Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: komor
Nie 01 Lut, 2015
Szukam aparatu i mam już kilka typów. Proszę o pomoc i ocenę
Autor Wiadomość
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

No bo jakie tam "nieco słabiej".

Ale oczywiście żartowałem.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

WojciechW napisał/a:
E-PM2 zaprojektowano pewno tak by był bardziej "smart" i nic z niego nie wystawało. Ale niestety kosztem nieco trudniejszej obsługi.


IMO bardziej "smart" z powodu, który podałeś to jest właśnie E-PL5. :wink:
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Może jakby do Smarta dodać korbę rozruchową to można by powiedzieć, że jest bardziej "smart"?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

WojciechW napisał/a:
Może jakby do Smarta dodać korbę rozruchową to można by powiedzieć, że jest bardziej "smart"?


WojciechW, jeśli korba jest dla Ciebie smart-mechanizmem, to można by tak powiedzieć :wink:
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Sunders napisał/a:
WojciechW napisał/a:
Może jakby do Smarta dodać korbę rozruchową to można by powiedzieć, że jest bardziej "smart"?


WojciechW, jeśli korba jest dla Ciebie smart-mechanizmem, to można by tak powiedzieć :wink:


Myślałem, że właśnie dla ciebie.

Bo niezależnie, od tego, że E-PL5 jest bogaciej wyposażony i wygodniejszy niż E-PM2, to ze względów czysto lingwistycznych nie użyłbym po angielsku do opisu tego faktu słowa smart, tak jak ty cztery posty temu.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

WojciechW napisał/a:
E-PL5 jest bogaciej wyposażony i wygodniejszy niż E-PM2


Prawda.

WojciechW napisał/a:
nie użyłbym po angielsku do opisu tego faktu słowa smart, tak jak ty cztery posty temu


Ależ zacytowałem twoją wcześniejszą wypowiedź :smile:
EOT
 
 
Moonset 
Nowy



Posty: 19
Skąd: Error 404 not found
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

RB napisał/a:


Tzw. jakość zdjęć: czy to mają być wyłacznie gotowe jpg z aparatu? Czy też niekoniecznie?...

Jeśli chcesz kupić coś z mikro 4/3 za te pieniądze to zwróć uwagę na ogólnie rozumianą poręczność

Przy okazji - naprawdę spójrz też na Samsunga nx300.

Co do ogniskowych ew. stałki (poniżej moje prywatne zdanie!) - do ogólnego przeznaczenia na mikro 4/3 to najsensowniejsza jest ok. 20 - 25 mm.
Do portretu - to 45 mm (no i wzwyż)

Nie miałem do czynienia z rawami, więc przy wyborze aparatu przyjmuję kierunek jpg.

Co do ergonomii, to na tą chwilę miałem w ręku jedynie E-PL5. Pierwsze wrażenia kiepskie, a jest to drugi najważniejszy czynnik po jakości fotek ;) Powyższe nie oznacza, że skreślam tego Olympusa. Może w koniec tygodnia uda mi się zrobić jakiś mały rekonesans po sklepach, to wtedy przymierzę się do paru sprzętów wspomnianych w tym wątku i wtedy zobaczymy co i jak :)

Ten Samsung oczywiście też mnie zaciekawił, dziękuję za interesującą propozycję.

Co do ogniskowych, to powiem może trochę śmiesznie, bo po amatorsku, ale wolał bym coś takiego, żeby w razie czego można było cofnąć się o kilka kroków od obiektu, niż ogniskową przy której musiał bym podchodzić nazbyt blisko. Mam na myśli to, że do niektórych obiektów, które uwieczniam nie można zbliżyć się na wymaganą odległość. Ale to pieśń przyszłości, bo wszystko zależy od tego, jaki aparat ostatecznie nabędę.

Z tego co widzę to różnica w cenie pomiędzy E-PM2 vs E-PL5, to najczęściej 300- 400 pln.

Sunders napisał/a:

W takim razie za podobny zestaw E-PL5+ 14-42II, trzeba dopłacić 98zł - uważam, że też warto:
http://www.cyfrowe.pl/apa...iir-czarny.html
Jest to zestaw z jednym obiektywem tak ?

