Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Nikon Coolpix P7800 czy Panasonic FZ-200, a może coś innego
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

Chris62 napisał/a:
Wybór nie jest prosty jeżeli nie wiadomo do czego to będzie służyć.
luxon napisał/a:
Będzie służył do robienia zdjęć na uroczystościach rodzinnych, wakacjach, wycieczkach rowerowych itd.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 794
Wysłany: Wto 05 Kwi, 2016   

No to sadzenie zooma >20x kosztem innych parametrów aparatu ma tu średni sens. Gdyby autor wątku był w stanie jeszcze dopłacić, to jest Olympus Stylus-1. To samo mniej więcej co P7800 pod względem matrycy, gabarytów itp. plus jeszcze dłuższy zoom o sporej jasności na dłuższym końcu. Byłby jak znalazł zarówno na rodzinne imprezy, jak i w terenie.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Do zdjęć we wnętrzach jakimkolwiek kompaktem, poza nielicznymi sztukami z ultra jasnym obiektywem i dużą matrycą koniecznie mini-statyw z małą głowiczką kulową pozwalającą na przechył aparatu o 90st.
Takie cudo można oprzeć o dowolny obiekt (a nie tylko stawiać na płaskim!). We wszelkich wnętrzach pozwala skorzystać ze ścian, filarów/kolumn, framug drzwi, balustrad itd. jako podstawy pełniącej rolę solidnego statywu. Zabierzesz taki drobiazg na każdą wycieczkę.
Oczywiście nie mówimy tu o zdjęciach z udziałem ludzi czy zwierząt (te rodzinne imprezy), bo te się ruszają. Tu zostaje dodatkowa lampa błyskowa, najlepiej ruchoma (z odbicia)
 
 
luxon 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2016   

Byłem już zdecydowany na P7800, zamawiałem go na Fotojoker i wywaliło błąd. Wygląda, że dostępność w sklepie była błędna, bo teraz jest już informacja, że nie jest dostępny...
Czyli zostaje mi FZ200. Olympus Stylus 1 wygląda ciekawie, ale chciałbym się zamknąć w kwocie 1500 zł
 
 
Sunders 
Temu Panu już podziękujemy


Pomógł: 606 razy
Posty: 9854
Wysłany: Sro 06 Kwi, 2016   

Możesz jeszcze rozważyć: Panasonic Lumix DMC-LF1 i Canon PowerShot G15.
 
 
Jar 
Maniak


Pomógł: 73 razy
Posty: 794
Wysłany: Czw 07 Kwi, 2016   

LF1 jest podobny do P7800, ale mniej rozbudowany jeśli chodzi o sterowanie i tańszy. Ma też ciemniejszy na długim końcu obiektyw. O ile przypadkiem nie jest lepszy w filmach i jeszcze autorowi zapytania szczególnie na nich zależy, to absolutnie nie ma sensu zamieniać P7800 na ten aparat. Nic mu z resztą w ogólności nie ujmując.
G15 podobnie zaawansowany co do sterowania jak P7800, ale kosztem zooma (sporo krótsze tele) bardzo jasna optyka. Okienkowy wizjer optyczny, co jest wg. mnie jednak minusem w stosunku do EVF (wizjer elektroniczny) w kompakcie, bo nie patrzysz przez obiektyw. Miałem kiedyś zacnego kompakta z takim rozwiązaniem i choć z wizjera optycznego korzystałem, częściej kadrowałem na zombie czyli na LCD bo było po prostu dokładniej.
Pozdrawiam
-J.
P.S. Ja bym szukał nadal P7800, ale to byłby mój wybór
 
 
luxon 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Nie 10 Kwi, 2016   

A jak działa ten dodatkowy zoom optyczny w LX7?
W recenzji na optyczne.pl znalazłem taką informację, a nie do końca mogę sobie wyobrazić jak miałoby to wyglądać.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Pon 11 Kwi, 2016   

http://blog.almalence.com...telligent-zoom/
 
 
luxon 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Czw 02 Cze, 2016   

Witam ponownie!

Chciałbym wszystkim podziękować za pomoc w wyborze aparatu :)
Zdecydowałem się na Panasonica LX7. Jestem z niego bardzo zadowolony, choć muszę jeszcze trochę się go nauczyć :)

W wątku o tym aparacie zamieściłem kilka zdjęć wykonanych tym aparatem. Jeśli moglibyście zerknąć na nie i udzielić mi wskazówek co mogę zrobić aby zdjęcia były lepsze byłbym Wam bardzo wdzięczny
 
 
cvxcvx 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

luxon
Witam. Gdzie udało Ci się kupić lx7?
Dawno temu go kupiłeś? Bo też bym go chciał, ale nigdzie już nie ma.
 
 
LEX 
Bywalec


Pomógł: 4 razy
Posty: 195
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Z jakiego miasta jesteś cvxcvx, ?
 
 
cvxcvx 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Pią 03 Cze, 2016   

Krasnystaw, Lubelskie, a czemu pytasz?
U mnie to dziura i nic nie ma.
 
 
luxon 
Nowy


Posty: 9
Wysłany: Sob 04 Cze, 2016   

cvxcvx napisał/a:
luxon
Witam. Gdzie udało Ci się kupić lx7?
Dawno temu go kupiłeś? Bo też bym go chciał, ale nigdzie już nie ma.


Kupiłem go na Allegro (tutaj) 20 kwietnia, ale już wtedy były problemy z dostępnością (był jeszcze dostępny na Morele.net i w Euro, ale tam był tylko z wystawy)
Miałem ten sam problem co Ty, tyle że z Nikonem P7800. Byłem na niego zdecydowany, ale nigdzie nie udało mi się go dostać
 
 
cvxcvx 
Nowy


Posty: 20
Wysłany: Nie 05 Cze, 2016   

Ja znalazłem kilka z wystawy, ale odbiór osobisty i nie z moich okolic. A nie będę jechał na drugi koniec Polski żeby go kupić.
Więc zdecydowałem się na to
http://www.mediaexpert.pl...zarny,id-219144
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,21 sekundy. Zapytań do SQL: 13