Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon D700 - test
Autor Wiadomość
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Pan_Żabka napisał/a:
i tak robie na pojedynczym punkcie, więc te 59 pół autofocusa mi nie pomoże
Ale przecież te dodatkowe punkty sąsiadujące z wybranym, służą właśnie temu, by wspomagać pracę w trybie śledzącym... :roll:
Pan_Żabka napisał/a:
Tak sobie myślę, że ten autofocus w aparacie tej klasy nie może radzić sobie gorzej niż w D90 chyba...??
Pytasz poważnie, czy to jakiś żart?
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Chodzi ci o tryb tzw śledzenia 3D, czy poprostu o ciągły autofocus? bo zbaraniałem z lekka teraz...
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Pan_Żabka napisał/a:
Chodzi ci o tryb tzw śledzenia 3D, czy poprostu o ciągły autofocus? bo zbaraniałem z lekka teraz...

Myślę że oba... Przecież te dodatkowe punkty właśnie po to są, żeby ich w sytuacjach takich szybkolatających obiektów używać.
A następca D300 chyba będzie miał matrycę z A77, a nie z D7000. Chociaż... cholera wie.
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Pan_Żabka, o D300 wspomniałem właśnie dla tych 51 pól AF. Polecam Ci pobawić sie tym AF - przecież przy tak dużym powiększenie nie będzie Ci prosto śledzić obiekt tak by nie wyszedł z centralnego...
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Miałem D300 przez pewien czas i praca AF jest w nim fenomenalna. Zwróć uwagę, że ze względu na mniejszą klatkę, te 51 punktów rozkłada się na niemal całą powierzchnię kadru. W D700 punkty AF nie pokrywają takiej powierzchni (są skoncentrowane w środku kadru). Jeśli samoloty to priorytet to jednak D300 będzie tu bezkonkurencyjny. Gorzej z tym f/6.3 na długim końcu Sigmy. Przy szybkich obiektach trzeba walczyć o krótkie czasy, a tak ciemne szkło Ci tego nie ułatwi.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

dragossani napisał/a:
Przy szybkich obiektach trzeba walczyć o krótkie czasy
No chyba, że to śmiglaki... :smile:
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

Sigma da radę, bo żadne z moich udanych zdjęć z pokazów z odrzutowcami nie jest poniżej f7.1 , a ze śmiglakami, nawet na pochumrnym niebie jest grubo ponad f10 przy 1/200 maks. Będzie dobrze :wink:
Co do D700, to dojrzewam... przez zimę najprawdopodobniej sprzedam motocykl i będą fundusze na pstrykawkę.
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

wtedy juz najprawdopodobniej bedzie na rynku jego nastepca ;) pozostaje tylko pytanie, czy bedzie to pelnoprawny nastepca czy aktualizacja typu d700 + video
 
 
dr11 
Optyczny


Pomógł: 54 razy
Posty: 3810
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

moronica, i okaże się, że d700 jest kiepski i nie da się w zasadzie nim robić zdjęć ;)
 
 
moronica 
Temu Panu już podziękujemy



Pomogła: 106 razy
Posty: 7414
Skąd: BN3
Wysłany: Sro 31 Sie, 2011   

jeju no nie mow, moze zaczna je rozdawac za darmo :P
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011   

Ok, to teraz takie pytanie. Tryb DX na D700 ma jakieś 5mpix - ja nie potrzebuję nic drukować, a zdjęcia z pokazów i tak zmniejszam, więc to mi nie przeszkadza, ale nie potrafię sobie jakoś wyobrazić jaki to wpływ będzie miało na jakość... czy jakość takiego cropa przy 300mm będzie taka sama, lepsza czy gorsza od 300mm z małej matrycy (D90)??? Szukałem sampli w necie, natrafiłem na jeden i wiele mi nie powiedział.