Koledzy, jest jeszcze jeden aparat, który właśnie namieszał mi mocno w głowie, Fujifilm X-M1.
Patrzę i porównuję te zdjęcia i już sam nie wiem... Ale chyba jest to silny konkurent do Olympusa E-PL5.
Jak sądzicie, jeżeli chodzi o detale, to który z nich ma przewagę? Mi już troi się w oczach od oglądania tych porównań. Jedyne co mnie niepokoi, a czytałem o tym w teście, to że ma on rzekomo problemy z autofokusem...

https://www.flickr.com/se...ifilm%20X-M1%20

.
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Pon 02 Lut, 2015   

Moonset napisał/a:

Co do ergonomii, to na tą chwilę miałem w ręku jedynie E-PL5. Pierwsze wrażenia kiepskie,

Nie dziwię się specjalnie. Popatrz na Panasonika G5. Inna koncepcja, wygodniejszy ale większy.
I w takim razie to o PM2 raczej zapomnij.

Moonset napisał/a:

Koledzy, jest jeszcze jeden aparat, który właśnie namieszał mi mocno w głowie, Fujifilm X-M1....

Jedyne co mnie niepokoi, a czytałem o tym w teście, to że ma on rzekomo problemy z autofokusem...


A patrzyłeś ile kosztują do tego obiektywy? Jeśli nie fotografujesz żadnego szybkiego ruchu to Fuji moim zdaniem jest wymarzonym systemem... pod jednym małym warunkiem, że Cię na to stać. BTW - lepsze jaśniejsze obiektywy mikro 4/3 też wiele tańsze nie są...

[ Dodano: Pon 02 Lut, 2015 22:28 ]
Moonset napisał/a:

Koledzy, jest jeszcze jeden aparat, który właśnie namieszał mi mocno w głowie, Fujifilm X-M1.
Patrzę i porównuję te zdjęcia i już sam nie wiem... Ale chyba jest to silny konkurent do Olympusa E-PL5.


To przy okazji popatrz tu:
http://www.dpreview.com/a...ra-roundup-2014
 
 
WojciechW 
Optyczny



Pomógł: 38 razy
Posty: 1373
Wysłany: Wto 03 Lut, 2015   

Sunders napisał/a:

Ależ zacytowałem twoją wcześniejszą wypowiedź :smile:
EOT


Nie do końca, a raczej na odwrót. Ja napisałem "E-PM2" zaprojektowali pewno tak by było bardziej smart niż E-PL5".

Podstawowe znaczenia słowa smart to elegancki, zwarty. Moim zdaniem E-PL5 jest mniej eleganckie, bo ten uchylny ekran wisi z tyłu jakby był przyczepiony spinaczem.

Nie wspomnę o tym, że obsługa wszystkiego z dotykowego wyświetlacza jest charakterystyczna dla urządzeń typu smartfon, a więc z definicji jest smart - bardziej zwarta i bardziej elegancka elegancka niż obsługa przycisków.

A z elegancją to jest tak, że np. nasza Lepsza Połowa nosi szpileczki, aby być bardziej elegancką. A na pewno nie są one wygodniejsze od bucików na płaskich obcasach z szerokimi nosami. Dobrze, że różne obuwie sportowe też mieści się w kategorii elegancji i nogi mogą trochę odpocząć.

Serdecznie pozdrawiam,

WojciechW
 
 
Moonset 
Nowy



Posty: 19
Skąd: Error 404 not found
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Koledzy, sytuacja chyba nieco klaruje się, bo krąg podejrzanych zawęża się powoli.

Na tą chwilę najpoważniej myślę o :

Olympus E-PL5 - jakość zdjęć, ale raczej dopiero po dodaniu fajnej stałki. Chyba nie wygodny uchwyt.

Samsung NX-300 - zdjęcia chyba nieco słabsze niż w Olym, ale mam nadzieję, że wygodniejsze trzymanie aparatu.

Panasonic lx7 - zdjęcia słabsze od dwóch pozostałych, ale za to dobra mobilność (chowany obiektyw).

