Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Canon EOS 6D - test aparatu
Autor Wiadomość
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

jaad75 napisał/a:
siosio napisał/a:
że D600 ma, aż tak wielki banding!
To nie jest banding.


Banding jest tylko w C :razz:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa, wiadomo, że chyba każdy wolałby 5dIII.
Jednak wykluczając subiektywne oceny, to same suche parametry dają (jak dla mnie) całkiem niezły stosunek produkt vs cena.

Poza tym jeżeli ktoś decyduje się na przejście na FF z niezbyt dobrymi szkłami, to wolałby raczej 6D + choćby S35/1.4 zamiast samego 5DIII. Konkluzja taka, że w każdym przypadku kombinacji do 6d można dokupić jedno szkiełko więcej.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Powiem nawet więcej. Za różnicę w cenie można kupić zarówno 28/1,8 jak i 85/1,8. A jeśli kupimy używki, to i na 50/1,4 być może wystarczy funduszy.
Ja oczywiście wolałbym 5d3 niż 6d, ale rozsądek zwyciężył.
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Usjwo napisał/a:
Banding jest tylko w C :razz:
Banding, to kierunkowa struktura szumu, a w D600 są artefakty zbliżone raczej do mory, wynikające z kombinacji rastra druku, jednokierunkowego osłabienia AA i demozaikowania dcrawa. :roll:
 
 
Usjwo 
Optyczny



Pomógł: 25 razy
Posty: 4172
Skąd: Shanghai
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Jezeli chodzi o "wolenie" wiadomo że każdy by chciał 5D3, w cenie polowy 6D :mrgreen:
Porównywanie 5D3 z 6D nie ma sensu, bo wiadomo który jest lepszy, alternatywą raczej jest (jeszcze jest) 5D2. Do pracy zarobkowej kupilbym 5D3, jako amator 6D wystarczy (+4000 w kieszeni)
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

Czekałem na ten test, teraz już wszystko się wyklarowało, i w/g moich kryteriów i spostrzeżeń wygląda to tak:


6D vs. 5D
+ trochę lepsze ISO, ale tylko trochę przy czym największą różnicę widać na czerwonym kanale
+ wymienna matówka
+ 3 tys. w kieszeni
+ tradycyjne podświetlnie punktów AF
+ lepsze DR o ~1EV
- egronomia
- AF ale tylko gdy się go porównuje z Mk3
- seria
- mniej rozbudowana personalizacja ustawień użytkownika
- Wifi, GPS dla mnie zbdene gadżety podnoszące sztucznie cene..
- po części plastik, w sumie błacha rzecz, ale... jakby anteny GPS i Wi-fi były w krótkofalarskiej długości i zajmowały całą górę, nie chodzi o jakiś magnezowy onanizm, a o robienie przez canona z ludzi jawnie debili.
- 100k gwarantowanej migawki
- 1/4000sec.

Nie można rozgraniczać Mk3 dla Pro - czyli zarobkowo, a 6`tkę dla amatora-pstrykacza, między tymi aparatami jest ~3 tys. różnicy, jeśli ktoś ma w planie wydać 7 tys to i równie dobrze może wydać 10 i cięzko jeden jak i drugi przypaddek zaszufladkować,.. bo jaki to amator który wydaje 7k na aparat?

Zawodowiec kupi 1dx a w sumie jeszcze częściej go wypożyczy do pracy w firmie której pracuje, profesjonlista nie zawsze utrzymuje się tylko i wyłącznie z wykonywania zdjęć, może to być jego cześć dochodu a może to być pasja i skoro jest w tym bardzo dobry popełnia dajmy na to piękne krajorazy czy innne, wygrywa konkursy - osiąga sukcesy to też jest Pro tyle że pasjonat.
Canon kastrując 6D aby nie kłaść go na jednej półce z Mk3 zapędził się za daleko, dla mnie osobiście skoro mam tyle wydać to wolę dołożyć te parę tys. i mieć lepszy aparat.

ps. poprzedni mój post znikł :neutral: więc ponawiam.
Ostatnio zmieniony przez tarapa Wto 26 Lut, 2013, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa napisał/a:
jeśli ktoś ma w planie wydać 7 tys to i równie dobrze może wydać 10

Bzdura.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

jaad75 napisał/a:
a w D600 są artefakty zbliżone raczej do mory, wynikające z kombinacji rastra druku


mogę zapytać o co Ci chodzi z "kombinacją rastra druku" ?

jaad75 napisał/a:
Banding, to kierunkowa struktura szumu


jakbyś rozwinął tą ciekawą definicje bandingu, też byłbym rad.


Ps. i wcale się nie czepiam, tylko grzecznie pytam.
Ostatnio zmieniony przez kozidron Wto 26 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

MC napisał/a:
tarapa napisał/a:
jeśli ktoś ma w planie wydać 7 tys to i równie dobrze może wydać 10

Bzdura.


