Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Lornetka uniwersalna do 1500pln
Autor Wiadomość
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

boruurob, Po co Ci 10x42 i 10x50 ?
Zamiast 10x42 kup sobie Vortexa DB HD 8x32 i będziesz miał ją do kieszeni. Wierz mi, że jeżeli kupisz 8x25 to po porównaniu obu, 8x25 pójdzie na półkę.
Wszystkie Chase są porównywalne optycznie, ale10x42 i 10x50 prawie identyczne tylko różnica obiektywów 42 vs 50. 8x42 ma większe pole od nich o 1,5*.
Jak miałbym kupować to mój zestaw byłby taki :
Vortex 8x32 (zyskujesz bardzo dużo na komforcie i jakości obrazka) zamiast jakiejkolwiek 8x25
Chase 8x42 uniwersalność i jaśniejsza w mniejszym świetle
Chase 10x50 ewentualnie Vortex 10x50 większe zbliżenie i do nocnego nieba, z przewagą na Chase

Vortexa 10x50 nie znam a 8x i 10 x są podobne optycznie z przewagą na + dla 8x42.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Soniak10, kolega boruurob, pisze o zakupie zestawu trzech lornetek..."Tylko który zestaw trzech lornetek kupić?"
Najważniejsze to, aby kolega boruurob, sprawdził sobie czy muszle oczne w obu markach będą mu pasowały, ponieważ tak Chase jak i Vortex mają specyficzne muszle, nie każdemu pasujące.
 
 
Soniak10 
Optyczny
A700, X-S1, G90



Pomógł: 19 razy
Posty: 1096
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Jan55, ok ale jak rozumiem chce kupić 3 żeby je porównać i ostatecznie zdecydować się na jedną z nich? W tej sytuacji ja bym ograniczył się do wyboru między tymi dwiema, które wymieniłem.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Soniak10, może masz rację z tym zakupem, bo to tak niezbyt jasno napisane. Dałem żonie do przeczytania to zdanie i ona też tak odebrała jak ja, ale chyba faktycznie chodzi o wybór jednej z trzech. Chyba, że kol boruurob tak się rozochocił i kupi sobie zestaw trzech lornetek :mrgreen: . Zobaczymy :wink: .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Patrzyłem jakiś czas temu przez Chase 10x50 i zrobiła na mnie dobre wrażenie, lepsze niż Chase 8x42. Świetnie, w zasadzie najlepiej odebrałem nową Titanium ED 10x42 z polem 7 st. Gdyby druga miała być 8x25 lub 8x30 to pierwsza z pewnością miałaby u mnie powiększenie 10x. Co do apertury - wszystko zależy jakim priorytetem jest dla Ciebie nocne niebo. Nadal cenię sobie klasycznego Nikona Ex 10x50 jako wystarczającą do przeglądu nieba i przyrody.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Tak, DO Titaniumy ED HD 8-10x42 to bdb i niedoceniane lornetki, chociaż mają dwie "wady" w postaci pociemnienia brzegowego (winieta) i kanciaste muszle oczne o średnicy 44mm, co wielu ludziom nie pasuje do oczodołów (sprawdziłem na znajomych). Gdyby Delta te wady ( chociaż muszle) "usunęła", to lornetki byłyby świetne, zwłaszcza 10x42 z zerową AC i tak dużym polem. Miałem obie i zwróciłem bo ta wielkość muszli, była dla mnie nie do "przeskoczenia". Resztę byłbym skłonny wybaczyć :grin: . Jak mówią : "nie ma tego złego co na dobre by nie wyszło" i mam za to, jeszcze lepszą, Kowę BD II 10x42, z której jestem bardziej zadowolony, bo lżejsza a i optycznie lepsza.
 
 
boruurob 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

NO tak.. wyrwany z kontekstu ten post może wprowadzać w błąd.
Chodzi mi o kupno jednej lornetki ale myślę, aby kupić kilka i wybrać tą najlepszą.
Mam już (w drodze) 8x25. Więc 8x32 odpada.

Do porównania kupiłbym 3 lornetki i tylko pytanie które z tych poniższych kupić do testów.

