Przetwarzanie danych osobowych

Nasza witryna korzysta z plików cookies

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w naszej witrynie, a także do prawidłowego działania i wygodniejszej obsługi. Informacje o tym, jak korzystasz z naszej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Partnerzy mogą połączyć te informacje z innymi danymi otrzymanymi od Ciebie lub uzyskanymi podczas korzystania z ich usług i innych witryn.

Masz możliwość zmiany preferencji dotyczących ciasteczek w swojej przeglądarce internetowej. Jeśli więc nie wyrażasz zgody na zapisywanie przez nas plików cookies w twoim urządzeniu zmień ustawienia swojej przeglądarki, lub opuść naszą witrynę.

Jeżeli nie zmienisz tych ustawień i będziesz nadal korzystał z naszej witryny, będziemy przetwarzać Twoje dane zgodnie z naszą Polityką Prywatności. W dokumencie tym znajdziesz też więcej informacji na temat ustawień przeglądarki i sposobu przetwarzania twoich danych przez naszych partnerów społecznościowych, reklamowych i analitycznych.

Zgodę na wykorzystywanie przez nas plików cookies możesz cofnąć w dowolnym momencie.

optyczne.pl forum.optyczne.pl  
•  FAQ  •  Szukaj  •  Użytkownicy  •  Grupy  •  Statystyki  •  Rejestracja  •  Zaloguj  •  Galerie  •   Ulubione tematy

----- R E K L A M A -----



Poprzedni temat :: Następny temat
Zamknięty przez: Wujek_Pstrykacz
Nie 01 Sty, 2017
ASTROFOTOGRAFIA 2016
Autor Wiadomość
slimakfoto 
Bywalec


Posty: 119
Skąd: Szczecin
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   

11. leciwy canon 5D :)

drogamleczna.jpg
Plik ściągnięto 6702 raz(y) 214,97 KB

 
 
Reklama

Pomógł: 0 razy
Posty: 1
Skąd: Optyczne.pl






Farensbach 
Uczestnik


Posty: 94
Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   

slimakfoto, dobrze widać Drogę Mleczną :-)

multics napisał/a:
Farensbach, jak zrobiles swoje zdjecie drogi mlecznej? Ile bym nie probowal to takie mi jeszcze nie wyszlo :)

Zestaw zdjęciowy podałem, naświetlanie jest standardowe iso 2500-4000 (w tym wypadku 4000) czas 30 sek. przysłona 2-2.8 (na zdjeciu 2.2 albo 2,5 nie wiem dokładnie, która działka jest w tym obiektywie pomiędzy 2, a 2,8), ale to tylko połowa sukcesu, bo zdjęcie robione przez aparat tak, rzecz jasna, nie wygląda. Trochę trzeba je poobrabiać i to w rawie, i w jpegu. Najważniejszy jest chyba suwak "przejrzystości", potem też "kontrast", warto też już na jpegu trochę pokombinować z jasnością i kontrastem. Zresztą ja sposobu obróbki ciągle sie uczę, nie stosuje obróbki samej Drogi Mlecznej (jej wycinka na zdjęciu), a wiele internetowych poradników tak podaje. Wpisz sobie w wyszukiwarce "how to process milky way" i Ci wyskoczy.
Ważne (o ile nie najważniejsze) są też warunki pogodowe. Arek pisał coś wcześniej kiedy najlepiej widać MD latem w bezksiężycową sierpniową noc. Jak chcesz mieć coś w miarę jasnego na pierwszym planie to warto porobić też jesienią jak trawy będą już wyblakłe. Jasny beż traw odbija więcej nikłego światła niż ciemno zielony kolor traw i liści latem.
Jeszcze jeden kadr z grudnia 2015.

12.

 
 
multics
[Usunięty]

Wysłany: Wto 12 Kwi, 2016   

Farensbach, podziekowal za opis.
 
 
sokarsg-1 
Bywalec


Posty: 156
Wysłany: Sro 13 Kwi, 2016   

,,Arek pisał coś wcześniej kiedy najlepiej widać MD latem w bezksiężycową sierpniową noc. ''

To nie będzie prawda zwłaszcza w Szkocji gdzie o tej porze roku nie zapada noc astronomiczna:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_astronomiczna

A pierwszy plan można doświetlić np. lampami samochodu i też fajnie wychodzi tylko wtedy to już Gimpy Photoshopy i zabawy w maski i łączenia różnych naświetleń.

Jest też technika ETTR sobie poczytajcie.