Dla jednych bzdura dla innych nie, róznica w m-cznej racie nie będzie aż tak ogromna.

To jest tak jak ktoś kupuje nowe auto, przy zakupie do ceny wyjściowej dajmy na to 50tys. często "dokłada się" lepszą wersję silnika, klimatronik, itd. - wzbogaca wyposażenie, bo i tak "jest się nastawionym na wydanie większej sumy" więc 50 czy 61 tys. nie robi już aż takiej różnicy po rozłożeniu w czasie.
Jeśli ktoś nosi się z założeniem że 10 to bardzo dużo, to i 7 nie będzie mało.

Zresztą pisałem że to tylko i wyłącznie moje spotrzeżenia.
Ostatnio zmieniony przez tarapa Wto 26 Lut, 2013, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
pioroon 
Optyczny
nieOptyczny



Pomógł: 32 razy
Posty: 1363
Skąd: Warszawa
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa napisał/a:
jaki to amator który wydaje 7k na aparat?

Patrząc globalnie to z pewnością wielu. W Polsce pewnie mniej...
Co to za problem dla takiego przeciętnego Niemca, który zarabia 4.000EUR? ;)
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

I w tym momencie zaczyna się polityka, a z dyskusji o niej moderator pewnie nie był by zadowolony ;)
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa napisał/a:
ps. poprzedni mój post nikł :neutral: więc ponawiam.
Poprzedni post jest na poprzedniej stronie... :roll:
kozidron napisał/a:
mogę zapytać o co Ci chodzi z "kombinacją rastra druku" ?
Raster jest powtarzalnym wzorem, a takie, jeśli znajdą się w odpowiedniej kombinacji odległości, szkła i rozdzielczości sensora powodują efekt Moire'a - co tu jeszcze można dodać? Im slabszy filtr AA, tym więcej takich niespodzianek można się spodziewać, zwłaszcza w kombinacji z prostymi algorytmami demozaikowania.
kozidron napisał/a:
jakbyś rozwinął tą ciekawą definicje bandingu, też byłbym rad.
Bandingiem (w odniesieniu do matryc) nazywa się zazwyczaj zjawisko zwane inaczej HPN, bądź VPN (Vertical/Horizontal Pattern Noise), ewentualnie inny rodzaj kierunkowego wzoru (jak np. ten z początkowych serii D200), ale takiego który obejmuje całość kadru. Tu mamy miejscowe artefekty, które mogą znaleźć się w dowolnym miejscu kadru lub nie znaleźć się w żadnym, a wynikają wyłącznie z tego jaki wzór jest fotografowany i jego interferencji z siatką filtrów sensora. Trudno to w jakikolwiek sposób podpiąć pod banding, bo i geneza i wygląd są kompletnie różne.
 
 
tarapa 
Początkujący


Posty: 39
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

jaad75 napisał/a:
tarapa napisał/a:
+ wymienna matówka
Można ją wymienić również w 5DIII.
tarapa napisał/a:
+ lepszy DR o ~1EV
~0.5EV, ale zawsze coś.


Przecie 5D Mk3 i 7D nie mają wymiennej matówki :idea: :?:

Przepraszam za zdublowany post - coś z moją przeglądarką.. :( się pokopało.
 
 
kozidron
[Usunięty]

Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

jaad75 napisał/a:
Raster jest powtarzalnym wzorem, a takie, jeśli znajdą się w odpowiedniej kombinacji odległości, szkła i rozdzielczości sensora powodują efekt Moire'a - co tu jeszcze można dodać?


a spoko porównałeś raster drukarski do mory, spoko kumam. Można sobie to też tak wyobrazić, chociaż z samym drukiem nie powinno to mieć nic wspólnego bo czy to na sicie czy to na offsecie(tam zupełnie inna bajka) naświetlenia układa się "pod skosem" do rastra włókien a w offsecie to już zupełnie co innego nazywa się rastrem.
Rzeczywiście obrazowe porównanie, jednak dla drukarza lekka profanacja.


jaad75 napisał/a:
Bandingiem (w odniesieniu do matryc) nazywa się zazwyczaj zjawisko zwane inaczej HPN, bądź VPN (Vertical/Horizontal Pattern Noise), ewentualnie inny rodzaj kierunkowego wzoru


dokładnie, tylko użyłeś słowa "szumu" co mnie zdziwiło lekko :wink:
 
 
jaad75 
Temu Panu już podziękujemy
Klub Pierdzieli



Pomógł: 474 razy
Posty: 16537
Skąd: Salwator
Wysłany: Wto 26 Lut, 2013   

tarapa napisał/a:
Przecie 5D Mk3 i 7D nie mają wymiennej matówki :idea:
Wg. producenta, co nie znaczy, że nie można ich wymienić zarówno w jednym, jak i drugim aparacie - dawałem link w poprzednim wątku:
http://www.focusingscreen.com/work/5d3en.htm
Po prostu, są śrubki zamiast zwalnianych zaczepów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 14