Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
GECO 10X42
Autor Wiadomość
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Panowie , to jest temat o Geco 10x42 . Proszę tu nie zaśmiecać .
Mechooptyk, Geco 8x42 ma większe powiększenie niż Forest , może to być ok x 8,2 . Też widzę że Delta ma mniejsze powiększenie niż Geco . Co do reszty to uważam że z Twoją Deltą jest jakiś problem techniczny . Porównywałem wielokrotnie obie lornetki i rozdzielczość w centrum jest na podobnym poziomie . Rozmiar obszaru ostrości pola jest większy w Geco . Co do kontrastu to pełna zgoda . Delta ma niestety słabsze powłoki ale też nie określił bym obrazu jako mdły .
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Kot72, może tak być, że powiększenie Geco jest minimalnie większe. Jednak pole widzenia okularu też jest zauważalnie większe. Konsekwencją większego powiekszenia jest zapewne większa separacja szczegółów. Jeżeli do tego dojdzie lepszy kontrast, to uzyskujemy wrażenie lepszej ostrości obrazu. No i tak jak piszesz, w delcie szybciej ta ostrość spada w miarę oddalania się od centrum. Tu Geco ma sporą przewagę. Wszystkie te rzeczy widać w normalnym użytkowaniu. To jak istotne są dobre powłoki (których w DO Forest II z oczywistych względów nie ma) widać doskonale także w środku słonecznego dnia. Kontrast w Delcie bowiem leci na łeb i przez to obraz wydaje się mdły w porównaniu do tego co widzę przez Geco. Spodziewałem się, że tak będzie, ale też spodziewałem się mniejszej różnicy.
Nie znaczy to wszystko, że DOF II jest złą lornetką. Wręcz przeciwnie. Przez wiele lat jej używałem i wiele ciekawych rzeczy przez nią widziałem. :-) Patrzyłem przez inne lornetki z tego pułapu cenowego (porro i roof) i nie miała się ona czego wstydzić. Niestety czasem zerknąłem też przez jakieś lepsze lornetki i wiedziałem, że Delcie trochę brakuje w porównaniu do nich. Zaczęła się też powoli zużywać (pokrętło ostrości, jedna muszla oczna), więc trzeba było poszukać następcy. No i znalazłem lornetkę w zasadzie pod każdym względem lepszą. I do tego za niewiele większe pieniądze.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Mechooptyk, kontrast w Delcie leci gdy patrzysz pod Słońce , tu się zgadzam . Robią się mgiełki . W Geco też się pojawiają ale w dużo mniejszym stopniu . Ze wszystkich lornetek jakie aktualnie posiadam to pod Słońce jednak najlepszy jest Viper hd oraz jakieś stare japońskie porro gdzie co najwyżej mogą pojawić się drobne bliki .
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

.... chociaż też tragedii nie ma . Wylazło właśnie Słońce i patrzę przez Deltę . Naprawdę trzeba się mocno postarać aby uzyskać spadek kontrastu . Mechooptyk, masz aby czyste soczewki w tym Foreście ?
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Kot72, masz rację co do tego spadku kontrastu kiedy patrzy się przez Foresta II pod słońce. Kiedy tylko przyszła paczka z Geco 8x42, od razu poszedłem z nią nad Wisłokę. Dla porównania zabrałem także Foresta. Było akurat południe, a ja stałem po północnej stronie rzeki i patrzyłem na przeciwległy brzeg. No i stąd ten szok 😉 jakiego doznałem w czasie porównywania obydwu lornetek. Szkła w Foreście mam czyściutkie.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Ale pisałem że ten spadek nie jest wielki . W Delcie tylko raz udało mi się doprowadzić do znacznego spadku kontrastu . Ale to było zimą , przy niskim Słońcu , przy obserwacji cieni pod niskim Słońcem .Na pewno nie widzę utraty kontrastu przy wysokim , południowym Słońcu . Nawet patrząc dość blisko tarczy .
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

