Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pią 01 Sty, 2010
FOTOGRAFIE LUDZI 2009
Autor Wiadomość
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

AuThoR, może się mylę (mam monitor lcd za 400pln) ale sukienka troszeczkę przepalona ? można by się pobawić maskami i przyciemnić ją minimalnie.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






koraf 
Optyczny
Koraf



Pomógł: 8 razy
Posty: 1722
Skąd: Legnica
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Piotrmkg nie mylisz się faktycznie suknia jest lekko ale przepalona , a miejscami ma żółtawą dominantę .
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Wedle życzzenia...poprawiłem trochę jasność na warstwie...tzn przyciemniłem suknie i sylweyki rozjaśniając reszte...występlowałem też wodę po prawej...chyba trochę lepiej to wygląda

Koraf - suknia nie byłą idealnie biała - lekki odcień zbliżonego koloru do kremowego

Bez-nazwy-4 kopia.jpg
Plik ściągnięto 6259 raz(y) 406,63 KB

 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

AuThoR, ecru, tak chyba nazywa się ten kolor :)
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Chyba tak :)
mam nadzieję że teraz zdjęcie wygląda lepiej...

Jeszcze nie zrobiłem przycięcia o którym wspomniał mnich...ale to zrobie już dla siebie.Teraz nie ma czasu wyjżdżam do wawy.

Pozdro
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Może mi się wydaje, ale fota w ogóle powinna być o 0,5-0,7EV ciemniejsza, wtedy nie uciekły by detale sukni. Tyle że to trzeba było zrobić "na miejscu" a nie po fakcie. Z resztą, ja tam się nie znam :P
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Ludzie mam problem....
Chodzi o zdjęcia córki mojej kuzynki zamieszczone w mojej galerii na fmix no i na DA. To takie portreciki zrobione przy okazji odwiedzin w rodzinie. I co się okazuje, mąż kuzynki (obcokrajowiec) ma pretensje i chce żebym usunął zdjęcia bo się boi, że ktoś je może wykorzystać w niecnych celach. Co mam robić? Autorem jestem ja (prawa autorskie) straciłem czas na robienie fotek na obróbkę, a tu takie coś brak poszanowania do czyjejś pracy.
Pokazałbym, ale rozumiecie :wink:

P.S.
Jedno już zdążyło być wyróżnione :)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

usunąć jeśli nie posiadasz pozwolenia na publikację!
 
 
piotrmkg 
Optyczny



Pomógł: 11 razy
Posty: 1782
Skąd: M. St. Warszawa
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Jacek(Baton), krisv ma rację, jeśli nie posiadasz prawa na publikację tych zdjęć musisz je usunąć.
 
 
garreth 
Maniak
Nikonier-analogowiec



Pomógł: 16 razy
Posty: 975
Skąd: W-wa/Jastrzębnik
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Jacek(Baton), dla własnego spokoju usuń, bo inaczej sprawa może wylądować w sądzie...
 
 
Kocur 
Maniak



Pomógł: 15 razy
Posty: 995
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

Jeśli nie masz od osoby, która jest na zdjęciu zgody na publikacje, nie masz prawa publikować takich zdjęć, pomimo tego, że jesteś ich autorem. W tym przypadku wymagało by to zgody rodziców, OBOJGA rodziców (tudzież ewentualnie prawnych opiekunów), niestety... To reguluje ustawa o ochronie wizerunku czy coś takiego. Lepiej usunąć, bo za to grozi nawet sprawa z KC, jeśli ktoś się uprze. :x

Wyjątkiem są osoby publiczne i artyści, ale tylko i wyłącznie, kiedy takie zdjęcia przedstawiają ich w czasie wykonywania ich czynności zawodowych. To tak na przyszłość ;)
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

znając swoje podejście ja bym to olał i zostawił zdjęcia...musiałby być jakieś "dziwne" żebym je usuwał...ale nie będę namawiał żebyś to zostawił - chyba lepiej iść za radą moich poprzedników i wywalić te zdjęcia...nawet nie ze względów prawnych bo jakoś w to nie wierze żeby cie ciągał po sądach, ale ze względu "dla świętego spokoju".
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

AuThoR, trzy ostatnie słowa to podstawa w tym wypadku - on je przecież robiła za zgodą rodziców, ale publikacja to zupełnie inna sprawa.......
 
 
AuThoR 
Optyczny



Pomógł: 4 razy
Posty: 1565
Skąd: Bytom
Wysłany: Sob 03 Sty, 2009   

ano publikacja to inna sprawa...
 
 
Jacek(Baton) 
Rozmowny
Jacek(Baton)


Posty: 234
Skąd: Poznań
Wysłany: Nie 04 Sty, 2009   

Kocur-podobno wystarczy zgoda jednego z rodziców.
Usunąłem tzn (ustawiłem jako prywatne).czekam na odpowiedź kuzynki jeśli mi napisze zgodę to je udostępnię w galerii a fajne są naprawdę. A jak nie wyrazi zgody to nie dostanie oryginałów i tyle.
Dzięki za wsparcie ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 17