[ Dodano: Sro 13 Kwi, 2016 08:54 ]
Farensbach, Moje zdjęcia to tyle szumu mają na ISO 800 :sad:
 
 
Farensbach 
Uczestnik


Posty: 94
Wysłany: Nie 08 Maj, 2016   

sokarsg-1 napisał/a:
To nie będzie prawda zwłaszcza w Szkocji gdzie o tej porze roku nie zapada noc astronomiczna:

Z reklamacjami proszę do Arka ;-)

13.



14.

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Nie 08 Maj, 2016   

sokarsg-1 napisał/a:
To nie będzie prawda zwłaszcza w Szkocji gdzie o tej porze roku nie zapada noc astronomiczna


Bez przesady. W sierpniu w Szkocji Słońce w okolicach północy potrafi chować się ponad 20 stopni pod horyzont więc nie ma problemów z nocą astronomiczną.
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Tranzyt Merkurego. G7 + 100-400 mm.

foto01.jpg
Nr 15
Plik ściągnięto 6742 raz(y) 144,63 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

I jeszcze w projekcji okularowej.

okul.jpg
Nr 16
Plik ściągnięto 6728 raz(y) 85,07 KB

 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2275
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

To granulację tak ładnie widać? Fajnie wyszło. Ja poczekam, może uda mi się uchwycić Merkurego w bliższym sąsiedztwie plam (o ile chmury nie zasłonią widowiska).
 
 
mozer 
Temu Panu już podziękujemy
bo Pentax



Pomógł: 86 razy
Posty: 8591
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

ophiuchus, to raczej szum...
 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

I jeszcze jedno w okularowej ale z mniejszym zoomem.

okul02.jpg
Nr 17
Plik ściągnięto 6727 raz(y) 174,2 KB

 
 
Arek 
Redaktor



Pomógł: 289 razy
Posty: 14010
Skąd: Warszawa
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Projekcja robiona kompaktem. Więc jak podciągniesz kontrast i wyostrzenie żeby lepiej pokazać plamy słoneczne, to wyłazi szum. Do granulacji trzeba dorzucić filtr, który może ją podkreślić. Ale takiego nie mam.
 
 
goornik 
Optyczny



Pomógł: 47 razy
Posty: 1990
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

U mnie w Łodzi też to i owo widać : "Kulka na kulce" :)
Intes 150/1800 i Fuji X-E2 w ognisku głównym.

DSCF8515m.jpg
Plik ściągnięto 6710 raz(y) 113,25 KB

 
 
Wojmistrz 
Temu Panu już podziękujemy
Obserwator


Pomógł: 213 razy
Posty: 7560
Skąd: Halifax
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

Ja niestety tylko z 300mm f/4 z filtrami ND.

_MG_6941-2.jpg
Plik ściągnięto 6671 raz(y) 91,05 KB

 
 
ophiuchus 
Optyczny



Pomógł: 36 razy
Posty: 2275
Skąd: Zamość
Wysłany: Pon 09 Maj, 2016   

U mnie tyż tak se, zważywszy, że 400 mm na matrycy 135 jednak trochę kuleje z zasięgiem. Ale coś się udało złapać.

IMG_8180-3.jpg
20
Plik ściągnięto 6659 raz(y) 326,16 KB

IMG_8185-2.jpg
21
Plik ściągnięto 6659 raz(y) 76,35 KB

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template FIsilverBrown v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne

forum.optyczne.pl wykorzystuje pliki cookies, które są zapisywane na Twoim komputerze. Technologia ta jest wykorzystywana w celach reklamowych i statystycznych. Pozwala nam określać zachowania użytkowników na stronie, dostarczać im odpowiednie treści oraz reklamy, a także ułatwia korzystanie z serwisu, np. poprzez funkcję automatycznego logowania. Pliki cookies mogą też być wykorzystywane przez współpracujących z nami reklamodawców, a także przez narzędzie Google Analytics, które jest przez nas wykorzystywane do zbierania statystyk. Korzystanie z serwisu Optyczne.pl przy włączonej obsłudze plików cookies jest przez nas traktowane, jako wyrażenie zgody na zapisywanie ich w pamięci urządzenia, z którego korzystasz.
Jeżeli się na to nie zgadzasz, możesz w każdej chwili zmienić ustawienia swojej przeglądarki. Przeczytaj, jak wyłączyć pliki cookie i nie tylko »
Strona wygenerowana w 0,67 sekundy. Zapytań do SQL: 25