Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 17 Lut, 2008
Kupno lustrzanki dla lamera za 2-3 k
Autor Wiadomość
konczako 
Entuzjasta



Pomógł: 3 razy
Posty: 699
Skąd: Koło
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   

Ja tam ci radze wejść w jakiś "fotograficzny" system i nie baw się w Sony czy inne wynalazki...
Pozostaje kwestia wyboru miedzy Niconem a Canonem. Jeśli już naprawde chcesz się bawić w fotografie to te dwa systemy dadzą ci największe możliwości rozwoju. Nawet jesli będziesz później chciał zmieniać system czy po prostu chciał wymienić body na nowszy model to mniej stracisz pieniedzy przy wyprzedaży.
Możliwości aparatów są podobne...ale jesli złapiesz bakcyla do reszty to co wtedy?? Bedziesz płakać że twój sytem nie pozwala ci rozwinąć skrzydeł:)
No ale to twój wybór i mam nadzieje że uda ci się podjąć dobrą decyzje :) ...Trzymam kciuki :wink:

Ps. Może wydać się to niektórym :twisted: dziwne ale będziesz miał także taką malutką satysfakcje z tego że na aparcie NIE MASZ loga które z fotografią - wcale sie nie kojaży :P
Ostatnio zmieniony przez konczako Wto 04 Wrz, 2007, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Wto 04 Wrz, 2007   

MC napisał/a:
No to precyzyjniej bedzie: w jednym z obiektywow sony. Moj akurat dziala niezle, ale za to inne, ktore podpinalem moze nie sa hsm, ale praktycznie sie nie myla.

Chodzi tu raczej o podejście Sony do produkowanego sprzętu i do klienta, a nie zachęca ono do zdecydowania się na ten system.

@komor Też wybrałem tą Sigmę do 400D i jestem jak najbardziej zadowolony :)
Kitu nawet nie używałem. Miałem ze dwa razy w rękach przed zakupem i to mi w zupełności wystarczyło.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2007   

eska napisał/a:
Co do systemu Sony, to jest spory wybór obiektywów sigmy z HSM-em, który zapewnia całkiem szybkie ogniskowanie. Dobrze jest jednak podpiąć na miejscu upatrzony obiektyw i zrobić parę fotek, bo użytkownicy donoszą, że od body do body w alfie fokus różnie działa.

Wstępne podnoszenie lustra przydaje się przy fotkach ze statywu z użyciem obiektywów od 50 mm wzwyż i czasach typu dłuższych niż 1/100 sekundy (tak z własnego doświadczenia).

konrad


Jakie to obiektywy Sigma produkuje do Sony posiadające HSM?
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Sro 05 Wrz, 2007   

Ja też jestem ciekawy tego "sporego" wyboru szkieł Sigmy z HSM-em do Sonolty :lol:
Trzy-cztery znam, ale to chyba nie jest sporo :wink:
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

W aktualnym katalogu Sigmy nie ma w ofercie ani jednego szkła z HSM z mocowaniem dla Sony :? MM piszesz o jakiś starszych konstrukcjach ?
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

goltar napisał/a:
W aktualnym katalogu Sigmy nie ma w ofercie ani jednego szkła z HSM z mocowaniem dla Sony :? MM piszesz o jakiś starszych konstrukcjach ?


W katalogu Sigmy na 2007 rok jest napisane w tabelce przy ob.100-300/4 APO DG EX , że obiektyw ma HSM do Sony, ale to nieprawda. Na moje zapytanie o ten obiektyw w Sigmie Polska zostałem poinformowany, że do Sony/Minolty ten obiektyw nie ma HSM i w wersji DG nie został jeszcze wyprodukowany(małe zainteresowanie?).
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

goltar napisał/a:
W aktualnym katalogu Sigmy nie ma w ofercie ani jednego szkła z HSM z mocowaniem dla Sony :? MM piszesz o jakiś starszych konstrukcjach ?


Kolega MM napisał, że też jest ciekaw jakie to obiektywy ma Sigma z HSM do Minolty, a nie napisał, że takie są.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Sigma 10-20 do Sony nie ma HSM, ale AF chodzi szybko i cicho. Pewnie kwestia czasu, jak w Pentaxach.
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Mam Sigme 24-70/2,8 DG i używam jej z korpusem Dynax 7 analogiem do Velvii. Nie moge złego słowa o tym obiektywie powiedzieć. AF chodzi sprawnie.
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Pstrykacz napisał/a:
Kolega MM napisał, że też jest ciekaw jakie to obiektywy ma Sigma z HSM do Minolty, a nie napisał, że takie są.

Kolega MM napisał: "Trzy-cztery znam, ale to chyba nie jest sporo" chodzi mi o te trzy-cztery ...
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

No przyznaje racje, zagalopowałem się. Myśle sobie jakie to obiektywy Sigmy kolega MM widział do Sonolty z HSM, może nam je wskaże.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 06 Wrz, 2007   

Z tego co mi wiadomo (sam w ręku nie miałem) to Sigmy 30/1.4 ; 150/2.8 ; 12-24 EX DG... no chyba, że tam gdzie patrzyłęm to nakłamali.... :oops:
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

No niestety. Kłamali. 150 to wcale nie ma do Sonolty. Nie wiem jak 30. 12-24 jest ale tylko D, a bez HSM. A szkoda bo dużo jest posiadaczy Sony/Minolty.
 
 
Woytec_60
Początkujący



Posty: 34
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Obie stałki, 30 f/1.4 i 150 f/2.8 są dostępne dla systemu 4/3 Olympusa, Leiki i Panasonika.
Oba z napędem HSM.
Jednego (Sigma 150mm F2.8 EX DG HSM APO Macro) nawet używam z Olympusem E-510 i stabilizacją w korpusie :)
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 07 Wrz, 2007   

Z danych podawanych przez Sigmę wynika że żaden z ich obiektywów do Sony nie jest wyposażony w HSM :( (w tym także 30 i 12-24). Dla zainteresowanych na stronie Sigmy http://www.sigma-foto.pl/?q=node/9 na dole strony jest link do specyfikacji wszystkich obiektywów w formacie PDF. Przy numerach poszczególnych modeli jest literka H wskazująca w których szkłach zastosowano HSM. Poddano także do których obiektywów można stosować konwertery oraz czy będzie z nimi działał AF.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 14