Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: goltar
Pon 23 Cze, 2008
Canon 450D
Autor Wiadomość
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

450D ma dobry i precyzyjny AF. Można go spokojnie kupić.
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






wilam 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Jest to dokladnie to czego oczekiwalem.
 
 
XGrzesX 
Początkujący


Posty: 43
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Paweł_G napisał/a:
Ludzie darujcie sobie i soniacze i 450D bo przy obecnych cenach 40D i jeśli ktoś ma większe ambicje to po prostu grzechem jest go nie kupić. Ergonomia, jakość wykonania, szybkość i precyzja af tego sprzetu zrekompensuje wam wybulenie niewiele większej kwoty na starcie.


Różnica w cenie jest jednak znaczna. Uwzględniając Cash Back 540PLN wychodzi cena zestawu z obiektywem 18-55mm 3500 PLN a to jest 1000 PLN więcej od 450D.
 
 
Antrolo 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

Mam już drugi 450D. Pierwszy miał zwalony AF (kilkanaście postów wyżej opisałem problem i prosiłem o radę co zrobić z wadliwym sprzętem). W końcu zwróciłem go do sklepu. Drugi egzemplarz mam z importu z Niemiec i jest bez tej wady - ostrzy bardzo celnie. Testy robiłem w kiepskich warunkach oświetleniowych w ten weekend i prawie każde zdjęcie jest ostre jak brzytwa. Natomiast dzięki tej "historii" z błędnie działającym AF w pierwszym egzemplarzu odkryłem wielką zaletę ostrzenia w trybie LiveView opartej na detekcji kontrastu na matrycy. Pomimo że aparat i obiektyw nie współdziałały w ostrzeniu w trybie normalenego AF (one shot) to ostrzenie oparte na detekcji kontrastu działało bezbłędnie. Tak więc oba tryby są zupełnie niezależne i mogą się w różnych sytuacjach uzupełniać. Detekcja kontrastu działa znacznie wolniej ale IMHO bardziej celnie, dokładnie i nie zawodzi nawet w minimalnym oświetleniu. Może być też ratunkiem w sytuacjach gdy stosujemy obiektywy mające FF lub BF w trybie standardowego AF. To wielka zaleta modelu 450D. :wink:
 
 
waldez 
Nowy


Posty: 1
Wysłany: Nie 20 Kwi, 2008   

witam,
przymierzam się do zakupu pierwszej lustrzanki, wybór padł już na canona 450D lub 400D, względy finansowe, i stąd moje pytanie, czy w szybkości i celności AF, pomijając inne rzeczy, jest duża różnica między tymi modelami, i czy w związku z tym nie lepiej kupić 400D + lepsze szkło.
w ilości informacji w sieci jakoś nie znalazłem bezpośredniego porównania.

pozdrawiam.
 
 
vdr 
Bywalec



Posty: 149
Skąd: Warszawa, Mokotów
Wysłany: Pon 21 Kwi, 2008   

XGrzesX napisał/a:
Paweł_G napisał/a:
Ludzie darujcie sobie i soniacze i 450D bo przy obecnych cenach 40D i jeśli ktoś ma większe ambicje to po prostu grzechem jest go nie kupić. Ergonomia, jakość wykonania, szybkość i precyzja af tego sprzetu zrekompensuje wam wybulenie niewiele większej kwoty na starcie.


Różnica w cenie jest jednak znaczna. Uwzględniając Cash Back 540PLN wychodzi cena zestawu z obiektywem 18-55mm 3500 PLN a to jest 1000 PLN więcej od 450D.



3290-540=2750+450=3200zł, nie wiem jak ci 3500 wyszło ;-)

http://www.ceneo.pl/806126
http://www.allegro.pl/ite...d_450d_40d.html
 
 
mnfx 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Witam. Jestem dziennikarzem (krótki staż - 2 lata)

Planuję kupno lustrzanki z półki "półprofesjonal".
Przenaczenie?

50% Architektura, plenery, panoramy, widoki
40% reporterka, reportaż, akcja

Praktycznie zastanawiam się pomiedzy Pentaxem k10 a Canonem 450d
Co sklep to inna opinia. Generalnie jednak wychodzi na to że Pentax droższy o kilkaset zł ale lepszy

Natomiast dziś odnalazłem coś takiego:

>> Multizestaw Nikon d80


>> multizestaw Canon Digital Rebel


>> multizestaw Canon EOS 450d



To jest kuszące. Ba! Strasznie kuszące! mniej niż 3 tys za cały zestaw?!
W związku z tym moje pytanie do wszystkich, którym chciałoby się mi pomóc: Który zestwa najlepszy?
Czy ktoś z Was spotkał sie ze sprowadzeniem sprzetu foto z USA?
Jakie są plusy i minusy?

Mam rodzinę w Chicago. Może wyjdzie jeszcze taniej gdy oni mi paczką poślą...

Bardzo dziekuje życzliwym za ewentualna pomoc
 
 
Monastor 
Optyczny



Pomógł: 49 razy
Posty: 3809
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

mnfx, szczerze mówiąc nie polecam. Bardziej opłacałoby się chyba kupić w USA zestaw, w którym każdy element dobierzesz sam.

