Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----


 Ogłoszenie 

Zapraszamy na XVI Zlot Czytelników Optyczne.pl

Impreza odbędzie się w dniach 25-28 lipca 2024 roku w Hotelu Cukrowna Żnin
Szczegóły i zapisy TUTAJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Pierwsza lustrzanka do ok. 1500 zł (edycja 2015)
Autor Wiadomość
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Zerknij na Canon 40D z 50mm f/1.8
 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Emoneverdie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Dzięki wielkie #_# Będę na niego polować ;)
A jest może jeszcze jakiś podobny o zbliżonych parametrach.?

Wojmistrz napisał/a:
Zerknij na Canon 40D z 50mm f/1.8
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sob 15 Sie, 2015   

Jakie masz plany na przyszłość? Chodzi mi o to czy będziesz inwestował w obiektywy, czy raczej nie?
 
 
Emoneverdie 
Nowy


Posty: 4
Wysłany: Nie 16 Sie, 2015   

Jeśli nie uda się kupić czegoś używanego w zestawie to pewnie tak. Tylko na pewno nie będzie to w przeciągu kilku miesięcy.
Wszystko zależy od kosztów i czy ja sama na tyle się rozwinę by potrzebować lepszego obiektywu.

Wojmistrz napisał/a:
Jakie masz plany na przyszłość? Chodzi mi o to czy będziesz inwestował w obiektywy, czy raczej nie?
 
 
mudol 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 19 Sie, 2015   

Witam szanowne grono! Mam dylemat, mam też mało czasu, mam też budżet ok 1500zł. Z tego co obecnie jest dostępne zauważyłem najczęściej pojawiające się zestawy:

Sony SLT A58 + 18-55 II
Nikkon D3200 + 18-55 VR
Canon EOS 1200D + 18-55 IS

Na dniach rodzi się mój potomny więc aparat będzie pstrykał młodemu fotki, dodatkowo pewnie imprezy rodzinne (więc pewnie wieczorne zdjęcia przy stole) a także jedzenie (obiektyw makro może później). Który z tych zestawów będzie najlepszy, ewentualnie jakiś inny? Interesują mnie tylko nowe.

Pozdrawiam
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 19 Sie, 2015   

mudol, a interesowałeś się Pentaxem K-500, albo Canonem 100D?
 
 
mudol 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Sro 19 Sie, 2015   

100D przebija budżet a pentax chyba k-50? Szczerze pentaxa nie widziałem jeszcze.

Dziś mała wizyta w sklepie i pobawiłem się a58 i canonem 1200d, a także spojrzałem na kompakty: sony hx300 i hx400v i tak się właśnie zastanawiam czy jednak kompakta nie brać, lustrzanka ma ten minus, że zooma nie ma a dokupywać kolejne obiektywy ciężko byłoby ciężko. Żona też marudzi, że bez zooma niechce ;)

Pytanie do znawców, co brać? (jak życ?;) )
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Sro 19 Sie, 2015   

k-500 to tańszy model bez uszczelnień i "zapomnieli" dać diodek potwierdzających AF.
 
 
mudol 
Nowy


Posty: 3
Wysłany: Czw 20 Sie, 2015   

Ale jest za kwote 2000zł, nie ten budżet.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Czw 20 Sie, 2015   

Faktycznie w Polsce coś się sklepom pomyliło. Wyższy model, K-50 za 1800zł, a jego troszkę słabiej wyposażony bliźniak z niższej półki za 2000zł. Było by bliżej, to bym ci za równowartość 1500zł zaproponował K-500 z 18-55mm + Sigmę 50-200mm OS HSM :)
 
 
viperzaq1 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 10 Lis, 2015   Co wybrać?

Witam.
Co byście wybrali nowego CANON EOS 1200D + EF-S 18-55 IS II KIT, czy używany Canon eos 550d z np. dodatkowym obiektywem oczywiście w tym samym przedziale cenowym. Ewentualnie co byście polecili tak do około 1300zł.
Zdjęcia większości będą robione przyrodzie jakimś widokom i ewentualnie jakaś alternatywa dla canona.
Pozdrawiam.
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Lis, 2015   

Ja wybrał bym 1200D.
 
 
tores 
Rozmowny


Pomógł: 3 razy
Posty: 269
Wysłany: Wto 10 Lis, 2015   

A ja : - z "wiarygodnym przebiegiem " 40D/50D. pomijając bajery następcow , lepiej leży w dłoni,
 
 
viperzaq1 
Nowy


Posty: 19
Wysłany: Wto 10 Lis, 2015   

Znalazłem jeszcze 500d z jakimiś dodatkami typu drugi obiektyw, torba filtry itp. No i jest ten dylemat nowy z gwarancja czy używka ale z dodatkami
 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Wto 10 Lis, 2015   

viperzaq1, po chwili namysłu jednak chyba skłonił bym się bardziej ku 550D, o ile na prawdę trafisz egzemplarz w bardzo dobrym stanie. Warto zwrócić uwagę, że modele Canona xxxxD to "odgrzewane kotlety", wypuszczane po 2-3 latach, i tak, 1000D był równoważnikiem 400D, 1100D czymś pomiędzy 450, a 500D, a 1200D to równoważnik 550D. Co do wypowiedzi toresa, 40D i 50D to świetne puszki jeśli chodzi o ergonomię, ale pod względem możliwości nieco za stare, chociaż oczywiście w odpowiednich rękach, nawet Canonem 300D da się robić prześliczne zdjęcia. W Canona 500D już bym się nie ładował, ten 550D to takie względne minimum.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13