Delta Optical Chase ED 8x42
Delta Optical Chase ED 10x42
Delta Optical Chase ED 10x50
Vortex DB HD 8x42
Vortex DB HD 10x42
Vortex DB HD 10x50
 
 
boruurob 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

Dobra, zdecydowałem się na 10x50 (okazało się, że żona miałą kiedyś jakąś ruską 10x50 więc słąbo by było kupować słabszą)
Kupię DO i Vortexa, porównam obie, porównam z tą ruską (jak żona znajdzie u babci) i dam znać co i jak.
póki co wielkie dzięki za porady!
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Nie 16 Lip, 2023   

boruurob, dobry wybór.
MZ, Chase może być optycznie lepsza, chyba, że w Vortex HD poprawili optykę w stosunku do tej bez HD. Będziesz miął okazję sprawdzić 1:1 i to jest najlepsze w wyborze.
Po porównaniu z tą ruską lornetką, możesz dostać olśnienia, bo to przepaść optyczna :roll: .
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 17 Lip, 2023   

Potwierdzam - dobry wybór.
Jaką 8x25 zamówiłeś? (nie .będę krytykował :wink: ) Jestem fanem maluchów.
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Pon 17 Lip, 2023   

Abs... boruurob, pisze w innym temacie, że kupił 8x25 Bresser Condor na Allegro lokalnie. Lornetka nowa i w dobrej cenie.
Te lornetki Bressera serii Condor są całkiem dobrymi lornetkami pod względem optycznym jak i mechanicznym. Dają ładny, jasny i ostry obrazek, jak na swoje ceny, chociaż w ostatnim roku znacznie podrożały, jak zresztą wszystkie wyroby Bressera. Jedyną ich "wadą" są małe pola widzenia, głównie w 8-10x42.
Pamiętam, że ten Condor 8x25, dawał obrazek podobny do Kowy SV ale był w/g mnie, lepszy bo ma większe pole widzenia (o 0,5*), pojedynczy zawias i większy odstęp źrenicy, natomiast w stosunku do Terry ED to jednak był słabszy znacznie.
 
 
Abs 
Optyczny



Pomógł: 232 razy
Posty: 2653
Skąd: okolice Rybnika
Wysłany: Pon 17 Lip, 2023   

Dzięki Jan. Nie znałem tej tej lornetki. Trochę podobna do Eschenbacha Trophy 8x25 (poza 2 zawiasami).
 
 
boruurob 
Nowy


Posty: 13
Wysłany: Sro 19 Lip, 2023   

DOtarły do mnie dwie lornetki 10x50.
Delta Optical Chase ED 10x50
Vortex DB HD 10x50.
Powiem tak, gdybym nie porównywał i kupił jedną, to z każej byłbym zadowolony. Natomiast wybrałem Deltę ponieważ: łatwiej/szybciej się dostraja obraz, ładniejsze kolorki, przy ruszaniu oczami na boki nie łapie czarnych plam tak jak w Vortexie. DOdatkowo w Vortexie na minus lekkie rozbłyski? poświata? ciężko mi to nazwać. takie jakby jaśniejsze pola w momencie kiedy idealnie nie dostosuje się ostrośći. Ale nie są to jakieś znaczące rzeczy. Na plus w Vortexie lekko większy obraz mimo takiego samego zbliżenia oraz lepszy, miękki futerał z szelkami. Futerał Delty mi nie przypadł do gustu.
Porównując do starej ruskie lornetki 10x50 , to parametry pola i zbliżenie bardzo podobne, natomiast ostrość i kolory to nie ta liga ;)
 
 
Jan55 
Optyczny
amator


Pomógł: 45 razy
Posty: 2674
Skąd: Kraków i okolica
Wysłany: Sro 19 Lip, 2023   

boruurob, bdb wybór. Gratulacje.
Co do futerału, to futerał Delty nie jest praktyczny, ale możesz dokupić futerał Swarovskiego za 99 zł ( okazja) w Beafoto. Jest świetny :mrgreen: i Delta wejdzie z paskiem bez problemu. Kilka osób, w tym ja, kupiło ten futerał i są zadowolone. W tej cenie, trudno nie być zadowolonym, bo normalna cena to 250 zł :cry: .
 
 
Mechooptyk 
Rozmowny


Pomógł: 1 raz
Posty: 231
Wysłany: Czw 20 Lip, 2023   

Jan55, a z szelkami Vortexa by się tam lornetka 8x42 zmieściła? W tym największym?

Aha, mają tylko ten najmniejszy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,03 sekundy. Zapytań do SQL: 13