W przypadku tych zestawów dostajesz akcesoria, które raczej są marnej jakości, a co do niektórych jestem pewien, że będą się nadawały w zasadzie do wyrzucenia (patrz mały 'statyw'). Duże wątpliwości budzą też obydwa konwertery nakręcane na obiektyw, podobnie jak zestaw filtrów i większy statyw (który może się okazać cały plastikowy i niestabilny). Grip też nie wygląda na oryginalny BG-E3, a jakiś zamiennik. Także lampa jest troszkę podejrzana.

Kolejny mankament to dołączona optyka.
Rozsądnej jakości jest tu stałka 50 mm F/1.8... obraz da dobry, ale jest cała plastikowa i wedle tego co słyszałem, może nie wytrzymać więcej niż dwóch lat intensywnej eksploatacji.
W zestawie jest też kitowy obiektyw Canona. 17-55 F/3.5-5.6
Bardzo plastikowy, raczej kiepski obiektyw, który pewnie prędko wymieniłbyś na inny.
Canon 75-300 F/4-5.6... z tym szkłem styczności nigdy nie miałem. Jest bardzo tanie, a w jego przedziale cenowym na ogół polecana jest Sigma 70-300 F/3-5.6 APO DG Macro. Trudno mi powiedzieć na ile ten obiektyw nadaje się do pracy. Dobrze by było gdyby ktoś inny się na ten temat wypowiedział.

W drugim zestawie mamy dwie sigmy. Ta szeroka to żadna rewelacja, a do tego 28 mm na matrycy 450D nie da Ci prawdziwego szerokiego kąta. Trudno będzie fotografować szersze plany. Druga sigma to obiektyw podobny do wspomnianego przeze mnie przed chwilą. W nazwie różnią się trzema literami 'APO'. Oznaczenie możesz znaleźć w słowniczku na stronie sigmy, albo poszukać w internecie. Literki sobie mogą być, ważne jak się obiektyw w praktyce sprawuje... a w praktyce jest tak, że bersji BEZ 'APO' nie ma co kupować. Jest bardzo kiepska... i niestety dołączona do tego zestawu. Ponadto musisz się liczyć z faktem, że obiektywy sigmy nie bardzo się lubią z puszkami Canona. Mogłyby wystąpić problemy z autofocusem. Kalibracja obiektywu do danego aparatu może być wykonana przez serwis, za darmo, o ile obiektyw jest na gwarancji. Nie wiem czy nieodpłatna kalibracja zostałaby wykonana w przypadku sprzętu kupowanego w USA. Z tego co się orientuję, musiałbyś zapłacić dodatkowy podatek przy sprowadzaniu sprzętu, żeby serwis się nie czepiał. Tutaj też lepiej niech wypowie się ktoś jeszcze.

Nikona nie opiszę bo nie siedzę w tym systemie, ale przypuszczam, że opis taki byłby lustrzanym odbiciem tego, co powiedziałem już o zestawie z dwoma obiektywami Canona.

Jeśli chodzi o same puszki. D80 ma lepszą ergonomię, co w reporterce może mieć spore znacznie. Canon 400D i 450D natomiast mają dobrą jakość obrazu na wysokich czułościach.
Tu musisz zdecydować sam co jest ważniejsze. Z jednej strony reporterka często odbywa się w niezbyt sprzyjających warunkach, także oświetleniowych, a z drugiej ważna jest treść zdjęcia, a nie jego jakość pod względem cyfrowego szumu. Nikon oferuje ISO 3200, Canony nie. Przy tej czułości D80 produkuje obrazki ledwo nadające się do oglądania... ale lepiej takie niż na przykład rozmazane z canona (przez zbyt długi czas naświetlania).

Z wymienionych zestawów raczej bym zrezygnował, kosztują mało, ale spora część pieniędzy jest wyrzucona w błoto. Zdecyduj się na którąś puszkę i dobierz do tego porządne szkła, a będziesz zadowolony ;-)
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

ja tylko dodam, że wiekszość obiektywów może być "regenerowana". dodatkowo oferowane są także nasadki tele i wide na obiektywy - w mojej ocenie kompletna bzdura.

długo porównywałem ceny w polsce i usa, i w mojej ocenie warto zastanowic sie nad obiektywami canona, lecz body kupować tylko w polsce. masz dwa lata gwarancji. jesli bys chciał mieć podobny komfort ze sprzetem z usa to dokupienie gwarancji czyni zakup nieopłacalnym.

jeszcze jedna uwaga. jesli zamierzasz wykorzystywać sprzet półprofesjonalnie przeznacz na ten cel połprofesjonalne pieniądze. obiektywy L lub prawie L i chyba korpus ciut wyżej niż 450. może 40d? w dluższym okresie czasu to ci sie opłaci! nie warto dwa razy płacic za ten sam sprzęt. mam na mysli obiektywy podstawowe , które i tak bedziesz musiał mieć w zestawie reporterskim. myslę że MM jako praktyk tego typu spraw na pewno doradzi ci odpowiednie zakresy ogniskowych.
 
