodzinki i filmików kręcenia tychże.
http://allegro.pl/samsung...5925084390.html

Czy nie za duży?
Pozdrawiam
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 16 Sty, 2016   

mama, to nie są kompakty, tylko bezlusterkowce, czyli takie połączenie automatyki kompaktu z osiągami lustrzanek. Mamy nawet co do nich specjalny dział na tym forum. Jak się można domyśleć, po tym co napisałem, że nie są to kompakty, nie mają również kompaktowej wielkości. Zajmują mniej miejsca niż lustrzanka, ale nadal sporo w torebce i do kieszeni się nie mieszczą.
Co do Samsunga, to nie wiadomo jak będzie z przyszłością systemu, czyli np z tym, czy za kilka lat będziesz mogła dokupić jakiś inny obiektyw do niego, zamiast zmieniać cały aparat.
 
 
mrawi 
Rozmowny


Pomógł: 2 razy
Posty: 420
Wysłany: Nie 17 Sty, 2016   

mama napisał/a:
...to może:
nx3000 za 1000 z allegro
NX3000 z 16-50 będzie wielkości kompakta panasonica lx100, więc nie będzie duży. Obiektyw ciemniejszy, ale matryca większa i możliwość zamontowania innego obiektywu np. 30 mm f/2 lub np. 45 mm f/1.8. W cenie takiego lx100 masz NX300 i trzy obiektywy.
 
 
Himeko 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Dzięki za odpowiedź, Chłopaki. :)
Wasze odpowiedzi są dla mnie bardzo pomocne, bo przynajmniej wiem, że z moim budżetem nie mam co przeglądać netu w nieskończoność lub latać po sklepach (gdzie i tak wmawiają to, co jest aktualnie na półce i zawsze jest to sprzęt idealny) i szukać super zooma z super obiektywem...
Bardzo mi pomogliście.
Pozdrawiam
 
 
wikik 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Pon 18 Sty, 2016   

Cytat:

wikik napisał/a:
Jako, że światło z reguły jest sztuczne i czasem go brakuje potrzebuję czegoś o w miarę jasnym obiektywie lub o dobry doświetleniu lampą.

Proponuję jednak albo zadbanie o lepsze światło, albo statyw i dłuższy czas naświetlania.

A czy CANON POWERSHOT S200 nie byłby jakimś kompromisem?
Ani statyw ani doświetlenie nie wchodzi w grę.
Będzie 3 użytkowników i kilkanaście miejsc, gdzie są zdjęcia robione, czasem te miejsca są trudno dostępne dla użytkownika a tym bardziej do statywu.
 
 
tacim 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 24 Sty, 2016   

Ja już zamawiałem LX7 ale się wycofałem bo mam wątpliwości czy cos innego szuka hehe. Ciągle mam wrażenie że w podobnej kasie może być cosik lepszego.
A tak poza konkursem WITAM :) ups nie ten temat . jak można proszę go dac do 1500 :)
 
 
DezMalomowny 
Nowy


Posty: 2
Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   Kompakt do 1000 zł

Hej,

Szukam aparatu głównie do fotografowania modeli, czyli nieruchome obiekty, z bliska i zazwyczaj z użyciem statywu przy świetle sztucznym. (Tu kolega proponował kupno starej lustrzanki z manualnym obiektywem)
Ale chciałbym też coś co mógłbym wrzucić do kieszeni i robić proste zdjęcia w terenie, zależy mi więc na małym rozmiarze, autofocusie i dobrej stabilizacji.

Przeznaczyć na ten cel postanowiłem max 1000zł, nie znam się na fotografii aż tak dobrze by moje umiejętności były warte droższego sprzętu. Z istniejących ofert w tej cenie wybrałem Canona S200, ale chętnie poczytałbym wasze opinie, jestem bowiem przytłoczony ilością modeli a nie znam rynku.

Pozdrawiam,
Dez
Ostatnio zmieniony przez komor Sro 17 Lut, 2016, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TomPL2 
Optyczny


Pomógł: 26 razy
Posty: 1271
Skąd: Z Warmii
Wysłany: Sro 17 Lut, 2016   

W tym budżecie "do kieszeni" nic lepszego nie znajdziesz. Chyba że używane...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,05 sekundy. Zapytań do SQL: 15