Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
SIGMA 35mm f/1.4 DG HSM
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

Pan_Żabka napisał/a:
135/2 okazała się za długa jak do urlopowych zastosowań

A plażowiczki? :twisted:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Nie 09 Cze, 2013   

komor napisał/a:
A plażowiczki?


Zapewne albo odpuszczał, albo odważnie fotografował z bliskich dystansów poniżej 4m :razz:
Tak czy siak, czekamy na jakieś fotki :smile:
 
 
Pan_Żabka 
Entuzjasta


Posty: 733
Wysłany: Sro 12 Cze, 2013   

Plażowiczki... co lepsza koza w stringach na plaży to zawsze obok niej samiec w trybie koguta na warcie, i nawet jak kompakta wyciagałem żeby sfotografować swoją kobietę, a oni gdzieś w pobliżu byli, to rzucali gromy spojrzeniami :mrgreen: Nie rozumiem takich gości, serio - lala chce się pokazać na plaży, a oni swoim leżakiem zastawiaja. Choć może faktycznie spotkali się z kimś z 17-24 próbującym zrobić subtelne zdjęcie z ukrycia :mrgreen:

Coś tam wrzucę jak skończę obrabiać. Plażowiczek jednakże nie mam, oprócz swojej oczywiście :wink:
 
 
Stuku 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 230
Wysłany: Sro 12 Cze, 2013   

Pan_Żabka napisał/a:
Choć może faktycznie spotkali się z kimś z 17-24 próbującym zrobić subtelne zdjęcie z ukrycia :mrgreen:




Z tym bezpieczniej :D
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sro 12 Cze, 2013   

Stuku napisał/a:
Z tym bezpieczniej

Taki ma nienietaktak i teraz szuka asystenta/ki na wakacje :)
 
 
Stuku 
Rozmowny


Pomógł: 4 razy
Posty: 230
Wysłany: Sro 12 Cze, 2013   

pioroon napisał/a:
Stuku napisał/a:
Z tym bezpieczniej

Taki ma nienietaktak i teraz szuka asystenta/ki na wakacje :)


Do noszenia szkła ?? :P
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 13 Cze, 2013   

Jako asystent nie zgodziłbym się na nic innego :twisted: (może oprócz asysty do wędrowniczka)
 
 
mir 
Entuzjasta
Mir



Posty: 580
Wysłany: Czw 04 Lip, 2013   

Czy to jest nowa wersja Sigmy 35/1,4 mk II ???
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pią 05 Lip, 2013   

mir, piszesz o tytułowej sigmie?
To pierwsza taka w stajni...
 
 
jockeyek
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sie, 2013   

Mam patynie brakuje mi czegoś szerszego w moim zestawie, mam sigmę 50mm f/1.4 i kita 18-55mm (aparat 550d), czy myślicie ze odczuje poszerzenie kąta z tą sigma przy portretach, do portretów szerzej chyba nie trzeba? Wiem mam kita jednak to nie ta jakość, światło i wiertarka z udarem. Ogólnie pytam czy dla amatora jest sens posiadania 50mm i 35mm o podobnych parametrach. W przyszłości w planach jakiś szeroki zoom, następnie 85mm, 135mm lub w tym zakresie zoom od 70mm. Co myślicie o dążeniu do takiego zestawu? Obiektywy pod FF ponieważ jest nadzieja ze jednak kiedyś będzie przesiadka na pełną klatkę.
Ofertę jaką znalazłem to £ 598,99 za obiektyw wraz z dokiem usb. Sigmę 50mm mam po kalibracji ale nie jestem zadowolony co do końca, niby trafia ale przy przymykaniu ostrość ucieka do tyłu. Mając dock nie będę musiał rozstawać się ze sprzętem na trzy tygodnie i skalibruje jak trzeba.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

trudno powiedzieć na ile ten dock jest efektywny więc nie wiadomo czy nie będziesz musiał. skoro masz aparat APSC to korzystaj z tego - tańsze i lżejsze szkła. masz kiciaka więc ustaw na 35 mm i strzel kilka portretów to będziesz wiedział jak się kadruje taką ogniskową. 35 i 85 to fajny zestaw na cropie. 50 i 135 to tak bardziej pod FF na mój gust. kwestia fajnego zestawu to jednak nie ten wątek. jak ktoś kupuje tą Sigmę to raczej wie w jakim celu ;)
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

pan.tadeusz napisał/a:
trudno powiedzieć na ile ten dock jest efektywny
Efektywny? W 100 %.

Podajesz wartość jakąś (np korekcja dla jakiejś ogniskowej w jakimś punkcie) a on zapisuję ją do obiektywu. I voila - masz obiektyw skalibrowany.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

kalibrowałeś nim już jakiś obiektyw? w teorii to wygląda fajnie. plus że to stałka, ciekawe jak się sprawi z zoomem
 
 
hijax_pl 
Moderator
click-o-matic!



Pomógł: 472 razy
Posty: 22471
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

pan.tadeusz, trzeba było podjechać na zlot to byś się pobawił.
I dock nie kalibruje. On tylko służy do programowania szkła. Jakie dane wpiszesz tak będzie.
 
 
pan.tadeusz
[Usunięty]

Wysłany: Nie 04 Sie, 2013   

z kalibracją zoomów bywa trudniej. fajnie jeśli to się rzeczywiście sprawdza
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,34 sekundy. Zapytań do SQL: 14