Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
nikon d80 vs sony a350
Autor Wiadomość
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

daimon79,
Cytat:
(mozliwe i moge sie z tym zgodzic zawsze moge robic fotki z nizsza rozdzialka:)i

Problemem nie jest tu sama rozdzielczość, a wymuszony nią fizyczny rozmiar pojedynczych elementów światłoczułych. Są one mniejsze, przez co powinny być bardziej podatne na generowanie zakłóceń widocznych na zdjęciach jako szum.

Na bajery nie zwracałbym uwagi. Dostępnością akcesoriów i optyki, zarówno Nikon, jak i Canon miażdżą w tym momencie Sony, nawet jeśli weźmiemy pod uwagę zagarnięty spadek po minolcie.

Pamiętaj, że decydujesz się nie tylko na aparat, ale na cały system.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 27 Mar, 2008   

Monastor d70s to był przykład, bo równie dobrze możesz d50 / d40 / 350d / k100... no wszystko z kompletem puszek
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Monastor, a wiesz ile jest ofert uzywek szkiel Minolty? Zatrzesienie i to za niewielkie pieniadze.
Ja w tej kategorii bralbym zdecydowanie A350 tym bardziej, ze Kolega jest amatorem i nie bedzie na codzien potrzebowal ISO3200, ktore az tak tragiczne nie jest.
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Monastor napisał/a:
A może 400D :-)
Wiele jest narzekań na ergonomię itd. ale jakość zdjęć jest bez zarzutu. Dla mnie jest to bardzo dobrze zaprojektowany aparat. Niby mały i w ogóle jakiś tam gorszy w obsłudze od D80, ale na przykład w stosunku D40x oferuje znacznie więcej.


Otóż to, tak samo uważam :)
daimon79, jeśli zdecydujesz się jednak na Sony to daj sobie spokój z tymi megapikselami i weź A300, a zaoszczędzone pieniądze przeznacz na ciutkę lepsze szkło, albo pozostałe drobne szpeje, o których być może jeszcze nie myślisz (karta/karty pamięci, torba/plecak, jakieś filtry, może statyw?).
 
 
dawid_
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

daimon79 napisał/a:
z tego co wiem A300 nie ma ruchomego ekranu i 10mln/pix


Mam wrażenie że rozmawiamy o kompakcie.. :/
Sony ze swoimi wynalazkami i podejściem do tematu w ogóle do mnie nie przemawia (patrz np. zoom cyfrowy).

Zdecydowanie D80. Ogromny wizjer, dobra ergonomia, wbudowany silnik AF. Wadą może być jedynie brak czyszczenia matrycy (choć przy jednym obiektywie i tak nie będzie miała okazji żeby się ubrudzić).

D80 z 18-135 można kupić za ok. 3000zł.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Dawid, wybacz, ale nie zgodze sie z Toba. A3x0 ma calkiem spory wizjer, ergonomie takze na wysokim poziomie. Dla amatora nie bedzie problemu. Silnik AF ma kazdy aparat Sony.
Poza tym w Sony jest stabilizacja matrycy.
Nie zgadzam sie rowniez ze stwierdzeniem, ze przy jednym obiektywie nie ma szans na ubrudzenie matrycy. Zdecydowanie nie jest to prawda.
 
 
Dingo 
Bywalec


Pomógł: 1 raz
Posty: 103
Skąd: Silesia
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Choć nie przepadam za fotograficznymi produktami Sony to jednak zgodzę się z MC, że A3x0, a konkretnie A350 to aparat godny uwagi. Bardzo szanuję Nikona, ale tak łatwo bym Sony A350 nie skreślał (zwłaszcza w zastosowaniach amatorskich), nie tylko z uwagi na suche dane techniczne. Powód? Ten sam co w Olympusie E-3: ruchomy wyświetlacz.

Dla kogoś kto z tego nigdy nie korzystał może to być co prawda mało przydatny i "mało profi" gadżet, ale dla mnie to w wielu sytuacjach bardzo funkcjonalne rozwiązanie - tym bardziej, że długo pracowałem na G5-tce, więc zalety poznałem w praktyce. Cenię sobie taki ruchomy (zwłaszcza obrotowy!) wyświetlacz do tego stopnia, że jak tylko Canon wypuści puszkę z takim rozwiązaniem to na pewno ją dokupię do mojego zestawu - niezależnie od tego czy będzie to FF czy APS-C :) .
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

daimon79,

Masz 3500 pln i rozważasz Canona 400D? Ja bym poszukał 30d używki w dobrym stanie za jakieś 2 klocki do tego sigma 17-70 2.8-4.5 i na start masz świetny niskoszumiący aparat i przyzwoite szkło o dobrym zakresie. Powinno jeszcze zostac na jakąś torbę i filterek UV na szkiełko. Od biedy nówka 30d kosztuje jakies 2500 jeśli nie chcesz z drugiej ręki sprzętu. Zagadaj z MM to pewnie Ci coś znajdzie w świetnym stanie i za dobre pieniążki.

Radze to wziąść pod uwagę.
 