Korci mnie ten D700 ze względu na to, że chciałbym robić więcej portretów no i to wysokie iso przydałoby mi się również w lesie podczas rajdów samochodowych (ciemnooo) ale jednocześnie chciałoby się mieć zasięg na pokazach :cry:

Budżet mam taki, że mam dwie opcje:
1. D300s + sigma 50-500 OS + sigma 85f1.4 (plus moje stare 18-105, 50f1.4, 70-300)
2. D700 + sigma 85f1.4 (plus szkła jak powyżej... tylko wtedy brak bigmy ;-/ no i 300 się robi krótsze)

Więc tak myślę, że jeśli ten crop z D700 byłby taki sam jakosciowo (szczegóły) jak pełny rozmiar z D90, to można by wyżyć...
 
 
dragossani 
Entuzjasta



Pomógł: 13 razy
Posty: 710
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011   

Zwykle to szkło ogranicza rozdzielczość obrazu, a nie matryca. Większy piksel w D700 stawia mniejsze wymagania szkłom. Przy średniej klasy szkle crop z D700 (najlepiej robić go samemu z RAWa w postprocesie) nie będzie dużo gorszy niż użycie korpusu z klatką DX. Różnice wyjdą wyraźne dopiero wtedy gdy każdy piksel pracowałby super efektywnie (np. ze megaostrym szkłem makro). Wtedy po prostu crop z D700 ma niższą rozdzielczość więc przy dokładnym porównaniu będzie miał mniej detali.

Zastanów się czy będziesz miał jakieś bardzo ostre szkła i jak bardzo zależy Ci na dużym zasięgu. Jeśli bardzo Ci zależy i będziesz miał wysokorozdzielcze szkła tele, to bierz DXa z gęstszą matrycą. Jeśli natomiast chcesz fotografować bardziej wszechstronnie i szkła będą różniste to zaczaj się na D700 - efekty będą lepsze (wiem z autopsji).
 
 
maput 
Optyczny



Pomógł: 24 razy
Posty: 1492
Skąd: Katowice
Wysłany: Pią 11 Lis, 2011   

Może po prostu z dostępnych w necie zdjęć wytnij sobie środeczek i zobacz, czy taka jakość Ci wystarczy.
Pamiętaj tylko, że przy trybie DX w D700 możesz już praktycznie zapomnieć o cropowaniu, no ale to się robi przed wyzwoleniem migawki ;)
 
 
oxygenium79
[Usunięty]

Wysłany: Sob 19 Lis, 2011   

Pan_Żabka napisał/a:

1. D300s + sigma 50-500 OS + sigma 85f1.4 (plus moje stare 18-105, 50f1.4, 70-300)
2. D700 + sigma 85f1.4 (plus szkła jak powyżej... tylko wtedy brak bigmy ;-/ no i 300 się robi krótsze)


Zależy co fotografujesz, ale ja bym wolał D700, 300mm w zupełności by mi wystarczyło (dziś mam max 200 i mi wystarcza...).
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Nie 20 Lis, 2011   

Dzięki za opinie panowie. Wygląda na to, że spokojnie da radę po lekkim wycropowaniu :-)
Fotografuje głównie samoloty i rajdy, ale chciałbym również zaczać portrety (narazie kulawo, ale uczę się). D700 kusi ze względu na doskonałe możliwości przy złym świetle (na rajdach w lesie nie do przecenienia) no i ta plastyka przy portretach... Rzecz wtym, że na DX 300mm to mało ostatnio, a już na FX byłoby to 500 konieczne w moim przypadku. Niby bigma i d700 jest wykonalna, ale to by oznaczało, ze nie mam budżetu na portretówkę 85mm, a wtedy znowu ....... z tyłu, bo kupować pełną klatkę na portrety i nie mieć portretówki to lipa (50mm f1.4 będzie nieco krótkawe na FX chyba?)
Zobaczymy, muszę to sobie przemyśleć, bo decyzji za mnie nikt nie podejmie :-)
Tymczasem D700 na wyspach staniał o stówkę ostatnio :-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,08 sekundy. Zapytań do SQL: 13