Niemniej muszę jednak zadać pytanie, którego unikałem do tej pory... A może E-PL7 ?
Nie wiem już co myśleć o tej siódemce. Mam wrażenie, być może mylne, ale czasem wydaje mi się, że E-PL7 robi zdjęcia z mniejsza ilością detali niż E-PL5.
Jak myślicie, możliwe to, czy już pitoli mi się w oczach ?
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Moonset napisał/a:
A może E-PL7 ?
Nie wiem już co myśleć o tej siódemce. Mam wrażenie, być może mylne, ale czasem wydaje mi się, że E-PL7 robi zdjęcia z mniejsza ilością detali niż E-PL5.
Jak myślicie, możliwe to, czy już pitoli mi się w oczach ?


Myślę, że tak. :smile:
 
 
T.B. 
Optyczny
Bez tutułu



Pomógł: 30 razy
Posty: 2755
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Sunders napisał/a:
Moonset napisał/a:

Jak myślicie, możliwe to, czy już pitoli mi się w oczach ?


Myślę, że tak. :smile:

Ale co tak? Że możliwe, czy że się pitoli?
Ja z ostrożności procesowej powiem, że teoretycznie nie jest to niemożliwe.
Ale z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością raczej się Moonsetowi pitoli :smile:
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

T.B. napisał/a:
z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością raczej Ci się pitoli


... i z takim prawdopodobieństwem się w tej kwestii zgadzamy :smile:
 
 
dcs
[Usunięty]

Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Moonset,
i
http://skapiec.pl/site/cat/2/comp/9095149
http://euro.com.pl/kompak...m-srebrny.bhtml
 
 
RB 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 203 razy
Posty: 6186
Wysłany: Sro 04 Lut, 2015   

Moonset napisał/a:

Samsung NX-300 - zdjęcia chyba nieco słabsze niż w Olym,

Polemizowałbym, ale to Twoj gust i Twoja decyzja. Akurat tym sobie 4 liter bym nie zawracał. Różnice to IMO są w skali "aptekarskiej"

Moonset napisał/a:
ale mam nadzieję, że wygodniejsze trzymanie aparatu.

Sprawdź. Za to menu jest niestety trochę Galaxypodobne...

Moonset napisał/a:
Panasonic lx7 - zdjęcia słabsze od dwóch pozostałych, ale za to dobra mobilność (chowany obiektyw).

http://allegro.pl/panason...5048454554.html
http://allegro.pl/panason...5058364603.html
http://allegro.pl/panason...5029689060.html
ale gm2 jest bardzo mały i niezbyt wygodny
Natomiast GX1 z tym zoomem... poręczny, choć matryca ze wszystkich tu omawianych bezlusterkowców teoretycznie i testowo najsłabsza (bo to fajowy i przemiły staroć - z 2011r - jest). Ale lx7 do tego startu nie ma.

Moonset napisał/a:
Niemniej muszę jednak zadać pytanie, którego unikałem do tej pory... A może E-PL7 ?
Nie wiem już co myśleć o tej siódemce. Mam wrażenie, być może mylne, ale czasem wydaje mi się, że E-PL7 robi zdjęcia z mniejsza ilością detali niż E-PL5.
Jak myślicie, możliwe to, czy już pitoli mi się w oczach ?

Chłopie, rozważasz lx7 a potem zastanawiasz sie o różnicach w obrazowaniu detali pomiędzy epl5 a epl7... daj se luz. Różnice pomiędzy epl5, gx1, nx300 itd to ty zobaczysz w skali 1:1. Oczywiście, jak sobie te jotpegi nieco pod gust dostosujesz. Bo o zachowaniu silników jpg ja nie bedę pisał, nie używam.

IMO cokolwiek kupisz spośród w miarę wspólczesnych bezlusterkowców za swoje pieniądze (na nowości raczej nie licz) to dostaniesz mniej więcej podobny produkt pod względem obrazowania. IMO żaden nie jest wtopą pod tym względem. Za to różnice są w trzymaniu, obsłudze i... obiektywach (ceny, wybór itd). Na Twoim miejscu to obrazowaniem bym się najmniej przejmował, każdym z tych bezlusterkowców można zrobić świetne fotki.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,07 sekundy. Zapytań do SQL: 14