 
MM 
Temu Panu już podziękujemy
GORSZY SORT POLAKA



Pomógł: 115 razy
Posty: 7589
Skąd: Łódź
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Nawet do tych linków nie zaglądam bo domyślam się co tam zobaczę. Tani aparat do reporterki to tylko Canon 40D. Co do tego dokupić za obiektyw? Nie podejmuję się doradzać bo za te pieniądze to nic półprofesjonalnego nie kupisz.
 
 
mnfx 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

MM napisał/a:
Nawet do tych linków nie zaglądam bo domyślam się co tam zobaczę.


Rozumiem, ze mam sobie podarować?

Kurcze. Sprzet za ok 7 tys zł mozna miec za 3 tys... :(
 
 
komor 
Moderator



Pomógł: 371 razy
Posty: 19880
Skąd: Wrocław
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

Słuchaj, co innego tani sprzęt ze Stanów, a co innego wciskanie kitu niezorientowanym - to się może zdarzyć i w USA i w Europie :) Po prostu te dziwne dodatki, te statywiki druciane, soczewki wide, tele - to wszystko pic na wodę i fotomontaż. Zestaw w którym jest obiektyw kitowy, jakaś Sigma 28-70 i tele 70-300 to też jakaś przypadkowa zbieranina. Po co ta Sigma 28-70, która ani jasna, ani szeroka, skoro jest kitowy obiektyw?
Jak już koniecznie chcesz sprowadzać sprzęt ze Stanów i jesteś świadomy zalet i wad takiego postępowania (dobra cena, ale brak gwarancji lub upierdliwość jej egzekwowania na odległość) to wybierz body, jeden czy dwa obiektywy, a o tych dodatkowych bajerach zapomnij.
 
 
krisv740
[Usunięty]

Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

na pewno nie!!!
nikt nie sprzedaje towaru za 50% ceny ot tak sobie
popatrz w prządnych sklepach jakie są ceny i będziesz wiedział co chciałeś kupić - np. B&H photo.
jak pisałem ceny szkieł w usa są lepsze, korpusu nie warto! IMHO!
 
 
mnfx 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Pon 28 Kwi, 2008   

krisv740 napisał/a:
na pewno nie!!!
nikt nie sprzedaje towaru za 50% ceny ot tak sobie

Tylko czy to u nich jest sprzet foto za 50%czy u nas za 200% :) ?

komor napisał/a:

Po prostu te dziwne dodatki, te statywiki druciane, soczewki wide, tele - to wszystko pic na wodę i fotomontaż.


Wiem, wiem też boleję po co to dokłądają

Niektóre zestawy np d80 nikona mają wszystkie szkła z nikona też :|
 
 
Karipu 
Uczestnik


Posty: 90
Skąd: Łódź
Wysłany: Wto 29 Kwi, 2008   

Pierwsze wrażenia po zakupie modelu 450D wraz z Tamronem 17-50:

Na temat jakości zdjęć za wcześnie jeszcze, bym się wypowiadał. Może po długim weekendzie coś więcej napiszę…

Auto fokus działa szybko i precyzyjnie.

Obudowa (wbrew temu co pisano o poprzedniku) solidna. Dzięki obiciu (skóropodobnym) dobrze się trzyma.

Ergonomia na plus. Przyciski dobrze rozmieszczone. Większość podstawowych nastaw dostępnych na korpusie, dodatkowo do przycisku set można dodać własną funkcję. Nie odpowiada mi jedynie przycisk ISO. Ciężko go zlokalizować palcem nie patrząc na obudowę.

Dobry i duży wizjer.

Wyświetlacz w porządku. Odnoszę wrażenie tylko, że po powiększeniu obrazu na wyświetlaczu zdjęcie sprawia wrażenie mniej ostrego, niż na ekranie monitora. Może przydałaby się większa rozdzielczość wyświetlacza LCD w aparacie?
Bateria bardzo dobra. Nie jest jeszcze do końca sformatowana, ale widać, że starczy na zrobienie dużej ilości zdjęć.

Instrukcja obsługi do dupy. Jak dla mnie to jest w niej napisane dokładnie co gdzie ustawić, ale nie podali jak zmiany wpłyną na wygląd zdjęcia. Dla użytkowników lustrzanek wiele rzeczy powinna być oczywista, ale niektóre funkcje mogły by być opisane dokładniej. Mam tu na myśli np. wytłumaczenie co to jest priorytet jasnych partii obrazu, jak korzysta się z kompensacji balansu bieli. Niby jest o tym wspomniane, ale nie na tyle, by w pierwszym stadium korzystania z aparatu stosować te funkcję. Tak samo z podglądem głębi ostrości. Niby coś tam się zmienia w wizjerze, ale o czym to świadczy? Jednak instrukcja nie wpływa negatywnie na zadowolenie z zakupu. Warto było oszczędzać przez te pół roku.

Ps. Przy okazji reklama sklepu Fotoaparaciki ;-) Poprosiłem ich przed zakupem o sprawdzenie korpusu z obiektywem pod kątem występowania FF/BW. Odłożony i sprawny sprzęt już na mnie czekał.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,1 sekundy. Zapytań do SQL: 14