 
MC 
Temu Panu już podziękujemy



Pomógł: 138 razy
Posty: 10781
Skąd: Słupsk/Toruń
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Na fotopolis wlasnie rzucili kilka fotek obrazujacych szumy w A350. Moim zdaniem jak na CCD 14Mpix jest dobrze.
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

minimalguy, w sumie dobrze mówisz... ale jeśli różnica w cenie pozwoliłaby na zakup lepszego szkła do tańszego 400D, a kolega nie planuje kupować większej ilości obiektywów, mimo wszystko brałbym 400-tkę.

Po co komu 30D z kitem skoro można mieć na przykład 400D z Tamronem 17-50 F/2.8
 
 
ArturMaly 
Uczestnik


Posty: 69
Skąd: Sypialnia Gdańska
Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Gorsza puszka ale lepszy obiektyw...

I tak powinno być :)
 
 
minimalguy
[Usunięty]

Wysłany: Pią 28 Mar, 2008   

Monastor napisał/a:
Po co komu 30D z kitem skoro można mieć na przykład 400D z Tamronem 17-50 F/2.8


Tylko, ze ja o żadnym kicie nic nie pisałem :D

Monastor,
Własnie dlatego, jeśli nie planuje większej ilosci obiektywów to zaproponowałem sigmę 17-70 Tu jest za 1149 pln

http://www.fotoit.pl/inde...=produkt&id=483

Do tego używka 30D za 2 klocki i tak jak pisałem zostaje na torbę i filtr.

inna opcja jest taka:
400D - po cashbacku jakies 1500
sigma 17-70 - 1149
sigma 70-300 APO - 749 http://www.fotoit.pl/inde...d_kat=66&id=403
Doliczyć koszty wysyłek i nie zostaje na torbę i filtry

Proponuje koledze daimon79 zmierzyć puszki w łapach i jeśli nie potrzebuje on tele to niech bierze opcje numer 1 (moim zdaniem lepsza) a jeżeli nie przeszkadza mu plastikowość i niewielki rozmiar 400D no to opcja numer 2.
 
 
igorax 
Rozmowny
vast



Pomógł: 5 razy
Posty: 408
Skąd: p-ń
Wysłany: Sob 29 Mar, 2008   

stanowczo D80 jest w tym zestawieniu na czele, potem bym myślał właśnie o 400D albo o 30D z lepszym szkłem.
 
 
daimon79 
Uczestnik



Posty: 76
Wysłany: Sob 29 Mar, 2008   

ale sie ciesze ze "wontek" sie tak urosl:)z waszych opini wszystkich:)uwaznie przeczytanych za ktore dziekuje:)WSZYSTKIM,i ze wszystkich plusow i minusow wybieram sony;)+tamrona 17-50:)ma mniej wad wg. optyczne.pl niz sigma 17-5x :)wydam na to okolo 3500,karta pamieci na allegro 60-80zl za 4gb a walsnie nie wiecie czy soniacz A350 wspolpracuje juz z 4gb czy z 2gb tylko? z czasem moze gripa dokupie kiedys ...
Co mnie ujelo ze wybralem soniacza.NIE 14MG/PIX jestem amatorem,ale nie bede liczyl listow na powiekszonym drzewie.ta zaleta moze sie przydac przy wydrukowaniu jedynie fotek wielkoformatowych ale ile ja bede tego drukowal takich duzych to troche kosztuje;)napewno 14mln nei bylo zaleta ktora jakos bralem pod uwage.dodadtkowo ekranik ruchomy o ktorym tutaj niektorzy mowili ze to zaleta i mechanizm czyszczacy.Najwazniejsze ze soniacz ma stabilizator i o tym malo kto wspomnial i obojetnie jakie szklo wezme(tansze bo bez stabilizatora) wiem ze fotki wyjda ostre.life view z tego korzystac nie bede nieliczac sytuacji robieia z pozycji zaby czy z nad glowy czyli ruchomy ekranik, naczytalem sie ze moge zakurzyc lustro inni mowia ze ma podwojna ochrone sony i nie ma szans na kurz.ale life view raczej korzystalem kiedys dawno temu na cyfrowce....a to jesdnak DSLR ,skoro cena NIKONA D80 jest taka sama....no to kurde:)....naczytalem sie tylko ze moge miec problemy z ostrzeniem w obiektywie tamrona....inni twierdza ze i tak jest lepszy od sigmy i komu wierzyc?:)NAPEWNO WYBOR PADNIE NA S a350 tylko jaki obiektyw;)i czy moge kupic do niego karte4gb czy niestety 2gb?
 
 
Ostegolectric 
Rozmowny
Co za system



Pomógł: 6 razy
Posty: 434
Skąd: Rzeszów
Wysłany: Sob 29 Mar, 2008   

daimon79 napisał/a:
Najwazniejsze ze soniacz ma stabilizator i o tym malo kto wspomnial i obojetnie jakie szklo wezme(tansze bo bez stabilizatora) wiem ze fotki wyjda ostre

nie no tak to nie można mówic. sama stbilizacja o niczym nie zadecyduje
daimon79 napisał/a:
life view z tego korzystac nie bede nieliczac sytuacji robieia z pozycji zaby czy z nad glowy

no to chyba do tego przedewszystkim służy :wink:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,06 sekundy. Zapytań do SQL: 14