Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Sro 01 Sty, 2014
ASTROFOTOGRAFIA 2013
Autor Wiadomość
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 22 Wrz, 2013   

infocyk, ale żeś odkopał :)

Podsumowanie jest na ostatniej stronie, jak ktoś nie chce czytać wszystkich :)
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

O matko - 8 stron 'jak zrobić zdjęcie Księżyca'? Niesamowite jest to forum ;)

"jeżeli nie dysponujemy szkiełkami umożliwiającymi wypełnienie żądanej powierzchni kadru, czekamy aż łysy zejdzie jak najniżej linii horyzontu wykorzystując atmosferę wokół ziemi jako dodatkową soczewkę (na horyzoncie słońce czy księżyc jest (znaczy jest taki sam ale wydaje się) zawsze większy niż na szczycie sklepienia."

No toż jakaś bzdura to jest - jeśli już to Księżyc jest mniejszy przy horyzoncie na skutek refrakcji różnicowej.

Tak mi się rzuciło, czytać mi się nie chce całości ;)
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

mozer napisał/a:
No toż jakaś bzdura to jest - jeśli już to Księżyc jest mniejszy przy horyzoncie na skutek refrakcji różnicowej.
hmm ja odnoszę zawsze inne wrażenie, ze właśnie przy horyzoncie księżyc jest większy :idea: :?:
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

kufel, to jest złudzenie optyczne - zrób sobie pomiar kątowy jakimś instrumentem optycznym.
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

mozer napisał/a:
kufel, to jest złudzenie optyczne
aa no ok, Ty mówisz o faktycznych rozmiarach a ja o tym co "widać" ;) wiec , podsumowując, masz racje.
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

kufel, mowa jest o fotografii, czyli o tym co wyjdzie na zdjęciu - złudzenia optyczne na to nie wpływają ;)
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

mozer, ja też myślałem że większy księżyc nad horyzontem jest to efekt "działającego jak soczewka powietrza". często to właśnie podaje sie jako wytłumaczenie tego efektu. ale juz doczytalem ;)
 
 
infocyk 
Optyczny
7DII+C300+T150-600



Pomógł: 4 razy
Posty: 2004
Skąd: Kociewie (pomorskie)
Wysłany: Pon 23 Wrz, 2013   

mozer napisał/a:
O matko - 8 stron 'jak zrobić zdjęcie Księżyca'? ...

Tu jest mniej:
http://afa.net.pl/jak-zrobic-zdjecie-ksiezyca/
 
 
Fotograf1234 
Rozmowny


Posty: 262
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

Czekałem ponad 2 godziny, aż wyjdzie zza drzew. Jak wyszło?
88.

Księżyc - sierp 2013.09.28.jpg
Plik ściągnięto 3203 raz(y) 98,12 KB

 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

Fotograf1234 napisał/a:
Jak wyszło?
dolna krawędź solidnie przepalona.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14012
Skąd: Warszawa
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

kufel napisał/a:
mozer, ja też myślałem że większy księżyc nad horyzontem jest to efekt "działającego jak soczewka powietrza". często to właśnie podaje sie jako wytłumaczenie tego efektu. ale juz doczytalem ;)


Prostym sposobem przekonania się, że to złudzenie jest odwrócenie się tyłem do Księżyca, schylenie się i popatrzenie na niego pomiędzy nogami... Ja to zjawisko tłumaczę tak, że jak się patrzy poprzez perspektywę siusiaka to wszystko robi się małe. Nawet Księżyc :)
 
 
kufel 
Optyczny
PentaX albo śmierć!



Pomógł: 29 razy
Posty: 5762
Skąd: Katowice
Wysłany: Sob 28 Wrz, 2013   

Arek napisał/a:
Prostym sposobem przekonania się, że to złudzenie jest odwrócenie się tyłem do Księżyca, schylenie się i popatrzenie na niego pomiędzy nogami... Ja to zjawisko tłumaczę tak, że jak się patrzy poprzez perspektywę siusiaka to wszystko robi się małe. Nawet Księżyc :)
przyznam, ciekawa metoda :mrgreen:
 
 
Fotograf1234 
Rozmowny


Posty: 262
Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

Dziękuję za poradnik.
Oprócz tego przepalenia to jak prezentuje się mój księżyc?
 
 
maziek 
Optyczny
zdjęcia robię głową



Pomógł: 22 razy
Posty: 5163
Skąd: Chełm I stolica PRL!
Wysłany: Nie 29 Wrz, 2013   

No teraz kto popatrzy z tej nowej perspektywy i dalej Księżyc będzie wielki to jak wyciągnie wnioski to w straszne kompleksy popadnie... A jak mają patrzeć kobiety?
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 30 Wrz, 2013   

Fotograf1234, przestań się dopytywać o każde zdjęcie. Jak nikt nic nie pisze, to znaczy, że nic szczególnie ciekawego nie pokazałeś.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,29 sekundy. Zapytań do SQL: 17