Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: goltar
Nie 17 Lut, 2008
Co wybrać Olympus E-510 czy Nikon D40x
Autor Wiadomość
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

vip321 napisał/a:
do nikona masz wiecej szkieł lepsza dostępność


Ale nie do D40 :(

Cześć tu Mysza.
Ostatnio zmieniony przez Mysza Pią 24 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Mysza napisał/a:
vip321 napisał/a:
do nikona masz wiecej szkieł lepsza dostępność


Anie do do D40 :(

Cześć tu Mysza.


no chyba ze te z nie dzialajacym AF tez w to wliczyc
 
 
Mysza 
Bywalec


Posty: 157
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

RobertO napisał/a:

no chyba ze te z nie dzialajacym AF tez w to wliczyc


Wiesz, na tej zasadzie, to możesz sobie prawie co chcesz podpiąć pod prawie co chcesz - konwerter i wio ;) .
Ale myślę, że nie całkiem o to chodziło koledze, który rozpoczął ten temat.

Cześć tu Mysza.
Ostatnio zmieniony przez Mysza Pią 24 Sie, 2007, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   Re: Co wybrać Olympus E-510 czy Nikon D40x

Aro napisał/a:
Witam !!!
Mam pytanko tyle sie naczytalem ze juz nie wiem co wybrac. Chce kupic aparat, tylko nie wiem ktory. Kazdy z nich ma jakies plusy i minusy. Moze jakies informacje od osob ktore maja ktorys z tych modeli Ciezko sie zdecydowac. Pozdrawiam


Ja myśle, że ze względów ekonomicznych wybrałbym jednak Nikona.
E-510+14-45 to wydatek około 3000-3100 zł
D40x+18-55 to wydatek około 2400-2500 zł
a więc sprawa jest jasna.
 
 
Woytec_60
Początkujący



Posty: 34
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Olympus E 510+ 14-42+TORBA GRATIS - 2699,-
Olympus E 510+14-42 + 40-150+TORBA GRATIS - 2999,-
http://www.fotobasia.pl/K...we_olympus.html
Nie do pobicia ;)
 
 
Wujek_Pstrykacz 
Moderator
canonik



Pomógł: 73 razy
Posty: 5256
Skąd: Tychy
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

http://www.fotobasia.pl/p...RBA_GRATIS.html

to też chyba niezła cena.
 
 
Woytec_60
Początkujący



Posty: 34
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Dal mnie nadal oferta Olympusa jest bardziej atrakcyjna.
Przecież i aparat jest znacznie bardziej zaawansowany i optyka kitowa znacznie lepsza.
 
 
vip321
Uczestnik


Posty: 97
Skąd: Poznań
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

ja mysle ze lepiej i taniej wyjdzie d40x jest troche do tego obiektywów
 
 
Aro
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Pią 24 Sie, 2007   

Tak w sumie to mi sie nie spieszy z zakupem. Nikon ma atrakcyjna cene, ale chyba jeszcze poczekam na jakas promocje, ceny pewnie pojda jeszcze w dol. Jakos bardziej jestem przekonany do olympusa :lol:
 
 
Arv
[Usunięty]

Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Aro napisał/a:
Tak w sumie to mi sie nie spieszy z zakupem. Nikon ma atrakcyjna cene, ale chyba jeszcze poczekam na jakas promocje, ceny pewnie pojda jeszcze w dol. Jakos bardziej jestem przekonany do olympusa :lol:


Jakoś reszta świata wcale nie idzie w miniaturyzację. Tzw. wiodący rynkowo producenci zamiast miniaturyzować wracają do 35mm.
Jeżeli agresywna reklama FF spowoduje że Olympus też zechce mieć aparat FF to 4/3 trafi do muzeum.

Mam też takie pytania:
1. Gdzie giną detale w obrazie z Olka czy Nikona w wysokich czułościach ?
http://www.dpreview.com/r...e410/page15.asp

2. Jakie perspektywy rozwojowe ma Olek w następujących dziedzinach:
a. szkło szerokokątne
b. jasne szkło tele
c. lampa błyskowa
w porównaniu do Nikona czy Canona. (Naprawdę nie wiem, może ma lepsze ?)

3. Co się dzieje z zakresem tonalnym u Olka ?:
http://www.dpreview.com/r...E410/page17.asp
http://optyczne.pl/51.8-T...es_tonalny.html

4. Czy szybkość AF ma jakieś znaczenie w fotografii ?

5. Czy podgląd na żywo pozwala zrezygnować z malutkiego wizjera ?

6. Gdzie są te zalety Olympusa ... ? Ani cena (porównywalna), ani jakość obrazu (gorsze wyższe czułości i mniejszy zakres tonalny), ani dobór obiektywów i akcesoriów (Canon i Nikon mają szerszy wybór i do tego pełen zakres cenowy od 500 do 50000 zł).

Czy naprawdę warto się pakować w niszowy system ?
 
 
RobertO 
Administrator



Pomógł: 6 razy
Posty: 1150
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

zastanawiam sie tez czemu autor posta ogranicza wybor tylko do tych dwoch lustrzanek?