U mnie w opisanych poprzednio okolicznościach różnica w kontrascie między obydwoma lornetkami była naprawdę duża. Dzisiaj od rana pełne zachmurzenie, lekka mgiełka i pada deszcz, więc obraz w obydwu lornetkach wyglądał podobnie pod względem kontrastu. Jednak jasność i ostrość zauważalnie lepsza w Geco. Patrzyłem przez okno na bezlistne jeszcze gałązki drzew oddalonych prawie o półtora kilometra. W Geco gałązki zauważalnie ostrzej odwzorowane niż w Foreście. Potem zerknąłem na tablicę rejestracyjną samochodu zaparkowanego w odległości około 80 m. Dwanaście gwiazdek na fladze UE w Foreście bardziej zlewały się w żółte kółko, w Geco łatwiej można było zobaczyć poszczególne gwiazdki. Przy pierwszym porównaniu dwa dni temu obserwowałem sikory modraszki na przemian przez obydwie lornetki. W Geco błękit na główce samczyka był żywy i mocny, w Foreście jakby przygaszony. Trudniej mi było też zobaczyć przez Foresta tyle samo szczegółów upierzenia ptaszka.
Ostatnio zmieniony przez Mechooptyk Pon 17 Kwi, 2023, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Aha - wżna rzecz - w obydwóch lornetkach dobrze ustawiłem korektę dioptrii pod swoją wadę wzroku. Swoją drogą ER 18 mm w Geco daje mi większy komfort obserwacji w okularach niż 17 mm w Foreście. Niby różnica tylko 1 mm, ale nie muszę wciskać tak mocno muszli ocznych na okulary. Zapewne też kształt i wielkość muszli ocznych ma tutaj niebagatelne znaczenie. Wiem oczywiście, że to bardzo indywidualna sprawa.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Mechooptyk, Geco ma lekko większe powiększenie niż DOF II ( wg testu x 7,99 ) więc z tej samej odległości obraz będzie większy i zobaczysz zapewne więcej szczegółów . Ja patrząc bez okularów jestem w stanie odczytać te same drobne napisy ( szczerze to spodziewałem się lepszej ostrości centralnej w Geco ) Kolorystyka jest bardziej ,, żywa " w Geco ale znowu bardziej neutralna we Foreście . Chętnie bym rzucił okiem na Twoją Deltę tak w celach porównawczych . Jak już będziesz utylizował to daj znać :wink:
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Kot72, nie wiem skąd jesteś, ale gdybyś był gdzieś z Małopolski/Podkarpacia to moglibyśmy porównać nasze lornetki. Póki co DOF II 8x42 nie mam zamiaru utylizować. ;-) Nie wiem, może dam ją komuś i jeszcze mu posłuży. :-)
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

A to szkoda .. bo ja z Centrum . W każdym razie po zakupie Geco nie zapałałem chęcią pozbycia się Delty . Forest robi u mnie za lornetkę sezonową - działkową .
 
 
karolcio 
Nowy


Posty: 15
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Mechooptyk, ja chętnie porównałbym DOF II do GECO, przy czym najchętniej tego z tytułu wątku - 10x42, takiego też mam Foresta. Ze swojej lornetki w kategorii kontrastu, ostrości, pracy pod światło jestem zadowolony, inna sprawa nie porównywałem jej z niczym lepszym w tych samych warunkach. Jestem z Małopolski, spod Tarnowa, bardzo często bywam w Lasach Radłowskich (okolice serwisówki A4). Jeżeli bywasz w tych stronach i chciał zerknąć na świat DOF II 10x42 to nie widzę problemu.
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Kot72, no trochę daleko do siebie mamy. Choć gdybyśmy się umówili w połowie dzielącej nas odległości, czyli pewnie gdzieś na kielecczyźnie, to nie ponieślibyśmy aż tak dużych kosztów dojazdu. ;-)

Ja chyba też jestem już dotknięty jakąś formą binocholizmu, bo gdy jestem gdzieś bez lornetki czuje się trochę dziwnie. Na szczęście noszę/wożę często ze sobą aparat z teleobiektywem, więc można powiedzieć, że mam substytut lornetki. :mrgreen: Często mam to i to. Nie ma lekko. :-)
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 224
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

karolcio, w okolicach Tarnowa i w samym Tarnowie bywam. Do średniej szkoły w Tarnowie uczęszczałem. W Tarnowie też przez kilka lat pracowałem. :)

DOF II 10x42 znam. Kiedy kupowałem swoją DOF II 8x42, to długo porównywałem ją właśnie z dziesiątką. Przeważyło większe pole w 8x42 i komfort patrzenia w okularach. ER 15 mm w 10x42 okazało się dla mnie trochę za mało.
 
 
Kot72 
Rozmowny
Kot72


Pomógł: 2 razy
Posty: 484
Wysłany: Pon 17 Kwi, 2023   

Na chwilę obecną Geco 10x42 są wysprzedane . Niby za tydzień lub dwa znowu mają być dostępne .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 14