Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 11 Sty, 2009
FOTOGRAFIA PTAKÓW 2008
Autor Wiadomość
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Arek, to było poniżej pasa... :lol:
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






heding 
Entuzjasta


Pomógł: 2 razy
Posty: 601
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Komor, nie ma co kwękać, tylko trzeba cykać :mrgreen:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

komor napisał/a:
Arek, to było poniżej pasa... :lol:
No za te gnioty to trzeba się będzie na szable spotkać ;-) . (Ale dzięki tym zdjęciom dowiedziałem się, że mój śpiewak to łozówka).
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Eee tam. Może łozówka, może cierniówka, może cuś jeszcze innego. One są strasznie do siebie podobne :)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Po obejżeniu tych zdjęć wstyd teraz coś pokazać swojego... :sad: Arku nabawimy się kompleksów! Czyżby do "delikatne" wskazanie jaki poziom reprezentują nasze zdjątka...? :lol: :wink:
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Nie. To przykład do czego dążyć. Kilka lat temu też miałem kilka zdjęć, z których byłem dumny. Teraz takie kasuje po obejrzeniu na wyświetlaczu, zaraz po zrobieniu. To ma nas motywować, a nie dobijać.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Żeby było choć trochę warsztatowo, opiszę Wam zdjęcia, z których, jak
na razie jestem zadowolony. Niewykluczone, że za rok czy dwa będę je
uznawał za słabe i wstydził się tego co tutaj napisałem. Ale co mi tam.
Może mój sposób robienia zdjęć komuś pomoże zrobić lepsze ujęcie.

W zeszłym roku na wiosennych wakacjach w Krynicy Morskiej zauważyłem, że
w dziupli drzewa stojącego przy naszym pensjonacie gniazdo założyły
sobie sikorki bogatki. Miejsce było z jednej strony fajne, bo łatwo było
je podejść z patio restauracji, z drugiej strony były problemy ze
światłem Dostęp dla fotografa był tylko od strony wschodniej
(gwarantował piękne zielone tło oddalonego o 50 metrów lasu), więc
zachodzące ciepłe słońce odpadało, bo świeciło prosto w obiektyw. W
południe było słabo, bo drzewo rzucało cień na dziuple. Poranne słońce
odpadało, bo pensjonat rzucał cień na drzewo. Zostawały godziny tak od
około 9:30 do 11, kiedy światło dobrze oświetlało dziuplę a nie dawało
cienia, ani nie świeciło w obiektyw. Problem w tym, że późną wiosną o
tej godzinie światło jest już za ostre. Cały pobyt czekałem więc na
właściwe warunki. Przedostatniego dnia takie się trafiły. Niebo
przysnuły chmury wysokie o dość zauważalnej grubości, zmiękczając
światło i działając jak naturalny soft-box. W efekcie tego dnia
zrobiłem takie fotki jak te.






Co ciekawe, rok później mieszkaliśmy w tym samym pensjonacie. Obejrzałem
dziuplę, była pusta. Z tym, że tegoroczny pobyt odbywał się 3 tygodnie
wcześniej niż zeszłoroczny. I przedostatniego dnia do dziupli wprowadziły
się sikorki modraszki. Na robienie zdjęć miałem tylko jedno przedpołudnie,
które, co za szczęście, okazało się mieć tak samo idealne światło, jak
rok temu. Dzięki temu strzeliłem to:



I to koniec historyjki.

Arek
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

a potem takie zdjęcia reklamują sigmę z OS - a tu zdjęcia canonem z IS ;)
 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Arek, piękne!
A ze zdjęciami to tak jak ze wszystkim "apetyt rośnie w miarę jedzenia". Ja też gdy przeglądam swoje pierwsze zdjęcia ptaków, to mi się śmiać chce! :mrgreen:
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Po zdjeciach Arka postanowiłem z tym skończyć. Zastanawiam się tylko, czy załozyć D80 i skoczyć z okna, czy raczej stanąć przy oknie i wyrzucić D80...
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 370 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Ja też już byłem bliski wyrzucenia mojego mega-ptakowego zestawu przez balkon, ale w porę się zreflektowałem, że:

1) Trzeba podpatrywać lepszych, dlatego cenne są rady, które daje Arek na forum, oraz te, które usłyszałem od Pstrykacza podczas bezpośredniego spotkania – dzięki chłopaki! I to już przynosi efekty.
2) Na ptakach znam się tyle, co na fizyce relatywistycznej, czyli wiem, że przeważnie mają dwa skrzydła, dwie nogi i jeden dziub, ale mimo to już wiem, że zasadniczym dla mnie problemem przy foceniu ptaków jest światło. Z jednej strony to, co opisał powyżej Arek, czyli odpowiednia pora dnia, roku, odpowiednia pozycja. Z drugiej strony wiem, że ptaki, które żyją w parku obok mnie, lubią cień i jak mają do wyboru gałąź słoneczną i zacienioną to wybiorą zacienioną. Być może inaczej jest wczesną wiosną, gdy jest chłodniej. Ale wiosną nawet jak jest słonecznie, to problemem jest światło :D Jak się zacznie na to zwracać baczniejszą uwagę i mniej strzelać migawką, a więcej myśleć i chodzić dookoła szukając światła – to też pomaga.

Dlatego nie pozostaje nic innego jak próbować, próbować i próbować!
 
 
mavierk 
Temu Panu już podziękujemy
never knows best



Pomógł: 93 razy
Posty: 7364
Skąd: Lubin / Wrocław
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

no to ja jedno z dzisiaj, wiemy dobrze, że nie umiem robić zdjęć ptaszkom przyrodniczych, zatem próbuję znaleźć w tym siebie póki co :]

 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

komor napisał/a:
Z jednej strony to, co opisał powyżej Arek, czyli odpowiednia pora dnia, roku, odpowiednia pozycja. Z drugiej strony wiem, że ptaki, które żyją w parku obok mnie, lubią cień i jak mają do wyboru gałąź słoneczną i zacienioną to wybiorą zacienioną. Być może inaczej jest wczesną wiosną, gdy jest chłodniej. Ale wiosną nawet jak jest słonecznie, to problemem jest światło :D


Święte słowa! To taki fotograficzno-ptakowy paradoks... :???:
 
 
mar 
Uczestnik
Foto-entuzjasta



Posty: 80
Skąd: Działdowo / Warszawa
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Dzisiaj udało mi się podejść kaczki, które się wylegiwały w zaroślach nad jeziorkiem :)



 
 
arietiss 
Optyczny
arietiss



Pomógł: 10 razy
Posty: 3728
Skąd: Łódź
Wysłany: Czw 19 Cze, 2008   

Król powrócił... :mrgreen:



Zdjęcie o tyle trudne i ciekawe, że robione w ZOO przez przyciemnianą szybę, bez polara!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,47 sekundy. Zapytań do SQL: 10