Aro - brales tez pod uwage pentaxa K10D ewentualnie blizniaczy i tanszy samsung GX10? no i zostaje jeszcze Canon 400d.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Dużo w tym prawdy, Arv.

Można jeszcze rzucić okiem jak wygląda specyfikacja E-3, która przeciekła niedawno i ma się potwierdzić:

-10 MPix LiveMOS
- 5 fps
- AF oparty o 11 punktów krzyżowych
- stabilizacja matrycy 5 EV
- w pełni uszczelniany korpus
- spodziewana cena 6000-6500 zł

Porównując to z D300, to wygląda biednie... No chyba, że Olek zrobi coś z ceną. Jedyny poważny atut to owa stabilizacja 5 EV. Pytanie czy to nie marketing.
 
 
Aro
Nowy


Posty: 5
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

RobertO napisał/a:
zastanawiam sie tez czemu autor posta ogranicza wybor tylko do tych dwoch lustrzanek?

Aro - brales tez pod uwage pentaxa K10D ewentualnie blizniaczy i tanszy samsung GX10? no i zostaje jeszcze Canon 400d.



No nie brałem tych aparatów pod uwagę. Nie mam takiego rozeznania i zawężyłem sie tylko do tych dwóch dla MNIE najbardziej popularnych. To będę sie musiał sie dowiedzieć czegoś więcej na temat tych modeli podanych przez ciebie :D
 
 
goltar 
Optyczny



Pomógł: 33 razy
Posty: 3212
Skąd: Gdańsk
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

Arv napisał/a:
Czy naprawdę warto się pakować w niszowy system ?
Arv, całkowicie się z Tobą zgadzam. Wiem to niestety z własnego doświadczenia :? Parę lat temu wpakowałem się w system Minolty. Wtedy wydawało mi się że to najlepsza decyzja 8) . Kupiłem Dynaxa 5 który miał w tym czasie świetne parametry i do tego był tańszy od Canona czy Nikona. Potem poszły inwestycje w optykę i akcesoria... Wszystko było super do czasu nadejścia ery lustrzanek cyfrowych. Do tego doszły problemy samej Minolty. Nie pozostało mi nic innego jak sprzedać (ze sporą stratą :( ) cały sprzęt i rozpocząć tworzenie nowego systemu. Mimo że w końcu po zmianach własnościowych pojawiło się body tj. Sony Alpha, to dzisiaj cieszę się że rozstałem się z tym systemem... (tymbardzie że to teraz Sony a nie Minolta :wink: ) Teraz nikomu nie polecę Pentaxa, Samsunga czy Olympusa mimo że to całkiem fajny sprzęt... Niech to będzie przestroga dla osób dopiero decydujących się na swoją pierwszą lustrzankę cyfrową...
 
 
P_M_ 
Maniak


Pomógł: 8 razy
Posty: 992
Wysłany: Nie 26 Sie, 2007   

goltar napisał/a:
Arv napisał/a:
Czy naprawdę warto się pakować w niszowy system ?
Arv, całkowicie się z Tobą zgadzam. Wiem to niestety z własnego doświadczenia :? Parę lat temu wpakowałem się w system Minolty. Wtedy wydawało mi się że to najlepsza decyzja 8) . Kupiłem Dynaxa 5 który miał w tym czasie świetne parametry i do tego był tańszy od Canona czy Nikona. Potem poszły inwestycje w optykę i akcesoria... Wszystko było super do czasu nadejścia ery lustrzanek cyfrowych. Do tego doszły problemy samej Minolty. Nie pozostało mi nic innego jak sprzedać (ze sporą stratą :( ) cały sprzęt i rozpocząć tworzenie nowego systemu. Mimo że w końcu po zmianach własnościowych pojawiło się body tj. Sony Alpha, to dzisiaj cieszę się że rozstałem się z tym systemem... (tymbardzie że to teraz Sony a nie Minolta :wink: ) Teraz nikomu nie polecę Pentaxa, Samsunga czy Olympusa mimo że to całkiem fajny sprzęt... Niech to będzie przestroga dla osób dopiero decydujących się na swoją pierwszą lustrzankę cyfrową...
To nie jest przypadek odosobniony. Wsrod moich znajomych bylo podobnie. Nie mozna sie wiec dziwic, ze kompletna lameria kupuje nikony i canony, bo okazuje sie to czesto rozwiazaniem, na dluzsza mete, rozsadniejszym i bardziej rozwojowym. Moze byc inaczej niz w tym czarnym scenariuszu, ale zazwyczaj produkty firmy o mocnej pozycji sa pewniejsza inwestycja. No ale - no risk no fun! Pzdrawiam kolegow od olkow, pentaxow/samsungow, canonow, a nawet tych od sony.

PS. A propos dlugich watkow batalistycznych pt. "co wybrac". W dziale "inne akcesoria fotograficzne" jest post niejakiej "kasi", ktora kupowala kiedys lustrzanke z ta roznica, ze byl to C i N. Nasza kasia poszla po rozum do glowy i kupila sony R1. Wniosek jest taki, jak zawsze. Delikwent pojdzie do MM pomacac i wroci z inna maszyna niz zamierzal, a my na darmo psujemy nasze cenne klawiatury. :lol:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,36 sekundy. Zapytań do SQL: 14